new hollandcılar traktörünüzden memnunmusunuz

çifçi kardeşler bu sene td65d aldım pullukla biraz derin sürüm yapıp kolları kaldırınca hemen önü kalkıyo bide çok patinaj çekiyo traktörün hafifliği ve boyunun kısa olması bence eksi yönde bide çifte 2.5 lt mazot yakıyo heleki rotovator de 3 lt yi buluyo.bunlar normalmi acaba bide siz memnunmusunuz

Ynt: new hollandcılar traktörünüzden memnunmusunuz

alim1903 link=topic=34461.msg294224#msg294224 date=1283732132' Alıntı:
çifçi kardeşler bu sene td65d aldım pullukla biraz derin sürüm yapıp kolları kaldırınca hemen önü kalkıyo bide çok patinaj çekiyo traktörün hafifliği ve boyunun kısa olması bence eksi yönde bide çifte 2.5 lt mazot yakıyo heleki rotovator de 3 lt yi buluyo.bunlar normalmi acaba bide siz memnunmusunuz
kardeş önü kalkmasının sebebi motorun önündeki ağırlıklar az geliyor demektir,istersen ön lastiklere su doldur öle bir sorun olcanı sanmıyorum.
boyunun kısa olması bence çok avantajlı istediğin setten bayırdan çıkabilirsin askıda kalır die korkma.

şimdi 1.5 lt yaktığı yer var 3 lt yaktığı yer var.bizim burlar biraz ağır topraktır.ama çekmicem demez.helede 5 ton romork bağla arkana bile bakmadan istediğin yerden çıkartır seni bnm motor 300 saat oldu bnce çok güzel açıldı şimdi motor.td85 e sol bile çektim bikeresinde :D

yeri gelır 1 litre yakar yeri gelır 3 litre yakar . . önünün kalkması kolları bırden indirip kaldırırsan kalkar tabıkıde.. . kısa olması güzel manevra demek süper yanı . . . 2 tane tt 55 var bende hoşuma gidiyo yanı. . hiç bi sorun yaşamadım. . . patinaj çekmesi kçük teker olduğundan olabilir. .

AKGÜN43 link=topic=34461.msg294245#msg294245 date=1283760541' Alıntı:
yeri gelır 1 litre yakar yeri gelır 3 litre yakar . . önünün kalkması kolları bırden indirip kaldırırsan kalkar tabıkıde.. . kısa olması güzel manevra demek süper yanı . . . 2 tane tt 55 var bende hoşuma gidiyo yanı. . hiç bi sorun yaşamadım. . . patinaj çekmesi kçük teker olduğundan olabilir. .
bnm nh de 16 arkalar patinaj die bişey bilmem :D
ayrıca nh ye acımıcan yolda tarlada fark etmez 15 gazdan aşaya inmicen bak naptırıo gelsin emsali kapışştıram o zaman :D

firari11 link=topic=34461.msg294248#msg294248 date=1283761090' Alıntı:
bnm nh de 16 arkalar patinaj die bişey bilmem :D
ayrıca nh ye acımıcan yolda tarlada fark etmez 15 gazdan aşaya inmicen bak naptırıo gelsin emsali kapışştıram o zaman :D

255 ep yi vermıstık tamırcı dedıkı traktörü açmamıssınız dedi acımışşınız dedi ve motor öldürmüşsunuz dedi. . .

açmak için basacan :))) yakarsa yaksın:)))

AKGÜN43 link=topic=34461.msg294251#msg294251 date=1283761839' Alıntı:
255 ep yi vermıstık tamırcı dedıkı traktörü açmamıssınız dedi acımışşınız dedi ve motor öldürmüşsunuz dedi. . .

açmak için basacan :))) yakarsa yaksın:)))
15 saatte iken peder denemeye gitmiş motoru 4 lü 12 no ile 20 gazdan aşaya inmedim diyor 25 dönüm yerde bitirip gelmiş depoyu :D:D 1. vitesde son gaz geçerdi köyün içinden açmak istiyorsan pedere vericen motoru :D

merak etmeyin ben en aşağ 18-19 gaz fazlası var aşağısı yok çünkü çekmiyo firari ben 1 mayısda aldım şuan 660 saatde sen benden önce almıştın bildiğim kadarı benim traktörümde süper açıldı çünkü hafif işlerde pek kullanmadım sürekli çalışıyor ama patinaja çok kalkması hoşuma gitmiyor bide bugün ayçiçek saplarına rotovotor vuruyorum 2 nin 2 si ile sürmeden ekin ekecekler 18 gazdan yukarı çıkmıyo bende pek zorlamadan 16 gaz veriyorum yakıtı bugün hoşuma gitdi zorlamassan çok az yakıyo ama zorlamayıncada gitmiyo