Nohut tarımı hakkında

Cümleten hayırlı akşamlar sevgili trakkullüp üyeleri.Bu haftasonu memlekete gidip yaklaşık 15 dönüm alana nohut ektim.Önce pullukla sürüm yaptım ardından 7 li patlatma ile toprağı 1 kat daha işleyip tırmık çektim.Dönüme 33 34 kilo nohut attım.Nasip olursa bugün yarın challange ilacı atıcam tarlaya.Verim tahminen ne olur.Son 2-3 senedir dedem ekiyordu fakat yaşlılıktan dolayı hep zararına oldu hiç kar yapamadık.Benim genç bir çiftçi olarak nelere dikkat etmem gerekir? Challange ilaçtan sonra ne zaman ve hangi marka ilaçlar atılır hangi nedenden dolayı atılır? Yardımlarınızı-cevaplarınızı bekliyorum.Herkese hayırlı bereketli günler:)

kardeşim 34 kilo çok olmuş keşke ekmeden önce bir sorsaydın.merlin flex ilaç at.otlanma durumuna göre calleng atabilirsin.sonra bekleyip görecen ne kadar mahsül alacağını allah bilir.

tamam kardeş 2000 m2 1 dönümse attığın tohum miktarı uygun.fakat dediğim gibi atacağın calleng ilacı toprağa atma otlama başladıktan sonra at.allah emeklerimiz zayi etmesin.