Meraklılarına “Hobi Bahçesi” Yetişmiyor

Katılım
18.02.2011
Mesajlar
5,881
Konum
sivas

Konya’da belediyelerin, sebze ve meyveyi kendileri yetiştirip kent yaşamının stresinden uzaklaşmak isteyenler için 10 yıllığına tahsis ettiği hobi bahçesi sayısı 3 bini aştı. Bu bahçelerden yararlanmak için binlerce kişi de sırada bekliyor.

Konya’da ilk kez merkez Karatay Belediyesi, kentin stresinden, bunaltıcı havasından kurtulmak, sebze ve meyvesini kendisi yetiştirmek isteyen vatandaşlar için 2002 yılında çevre yolu civarında, sınırlı sayıda hobi bahçesi oluşturdu.

Belediye, apartman hayatından bunalan, bağ bahçe işlerine özlem duyan vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle, burada her biri 200 metrekare olan hobi bahçesi sayısını 823 adete çıkardı. Karatay Belediyesi, son olarak, Karaaslan Mahallesi’nde 270 parselden oluşan ikinci bir hobi bahçesi daha düzenleyerek vatandaşların hizmetine sundu.

Bir kullanıcıya 3-4 yıllığına tahsis edilebilen bu bahçelerden yararlanmak isteyenlerin sayısı aşırı şekilde artınca Konya Büyükşehir Belediyesi de Yazır ve Kayacık mevkilerinde, her biri 200 metrekarelik toplam bin 750 hobi bahçesi hazırladı. Son olarak merkez Meram Belediyesi’nin de Karahüyük Mahallesi’nde 305 adet hobi bahçesi açmasıyla Konya’da toplam hobi bahçesi sayısı 3 bin 148′e ulaştı
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt