• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Motorine zam ve pancarin ölüm fermani!

Arkadaşlar. Derdiniz site ile mi benimle mi?

Benimle ise özelden yazın. Site ile ise İletişim kısmından yazın.

Küfürlü mesajlar silinir, yazan uyarılır. Rapor ederseniz gözden de kaçmaz. Uyarılmadı diyen ispat edemez.

Şimdi konumuz kaldığı yerden devam etsin.
"Şimdi konumuz kaldığı yerden devam etsin" demeden önce soruya cevap vereyim müsaadenizle.

Derdim ne [MENTION=2]meskisehiri[/MENTION] nede site değil. Öyle olsaydı kişisel sorun için pm atardım forum içinse iletişim kısmına, siyaset olsaydı da bimer e yazardım. Eğer bunlar yeterli olsaydı böyle bir durumda da "foruma bu kadar ihtiyaç olur muydu diye?" bir soru gelir akla. Forum amacını benden daha iyi anlayan çok arkadaş vardır. Benim anladığım, fikir ortaya koyup ufkumuzu açmak yada ne bileyim bizi anlayacağını umduğumuz meslektaşlar ile dertlesmek. Eğer her derdimizi kimsenin göremeyeceği yere yazmak bir yol ise bunun sonu Güzin ablacılıktır.

Rahatsızlığımı gerçekten merak ediyorsanız yazayım, forumdaki üyeler arasındaki kötü diyalog ve bunun önüne geçilememesi. Siyaset serbest demeniz yada bu şekilde demeniz çözüm getirmeyebilir.

Küfürlü mesajları rapor etmek önemli, bunu her üye yapabilir/yapmalı. Fakat herhangi bir uyarı olmadığında küfürlü mesajı üstelik forum trafiği yoğun değilken 2-3 gün gör(e)memekte bir sorun. Uyarılmamak bir mazeret olmamalı. En azından Trakkulup için. Başkasını bilmem ama buraya yakıştıramadığım bir cevap.

Bu yazdıklarım hoşunuza gitmemiş olabilir ama acizane görüşüm bu.

Kolay gelsin.

Not: Derdimi buradan yazmak daha doğru olacaktı [MENTION=2]meskisehiri[/MENTION]

Adam akıllı yazan birine kimse sövmez. Tahrik edici mesajlar sebebiyle diyelim ki oldu.

Küfür işinin boyutuna bağlı olarak ilk seferde sözlü uyarılırsın. İkinci seferde bir süre yazamazsın, sadece bakarsın. Bunu sen farkedemezsin. Üye bir süre ortalıkta gözükmez, sen girmedi zannedersin, aslında yazamıyordur. Üçüncü seferde üyelik banlanır.

Bunun kaydı tutulur mu? Hayır, eğer sövme arası yakın ise bu uygulanır ve akılda tutulabilir.

Tahrik edici mesaj olmadan küfür varsa uyarılma seçeneği ortadan kalkar.

Bu her zaman yapılamaz ayrıca. Öyle yazılar vardır ki sövmekten beterdir ama küfür geçmez içinde. Bunlara da aynısı uygulanır.

Hakaret için de aynı kriterler geçerlidir.

"Siyaset" ile "çiftçi sorunlarını anlatmak ve öneri sunmak" arasında fark var. Bu farkı anlatmak için çok uğraştık ama anlaşılmadı. Birincisini yapıp ikincisini yaptığını zannedenler oldu, bilerek yapanlar oldu. Hep bir gürültü ortamı vardı. Şimdi fark yok. İsteyen istediğini yapsın. Küfürsüz ve hakaretsiz.

Adam akıllı yazan birine kimse sövmez. Tahrik edici mesajlar sebebiyle diyelim ki oldu.

Küfür işinin boyutuna bağlı olarak ilk seferde sözlü uyarılırsın. İkinci seferde bir süre yazamazsın, sadece bakarsın. Bunu sen farkedemezsin. Üye bir süre ortalıkta gözükmez, sen girmedi zannedersin, aslında yazamıyordur. Üçüncü seferde üyelik banlanır.

Bunun kaydı tutulur mu? Hayır, eğer sövme arası yakın ise bu uygulanır ve akılda tutulabilir.

Tahrik edici mesaj olmadan küfür varsa uyarılma seçeneği ortadan kalkar.

Bu her zaman yapılamaz ayrıca. Öyle yazılar vardır ki sövmekten beterdir ama küfür geçmez içinde. Bunlara da aynısı uygulanır.

Hakaret için de aynı kriterler geçerlidir.

"Siyaset" ile "çiftçi sorunlarını anlatmak ve öneri sunmak" arasında fark var. Bu farkı anlatmak için çok uğraştık ama anlaşılmadı. Birincisini yapıp ikincisini yaptığını zannedenler oldu, bilerek yapanlar oldu. Hep bir gürültü ortamı vardı. Şimdi fark yok. İsteyen istediğini yapsın. Küfürsüz ve hakaretsiz.
Trakkulup ün eksiği anlayışı kıt bazı üyeler yada küfür durumunda uygulanacak cezaların yetersizliği değil. Asıl sorun bence tartışmanın kavgaya dönüşme ihtimalini görüp doğru mudehaleyi yapacak, krizi idare edecek aklıselim, sağduyulu yönetimin yeterince etkin olamadığı. Niyetim yapıcı olmak, inşaallah bunu doğru anlatabilmişimdir.

Konu dağılmasın, ben susayım,

Trakkulup ün eksiği anlayışı kıt bazı üyeler yada küfür durumunda uygulanacak cezaların yetersizliği değil. Asıl sorun bence tartışmanın kavgaya dönüşme ihtimalini görüp doğru mudehaleyi yapacak, krizi idare edecek aklıselim, sağduyulu yönetimin yeterince etkin olamadığı. Niyetim yapıcı olmak, inşaallah bunu doğru anlatabilmişimdir.

Konu dağılmasın, ben susayım,
Niyetini anladım. Konu dağılmasın özelden yazacağım.

Kardes sana cevap yazmayim diyorumda, çiftçi forumunda tartışmak ve herkesin görmediği bazı gerçekleri burada paylaşmak en güçlü eylemdir.
Ben gezi eylemlerinde ilk 5 gun sokaktaydim. Ne oldu? Aslinda orada toplumsal bir tepki vardı. Diktatör çıktı vandal dedi, capulcu dedi, türbanlı bacim dedi, medya elinde olduğu icin milleti kandirdi. Arayada provakatorleri saldi ruzgari cevirdi. Bu adamlar gittiler somada madende yakinlarini kaybetmis insanlari dövdüler ama yine medya ellerinde oldugu için ortbas edildi. Çaldılar, çırptılar, kadrolastilar, yandaş falan takildilar, ayakkabi kutularinda paralar ekranlara döküldü ama noldu yine medya gücünü kullanarak herseyi örtbas ettiler.
Oyle toplanalim vatan millet sakarya yapalimla, gazla, fisekle bu isler olmaz. Adamlar orduyu hapse atti kimse sesini cikaramadi. Sen cok merakliysan cik meydanlara biraz dayak ye.
Burada mazota zam ve seker pancari haberleri paylasmak seni neden rahatsiz ediyorda, ucuz mazot isteyen arabistana falan gibi salak sacma l, hicbir dayanagi olmayan seyler zirvaliyorsun?
Birde su yandas forum yöneticileri, senin millete sovmene goz yumup seni neden buradan uzaklastirmiyor bunu anlayamiyorum.
Beni rahatsız eden sizin gibi düşünmeyen insanlara hakaret etmeniz
Sizde de bu yüzsüzlük var sizin hakaretler küfürler küfürden sayılmıyor bana küfredene misliyle ederim ben mazotu pahalı almayya razıyım siz değilseniz mücadele edin savunduğunuz şeyin cefasını çekin madem ama buraya yazmak kolay beni forumdan atsalarda mazot ucuzlamaz buraya yazarak anca kendinizi tatmin edersiniz goy goy yaparsız mızmızlanır durursunuz devam edin

Son düzenleme:
Beni rahatsız eden sizin gibi düşünmeyen insanlara hakaret etmeniz
Sizde de bu yüzsüzlük var sizin hakaretler küfürler küfürden sayılmıyor bana küfredene misliyle ederim ben mazotu pahalı almayya razıyım siz değilseniz mücadele edin savunduğunuz şeyin cefasını çekin madem ama buraya yazmak kolay beni forumdan atsalarda mazot ucuzlamaz buraya yazarak anca kendinizi tatmin edersiniz goy goy yaparsız mızmızlanır durursunuz devam edin
Ben simdiye kadar kimseye kufurde etmedim, hakarette etmedim. Sen bana baska bir konuda yahudi usagi sahte peygamberin pesine takilmis gibi seyler yazdin ben sana yine hakaret etmedim. Ben diyorumki varsa dogru duzgun yazacagin birsey yaz. Varsa savundugun dusencenin mantikli bir aciklamasi buyur acikla. Bizde tamam diyelim. Ucuz mazot isteyen arabistana nedir?
Bak ben sana yukarida yine mantikli aciklamalar yaptim. Varsa karsi bir tezin buyur insan gibi tartisalim. Yoksa sus. Burada tarim politikalari nezaman elestirse sen cikiyorsun ortaya ve hakaret ediyorsun, sövüyorsun konu kilit oluyor. Ben burada bana gore yanlis politikadan bahsediyorum sen sacmaliyorsun. Sana sövmeden ayar veren adam banlaniyor, sende o adama sovuyorsun ama hala burdasin. Bir sonraki seferdede aynisi olacak çünkü sen tarafsiz olmasi gerekenlerle ayni görüştesin...

Birde sen cevabinda yine bana yüzsüz, goygoycu, mizmiz falan yazarak hakaret etmissin. Ben simdi sana desem ki sende karaktersizsin kardes, 3 kurus çıkar ugruna yanlislari savunuyorsun. Aklin yok fikrin var, sen çıkarların için iktidar yalakasisin. Sen bana yahudi uşağı sahte peygamber pesinden gidiyorsun diyebiliyorsun ya bende sana diyorum... Hakaret edince sorun yok ya hani, seni burada tutan yoneticilerde yüzsüz, siyaset yapiliyor diye mizmizlaniyorlar, siyasi konu acilinca ortami alevlendirmek icin goy goy yapiyorlar.
Bu kelimeler sorun teskil etmiyor forumda, hakaret sayilmiyor. Çünkü sen bunlari yazabiliyorsun ve birsey olmuyor.

Üst Alt