Mf Phantom 3.085 e intercool taktıran var mı ???

Ynt: Mf Phantom 3.085 e intercool taktıran var mı ???

3.105 de var hacı diğerlerinde yok. orjinal turbulo deutz motoru var ama sadece 3.105 serisinde intercool var. deneyen ve netice alan varmı onu öğrenmek istedim

3.085 in verimini arttırmanın bir yolu yazılım attırmak diğeride intercool. yazılım atarak motoru fabrika ayarları dışında çalışmaya itiyorsun bu yüzden motor ömrü azalabiliyor, fakat intercool hem motor ömrünü uzatıyor hemde verimi artırıp , yakıtı düşürüyor. % 10 verim artmasında dahi 2 senede kendini amorti ediyor. benim merakım deneyen var mı ? deneyen arkadaşlar hangi intercool setini kullanmışlar , bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

kursadk link=topic=62828.msg703488#msg703488 date=1361065817' Alıntı:
Phantom 3.085 e intercool taktıran arkadaşlardan bilgi ve görüşlerini rica ediyorum...
ben 10 yıl kullandım eski tip 3085 lerden hiç ihtiyaç duymadım.

kursadk link=topic=62828.msg703698#msg703698 date=1361117804' Alıntı:
3.085 in verimini arttırmanın bir yolu yazılım attırmak diğeride intercool. yazılım atarak motoru fabrika ayarları dışında çalışmaya itiyorsun bu yüzden motor ömrü azalabiliyor, fakat intercool hem motor ömrünü uzatıyor hemde verimi artırıp , yakıtı düşürüyor. % 10 verim artmasında dahi 2 senede kendini amorti ediyor. benim merakım deneyen var mı ? deneyen arkadaşlar hangi intercool setini kullanmışlar , bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.
3085 lere yazılım atmaktan bahsetmişsin , yazılım commonrail motorlara olur. 3085 common rail değil, düz pompa. güç arttırımı pompa ayarıyla oluyor. max 105 hp ye kadar. şuana kadar 3000 serisi traktörlerin performansından şikayet eden tek kullanıcı bile bulamazsın.

:) Bende performansından şikayetçi değilim zaten. yazılım atılması için common rail olması şart değil bildiğim kadarıyla , elektronik beyinle yönetilen her motora yazılım atılabilir. Common rail motorlarda her piston elektronik bir beyinle ayrı ayrı yönetiliyor. Böylece pompa her pistona elektronik beyinin hesapladığı kadar yakıtı yüksek basınçla veriyor.

Bildiğim kadarıyla phantom serisinde elektronik bir pompa var. ( düz ama elektronik yani , bir çiple yönetilen ) Ben şahsen yaptırmadım ama 3.075 e 500 tl karşılığında yazılım attırdığını ve traktörün 3.095 gibi olduğunu söyleyen arkadaşım var. Traktörün yakıtında değişme olmadığını ancak hareretin eskiye göre daha yüksek olduğunu söyledi.

Ancak benim tercihim hala intercool, o yüzden deneyen var mı diye soruyorum :)

bizde ilk aldığımızda taktırmayı düşündük ama sonradan vazgeçtik gerekte yok motor zaten 95 beygir motor gibi maşallah :) bence motoru nasıl aldıysan öyle kullanacaksın orjinalliğini bozmayacaksın bozarsan mutlaka biyerinden arıza verir bence :)