NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

Katılım
14.11.2007
Mesajlar
4,150
Konum
Ankara

[size=10pt]NEDEN BABA [/size]


Yıl 2020
kızım 18,
ben 47 yaşındayım...' Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış neden
şimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?
2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk, o atlasta
gördük daha önce Edirne ' den Kars ' a kadar Türkiye toprağı imiş, şimdi neden
o haritanın 1/5 ' ine Türkiye diyoruz?

Eskiden her mahallede 1–2 cami varken, şimdi neden her ilde bir cami
var, dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış, günde 5 defa
camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail ' in
kurulmasına sebep olduklarını hiç mi b! ir yerde okumadınız da, topraklarımızı
sattırıp şimdi bu ufacık alana bizi hapsettiniz. Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu toprakları, emaneti böyle mi korudunuz. Günden güne topraklarımız satılırken siz uyuyor muydunuz baba?

&! nbsp; Baba küçükken herkesin beni Ayşegül diye çağırdığını hatırlar gibiyim
şimdi neden bana Angel diyorlar, beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi
söyledin?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba? Her gün bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri ye! rde coplayarak demokrasi! mi getirdiler baba? Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki

Elime geçen gün bir kitap geçti baba, senin gençliğinden kalan. Biz Ankara ' ya taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep ' miş ve 6317 şehit vererek ' Gazi ' lik ünvanını kazanmış. Neden şimdi oraya kürdistan diyorlar baba. Baba hani sizlere kürtlerle Türkler ! kardeştir demişler, peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde ayrı devlet kurdular.

Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti. O her kimse 1933 ' te Bursa ' da bir nutuk vermiş, ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken, sizin gençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyar! ıları dikkate almadınız.

Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye ' de askerimizin başına çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin, hiç mi kanın donmadı baba. Neden hesap sormadınız bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain yöneticilere ve uşaklara karşı uyarmış ve hitabenin sonunda da ' Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. ' demiş. Baba kanınız o kadar bozuk mu ki ülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız.
!
Baba Türkiyeli ne demek, biz Türk çocuğu değil miyiz, soyumuz belli değil mi bizim, o kitapta okumuştum ' Ne mutlu Türküm diyene ' yazıyordu. Peki, baba ben neden mutlu değilim. Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden söylerdiniz.

Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız, kitaba göre dünyanın gördüğü en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz. Madem bu vatandan bu kadar kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz.

Hiç mi kitap okumadınız, hiç mi sizi uyaran olmadı, hiç mi göremediniz ülkemizin peşkeş çekildiğini, eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız sizin o hainlerden ne farkınız kaldı. Allah ' ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba. ' Vatan sevgisi imandandır ' diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden vazgeçtiniz bari İslam ' ın emrine uysaydınız.

Senin eski cd ' lerden dinledim baba, bizim de bir İstiklal Marşı ' mız varmış, o marşı yanlızca körü körüne ezberlediniz mi? Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış, demiş ki ' Ey Türk titre ve kendine dön. ' Baba ne zaman titreyeceksiniz, Ankara ' yı da kaybettikten sonra mı? Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç bir şey titretemez sizi.

Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün. ' Ya devlet başa, ya kuzgu! n leşe ' diyebilecek bir Hasan Tahsin, bir Şehit Şahin, bir Sütçü İmam yok muydu aranızda? Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba. Türklüğünüzden utanmadınız hiç olmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba. Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken hiç olmazsa ŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ? '


HER GÜNÜM CENAZE HER GÜNÜM ŞEHiT
BUNLARIN SEBEBİ BİR İT OĞLU İT
UYAN TÜRK EVLADI UYUMA UYAN
OTUZ KUPONA ALINMADI BU VATAN
 
Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta
: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

emeğine sağlık salih kardeşim haklısın alltaki dörtlük herşeyi anlatıyor 30 kupona alınmadı bu vatan
 
Katılım
15.11.2007
Mesajlar
4,098
: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

ÇOK ÜHİM Bİ KONUYA DEĞİNMİŞİN SALİH TEBRİKLER
 

thx

Katılım
15.11.2007
Mesajlar
1,883
Konum
Sivas
: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

güzel paylaşım saol...
 
Katılım
17.12.2007
Mesajlar
3,301
Konum
Konya
: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

GÜZEL ÇALIŞMA SALİH KARDEŞİM EMEKLERİNE SAĞLIK... SON DÖRTLÜK MÜKEMMEL YA...
 
Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir

: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

GÜZEL PAYLAŞIM...TŞK....
 
Katılım
19.12.2007
Mesajlar
1,180
: NEDEN BABA (bazı argo kelimeler war kusura bakmayın...)

cok önemli bir konu aslında herkesin buna bakması lazım ama 4 5 kişi bakmış sadece
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt