MF 266G bilgi, yardım ve önerileriniz.

günaydın ve hayırlı bayramlar arkadaşlar. Geçtiğimiz cuma benim ford un ustasından ot bıçme çekme vs ve yerlerını aktarmak ıçin bi tane 2001model 266g soldan egzoz getirdim. Şuan kullanıyorum hala. Allah izin ederse almayı düşünüyorum, yalnız bunların tutulan modeli sağdan egzozmuş. ne farkı var 2-3hp dışında . Soldan egzozlar arızamı yapıyorda tutulmadiği söyleniyor anlamış değilim. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar sunuda söylemek istiyorum. MF266g ve ford 3000i yol yakıt testi yaptım . Ikisinide çorumdan doldurdum aynı benzinlikten ve bizim köye 2km uzaklıktaki benzinlikten tekrar doldurdum. Mf 18km yolu boş kendisi 2300devirde 13tl yaktı. Ford aynı yolu arkasında sadece boş römorkla. Tahmini 2000devirden fazladır oda 13tl yaktı. Mf hem hp si fazla olmasına rağmen ve yolda ford kadar hızlı gitmemesine göre az yaktı. Frenler hoşuma gitmedi birden kapıyor. Ve çeyrek depo mazotla önü aşağı gelince hava yapıyor.

Resimler ve ekler

• 120720151216.jpg
    120720151216.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 367
  • 120720151216.jpg
    120720151216.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 317
Ynt: MF 266G bilgi, yardım ve önerileriniz.

Babam da ben de doğduğumdan beri masseyciyiz.2004 model soldan eksoz 266G vardı.2011 de sattık.Traktör kız gibi zorlamaya gelmez.Hafif işlerde iyi ama ağır yükte performası çok kötü.Ara işlerde kullanacaksan tavsiye ederim.Ama soldan eksoz tutlmuyor diye birşey yok.Sağdan eksozlar 5 beygir güçlü evet dedikleri doğru sağdan eksozlar iyi çekiyor ama damper pompasında çok arıza çıkıyor.Bir de şu pencereden bakarsak piyasada o ayarda bir sürü traktör var.266 ının temizini arıyacağına saati düşük bir 2630 falan düşünebilirsin.

benim en ağır işim pulluk. Ford 3000in yaptıklarıni yapacak . Zaten 1haftadır deniyorum . Ford dan her seyiyle üstün . Ve hafif ayak işlerinde 3000kadar anca yakıyor. Yani sol sağ egzoz farkı yok diyorsunuz. Başka değişiklık varmı acaba.

Depo eğimli haldeyken içinde mazot olsa dahi hava yapması JD traktörlerde plastik depolu olanlarda da var.

Depo boşalınca deponun musluğunun tam ters köşesine bir musluk daha konunca ve hortum birleşince sorun kalmıyor. Bu hava yapması çok kötü oluyor.

Özellikle su kanalından veya derin bir yerden yüklü iken ağır ağır çapraz geçmeye kalk orada kalıyorsun. Üstelik çapraz kalınca arkadaki ekipmanı da çıkarmak mümkün olmuyor.

sağolun arkadaşlar. Alırken 5 aşağı satarken de 5aşağı olur . Sağdan egzoz ıyı asilmasi normal çünkü güçlü. Bu motor soldan egzoz ford la ayak işlerinde aynı yakıyor yolda da aynı nadasda biraz az yakıyor forddan. Zaten pazarlık bitti sayılır kısmet olursa haftaya belki getiririm .

abi bizde 2008 model ortadan egzoz yeni kasa vardi Mukemmel traktordu yakiti biraz fazlaydi ama en cekisli kasasiydi yenileri 38 e sifir aldik 2013 te 44 e satip same argon 75 aldik goldun tadini alamiyoz bunda ama buda super makina

ENES4422 link=topic=84860.msg1015793#msg1015793 date=1438464576' Alıntı:
Depo eğimli haldeyken içinde mazot olsa dahi hava yapması JD traktörlerde plastik depolu olanlarda da var.

Depo boşalınca deponun musluğunun tam ters köşesine bir musluk daha konunca ve hortum birleşince sorun kalmıyor. Bu hava yapması çok kötü oluyor.

Özellikle su kanalından veya derin bir yerden yüklü iken ağır ağır çapraz geçmeye kalk orada kalıyorsun. Üstelik çapraz kalınca arkadaki ekipmanı da çıkarmak mümkün olmuyor.
bende öyle bisey düşünüyorum enes abı. Benim yerler birde yamaç ki .

GENÇ EYMIRLİ link=topic=84860.msg1015799#msg1015799 date=1438465141' Alıntı:
sağolun arkadaşlar. Alırken 5 aşağı satarken de 5aşağı olur . Sağdan egzoz ıyı asilmasi normal çünkü güçlü. Bu motor soldan egzoz ford la ayak işlerinde aynı yakıyor yolda da aynı nadasda biraz az yakıyor forddan. Zaten pazarlık bitti sayılır kısmet olursa haftaya belki getiririm .

Hayırlı olsun, Allah kaza-bela vermesin:)

Arkadaşlar kararsız kaldım yardımcı olursaniz sevinirim. Kabinli bir 266 düşünüyorum tercihim 2005 üstü yani sağdan egzozlu . Ama bir tanıdikta 2004 soldan egzoz var. Soldan egzozlarinda pek tutulmadığı söyleniyor neden tutulmaz kronik arızası var bilen varsa yazsın ltfn

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Arkadaşlar kararsız kaldım yardımcı olursaniz sevinirim. Kabinli bir 266 düşünüyorum tercihim 2005 üstü yani sağdan egzozlu . Ama bir tanıdikta 2004 soldan egzoz var. Soldan egzozlarinda pek tutulmadığı söyleniyor neden tutulmaz kronik arızası var bilen varsa yazsın ltfn
Benim amcamda sagdan egzoz var soyledigine gore beygir farki varmis baskada bir sıkıntısı olduğunu dusunmuyorum

Soldan eksoz 62 sağdan olan 68 hp kartal kanat olanlar biraz daha ön plana çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Babam da ben de doğduğumdan beri masseyciyiz.2004 model soldan eksoz 266G vardı.2011 de sattık.Traktör kız gibi zorlamaya gelmez.Hafif işlerde iyi ama ağır yükte performası çok kötü.Ara işlerde kullanacaksan tavsiye ederim.Ama soldan eksoz tutlmuyor diye birşey yok.Sağdan eksozlar 5 beygir güçlü evet dedikleri doğru sağdan eksozlar iyi çekiyor ama damper pompasında çok arıza çıkıyor.Bir de şu pencereden bakarsak piyasada o ayarda bir sürü traktör var.266 ının temizini arıyacağına saati düşük bir 2630 falan düşünebilirsin.
Tutullmayan soldan eksozlu modeller 1970 altı veya üst yıllarında piyasaya sürülen 203 Blog 165 Massey Fergusyon modelleridir. Bah sehttiğiniz bu modelde her hangi
sıkıntı yoktur.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68