• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Motorine zam ve pancarin ölüm fermani!

Önüne gelene hain, casus, Yahudi bilmem nesi, afedersin vs dersen cemaatde böyle konuşur. İmam cemaat ilişkisi.
Yazık.

Ucuz mazot isteyen arabistana gitsin
O işler öyle olmuyor işte, bekara karı boşamak kolaymış.
Keşke senin gibi basit fikirsizce düşünebilsem
Arkada onca şey bırakılmaz.

Atalarımızın bu topraklar için canlarını vermesi, kanını akıtması, sahip çıkması benim için çok şey ifade ediyor.
Zorluklara çözüm aramak yerine zorluklardan kaçmak Atalarımıza saygısızlık...

mazota birsürü para vermek, ürünün para etmemesi , girdiler vs. benim için iyi birşey değil ciddi şekilde hoşuma gitmeyen bir durum. Senin mazot parasından bir sıkıntın yoksa ya kağıt üzerinde hesap yapıyorsun ya yıllık 10-20 litre mazot kullanıyorsun yada gerçekleri görmezden geliyorsun.Arkadaş sen ne kadar mazot kullanıyosun dersen yıllık yaktığım mazotu koysan bir havuza boğulursun içinde...
Şükür allaha bu günümüze ama niye 2 lira kazanmak yerine 1 lira kazanıyoruz bir düşün.

saygısızlık etme filan diyeceksin bana ama olaya yaklaşımın gerçekten şuursuzca...

O işler öyle olmuyor işte, bekara karı boşamak kolaymış.
Keşke senin gibi basit fikirsizce düşünebilsem
Arkada onca şey bırakılmaz.

Atalarımızın bu topraklar için canlarını vermesi, kanını akıtması, sahip çıkması benim için çok şey ifade ediyor.
Zorluklara çözüm aramak yerine zorluklardan kaçmak Atalarımıza saygısızlık...

mazota birsürü para vermek, ürünün para etmemesi , girdiler vs. benim için iyi birşey değil ciddi şekilde hoşuma gitmeyen bir durum. Senin mazot parasından bir sıkıntın yoksa ya kağıt üzerinde hesap yapıyorsun ya yıllık 10-20 litre mazot kullanıyorsun yada gerçekleri görmezden geliyorsun.Arkadaş sen ne kadar mazot kullanıyosun dersen yıllık yaktığım mazotu koysan bir havuza boğulursun içinde...
Şükür allaha bu günümüze ama niye 2 lira kazanmak yerine 1 lira kazanıyoruz bir düşün.

saygısızlık etme filan diyeceksin bana ama olaya yaklaşımın gerçekten şuursuzca...
Türkiye şarları bu kardeşim kabul etmeyen gider yada ikdidarı değiştirir ikdidarı değiştirkmek için oy kullanmak şu an için yetmiyor ama başka bişey yapanda yokçok şuurlusunuz ya çok fikir sahibisiniz ya hakaret etmekten küfretmekten başka bi yeteneğiniz yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ucuz mazot isteyen arabistana gitsin
Tarla burda, traktor burda, ekipman burda, ev burda vatandaslik burda, es dost akraba ....... Hersey burda ama ucuz mazot istiyoz diye arabistana gitcez ole mi ? laf olsun diye boyle konulara yorum yapmayin. Sizin yeriniz tumo nh yi cekti gibi konular...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Balıkçılara verilen ucuz mazot asıl çiftçiye verilmeli. Bildiğim kadarıyla lüks yatların mazot vergileri de ucuz. Bu garabete inşaallah son verilir.

Pancar mevzusunda da durum içler acısı. Cargill e pazar açmak için pancar üretimi kısıtlanıyor ve NBŞ kotaları sürekli artırılıyor bakanlar kurulu kararıyla. Bu hatadan da dönülmeli. Şeker pancarı Türkiye için stratejik bir üründür. Lütfen pancarımıza sahip çıkalım. Özelleştirilen fabrikların ne olduğunu ve özellestirmelerin amacını herkes biliyor.

Tarla burda, traktor burda, ekipman burda, ev burda vatandaslik burda, es dost akraba ....... Hersey burda ama ucuz mazot istiyoz diye arabistana gitcez ole mi ? laf olsun diye boyle konulara yorum yapmayin. Sizin yeriniz tumo nh yi cekti gibi konular...
Bilader ucuz mazot istiyorsanız burda goy goy yapmayın reelde icraat yapın forumda bana aslan kesilip dışarda kuzu oluyorsunuz bu işte samimiyseniz bana laf sokmayı bırakıp gerçek hayatta eylem yapın birlik olun örgütleşin ortaya yüreğinizi koyun tarım bakanın trakkulubü takip ettiğini mi sanıyorsunuz bu iş burda yazmakla olmuyor bide şu üstünlük taslamayı bırakın yüreğiniz varsa reelde icraat yapın

Bilader ucuz mazot istiyorsanız burda goy goy yapmayın reelde icraat yapın forumda bana aslan kesilip dışarda kuzu oluyorsunuz bu işte samimiyseniz bana laf sokmayı bırakıp gerçek hayatta eylem yapın birlik olun örgütleşin ortaya yüreğinizi koyun tarım bakanın trakkulubü takip ettiğini mi sanıyorsunuz bu iş burda yazmakla olmuyor bide şu üstünlük taslamayı bırakın yüreğiniz varsa reelde icraat yapın
Bak kafan calismaya basladi.. Demek ki arabistana gitmek yerine yapilabilcek biseyler varmis demi.. ?

Bak kafan calismaya basladi.. Demek ki arabistana gitmek yerine yapilabilcek biseyler varmis demi.. ?
Benim ki zaten çalışıyorda sizlerde bi kıvılcım caktıysa insanlara hakaret etmeyi bırakır işin kolayına kaçmaz savunduğunuz davanın askeri olursunuz goy goycusu değil

Benim ki zaten çalışıyorda sizlerde bi kıvılcım caktıysa insanlara hakaret etmeyi bırakır işin kolayına kaçmaz savunduğunuz davanın askeri olursunuz goy goycusu değil
Cahille sohbet olmaz diye bosuna demiyolar... Sen degilmiydin ucuz mazot isteyen arabistana gitsin diyen ? Insallah bi gun babandan kalanla degilde kendi kazandiginla o mazotu almak zorunda kalirsin ozmn tekrar konusuruz..

Cahille sohbet olmaz diye bosuna demiyolar... Sen degilmiydin ucuz mazot isteyen arabistana gitsin diyen ? Insallah bi gun babandan kalanla degilde kendi kazandiginla o mazotu almak zorunda kalirsin ozmn tekrar konusuruz..
Belki cahilim ama kimseyi hor görmüşlüğüm benim gibi düşünmüyor diye hakaret etmişliğim yok çok şükür yaşım otuz babamı 10 yaşında kaybettim 10 yıldır mazotumu da gübremide kendi paramla alıyorum siz okumuşlar alimler burda yazmaktan başka bir eylem yapın madem

Türkiyede mazot pahalı mazot pahalı şartlar bu yersen. Yemezsen

1. Mazotun ucuz olduğu yere git

2. Buna sebep olan İkdidarı değiştir

Bu iki şıkkı yapamamıyoruz ama başka şıklarda var mesela

3. Örgütlen bağımsız bir şekilde birlik ol ikdidara kim gelirse gelsin ona karşı kamu oyu oluşturmak için elinde her zaman güç olsun baskı yap gündemden düşürme sadece mazot için değil her konuda

3. Seçeneği yapmakta emek ister yürek ister fedakarlık ister ama burda yazmak kolay hakaret etmek kolay burda bana hakaret ederek mazotun ucuzlayacağını mı sanıyorsuz eger samimi iseniz bu konuda burda yazmaktan ileriye gidin forumu küçümsedğimde değil ortaya elle tutulur icraat koyun İlla ki böyle olacak diye bişey yok siz bilgili insanlar farklı yollarda bulabilirsiniz Kesin bir şey var bana hakaret etmekle mazot pahalı demekle bu iş olmuyor olmaz da

Son düzenleme:
Türkiyede mazot pahalı mazot pahalı şartlar bu yersen. Yemezsen

1. Mazotun ucuz olduğu yere git

2. Buna sebep olan İkdidarı değiştir

Bu iki şıkkı yapamamıyoruz ama başka şıklarda var mesela

3. Örgütlen bağımsız bir şekilde birlik ol ikdidara kim gelirse gelsin ona karşı kamu oyu oluşturmak için elinde her zaman güç olsun baskı yap gündemden düşürme sadece mazot için değil her konuda

3. Seçeneği yapmakta emek ister yürek ister fedakarlık ister ama burda yazmak kolay hakaret etmek kolay burda bana hakaret ederek mazotun ucuzlayacağını mı sanıyorsuz eger samimi iseniz bu konuda burda yazmaktan ileriye gidin
Kardes sana cevap yazmayim diyorumda, çiftçi forumunda tartışmak ve herkesin görmediği bazı gerçekleri burada paylaşmak en güçlü eylemdir.
Ben gezi eylemlerinde ilk 5 gun sokaktaydim. Ne oldu? Aslinda orada toplumsal bir tepki vardı. Diktatör çıktı vandal dedi, capulcu dedi, türbanlı bacim dedi, medya elinde olduğu icin milleti kandirdi. Arayada provakatorleri saldi ruzgari cevirdi. Bu adamlar gittiler somada madende yakinlarini kaybetmis insanlari dövdüler ama yine medya ellerinde oldugu için ortbas edildi. Çaldılar, çırptılar, kadrolastilar, yandaş falan takildilar, ayakkabi kutularinda paralar ekranlara döküldü ama noldu yine medya gücünü kullanarak herseyi örtbas ettiler.
Oyle toplanalim vatan millet sakarya yapalimla, gazla, fisekle bu isler olmaz. Adamlar orduyu hapse atti kimse sesini cikaramadi. Sen cok merakliysan cik meydanlara biraz dayak ye.
Burada mazota zam ve seker pancari haberleri paylasmak seni neden rahatsiz ediyorda, ucuz mazot isteyen arabistana falan gibi salak sacma l, hicbir dayanagi olmayan seyler zirvaliyorsun?
Birde su yandas forum yöneticileri, senin millete sovmene goz yumup seni neden buradan uzaklastirmiyor bunu anlayamiyorum.

Bir misal;
Senle ben olsak sonsuza dek birbirimizi kırmadan siyaset yaparız..
Bakalım herkes aynı şeyi yapabilecekmi..
Burada görecez paşam..
Siyaset konuşma taraftarı olmadığımı hep söyledim. Ama maalesef politikayı da evirip çevirip siyaset batağına sokmadan edemiyoruz.

Yinede Mustafa siyaset konuşturacağım diyorsa kendi bilir. Siyaseti serbest bırakın ama küfre bir tepkiniz olsun. Siyaset serbest onu anladım da peki ya küfür? Bu foruma zarar veriyor.

Yönetim dün politik eleştirilere tahammül edemezken bugün küfrü çok rahat hazmediyor. Yönetim mide yerine değirmen nakli yaptı herhalde.

Amaç siyaseti serbest bırakmak mı? Yoksa siyaset konustururken kufrettirip üyelere birşeyler mi kanıtlamak?

Yönetim, "Ne yapsak yaranamıyoruz" diyorsanız ya samimi değilsiniz yada çok öngörüsüzsünüz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar. Derdiniz site ile mi benimle mi?

Benimle ise özelden yazın. Site ile ise İletişim kısmından yazın.

Sitemiz, Çiftçi Sorunları bölümünde siyaset konularının konuşulması için karar aldı. Duruma göre bu karar kalıcı olacak veya kalkacak. Bu ruhsatı kullanırsınız veya kullanmazsınız size kalmış. Bu konunun açılış amacı belli.

Küfürlü mesajlar silinir, yazan uyarılır. Rapor ederseniz gözden de kaçmaz. Uyarılmadı diyen ispat edemez.

Şimdi konumuz kaldığı yerden devam etsin.

Üst Alt