• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

NE OLACAK BU ÜRETİCİNİN HALİ???

o arada bunları tehdit edip ihracat seçeneği yapan kim olursa olsun helal olsun,
Hocam o ithalat piyasayı düzenlemek için değil, bu ülkede o ürün olmadığı-yetmediği için yapılıyor. Arz/talep dengesini bozan simsarlar illaki var ancak bu simsarlara devlet yol açıyor. En basit örnek TMO'ların seneye buğday almayacak olmasıdır. Devletin en temel gıda ürünü olan buğdayı kontrol edebiliyorken bu gücü tüccara ve sanayiciye bırakması yine en çok çiftçiyi vuracaktır. Ette ipin ucu kaçtı, piyasanın ne olduğu ne olacağı belli değil, buğdayıda halledecekler.

Sadece italat değil ki
Yakıt
Ham madde
Kaba yem
Yedek parça servis
Temel ihtiyaç malzemeleri
Akla gelebilecek daha birsürü şey

ıthal hayvanı dovızle alp gel yetııstırıcıye ver dovız yukselınce borc da yukselır tabıkı aarkasından karkas et getrıkı o ıthal duve alan ebesınınkını gorsun
yusuf beceremedıler ıste olan bu kyden kente gocu tesvık ettıler uretım yok bunu buyuk cıftlıklerle yapmaya calıstılar dr muh aklına kım gelırse ısden anlamayan cıftlık kurup 3 senesı kılıt vurdu
bır kere dovız yukseldıgı ıcın ekonomı batmaz ekonomın bozuk oldugu ıcın dovız cıkar rcep 6 sıfır attıgında ne oldu dolar 1.33 ya sımdı
efendım dıs gucler mudahale edıyor gec bunları beceremedılerrrr

ıthal hayvanı dovızle alp gel yetııstırıcıye ver dovız yukselınce borc da yukselır tabıkı aarkasından karkas et getrıkı o ıthal duve alan ebesınınkını gorsun
yusuf beceremedıler ıste olan bu kyden kente gocu tesvık ettıler uretım yok bunu buyuk cıftlıklerle yapmaya calıstılar dr muh aklına kım gelırse ısden anlamayan cıftlık kurup 3 senesı kılıt vurdu
bır kere dovız yukseldıgı ıcın ekonomı batmaz ekonomın bozuk oldugu ıcın dovız cıkar rcep 6 sıfır attıgında ne oldu dolar 1.33 ya sımdı
efendım dıs gucler mudahale edıyor gec bunları beceremedılerrrr
yorumunun özellikle şurasına alkışla katılıyorum.

"yusuf beceremedıler ıste olan bu kyden kente gocu tesvık ettıler uretım yok bunu buyuk cıftlıklerle yapmaya calıstılar dr muh aklına kım gelırse ısden anlamayan cıftlık kurup 3 senesı kılıt vurdu"

Süt işletmesi, şehire yakın perakende 250 krş a süt satıyorsa işletme yaşıyor, süt+buzağı satışı var, besilik işletmeler kaba ve kesif yemi kendi üretiyorsa yaşar.Kırsalda ise süt az, tamamen besilik materyal 8-10 aylık hayvan satışıyla ayakta kalıyor.Sağlıklı bir hayvan 6 buzağı almadan kasaba gitmemelidir.Süt fiyatı düşük olduğu için iyi buzağı alabileceğimiz büyük kalıptaki Holstein cinsi hayvan sayımız azalıyor.Küçük yapılı hayvandan istediğimiz buzağıyı alamayız, vesselam.

Sen ne üretiyosunda para kazanıyosun? Söyle bizde onu ekelim
Bugday ekiyoz para kazanamiyoruz dert yapip aglayacagimiza guluyoruz ne yapak para yok diye ölek mi gardasim kazanmiyor hic bi is ama su var bes sene kazanmaz uretici en azindan ama bir sene rast gelir o sene kazanir ya asgari ucretli ne yapsin o hep gariban coluk cocuk perisan

Üst Alt