• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

MF 185 - Güz Sürümü Pulluk Performansı

Katılım
12.06.2017
Mesajlar
1,161
Konum
Aksaray

Selamun aleyküm abilerim , arkadaşlarım. Bugün tarla komşumuz sürüm yapıyordu. Video çekme şansım oldu.640la yanına geldiğimde "Çekmiyorsa buna takalım" diyip dalga geçtim. 640ın çekişinden memnun değiliz. Ona rağmen o an 185den iyi çektiğini düşünmüştüm.

İlk başta pulluk ayarsızdı. Sağa sola salınım hiç yoktu. Hafiften gevşettik. O sürüyordu ve çok gaz veriyordu.Patinaj çoktu. Böyle gitmeye başladı :

https://youtu.be/bvQcVhoFnR8


Sonra ben pancarın yağmurlamasını değiştirdikten sonra yanına tekrar geldim. Baktım hiç çekmiyor ayarsız batıyor. Gözüme pulluk 14lü gibi görünüyordu. Meğersem sola doğru çekmiş pulluğu.Pulluk aslen 12ymiş. Orta kolu felan ayarladıktan sonra şöyle oldu:


https://youtu.be/qAGdeEynnTE

En son 1 turda bana ver dedim. Kaçla gidiyon diye sordum. Takviye 2 dedi. Ben direk 3e attım. Pullukta ayarlı olunca motora hiç dokunmadı. Hem daha hızlı hem daha derin oldu. Sonra 4e attım. 185ci arkadaş napıyon felan dedi. Mflerin pullukta düşük gaz yüksek vitesle gittiğini söyledim. Kısaca 20 senelik sahibinin pek tecrübesi yokmuş. Ama acayip çekiyordu." Çekmiyorsa bunu (640ı) takalım" diyip dalga geçtiğimden dolayı pişman oldum. Fiatta kuru gürültü var. Aradaki 18 beygir farkı olmasina rağmen sanki daha fazlaymış gibi hissetirdi. 640 yine yerlerde...

https://youtu.be/3doiphsoOo4
 
Katılım
22.06.2012
Mesajlar
3,579
Konum
Denizli/Çivril-burdur
Massey de gaza hafif dokun gider de çekerde
Fiatta gaza kökle öyle gidiyor
Perkins torku yüksek
Fiat torku düşük
Ha şuda var 640 ı çekmiyor diye sattık 285 alınca sizin dediğiniz gibi 15 beygir farkı hissettiriyor
 


Üst Alt