• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Öğrencilerin oyun sezonu açıldı

Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0Tatilde, ebeveynlerin soluklarını enselerinde daha az hisseden öğrenciler, yazın bilgisayar oyunlarına bolca vakit ayırabilecek. Dijital kuşak, bilgisiyarda, sıcak temasa geçecek, spor yapacak, araba sürecek, ticaret yapıp strateji kuracaklar...

DANA - Önemli bir sektör haline gelen bilgisayar oyunları her geçen gün daha da gelişerek, daha gerçekçi görüntü ve ses özellikleri sunarken, bilgisayarda oyun oynayan kitle de günden güne artıyor.
Bu kitlenin ön önemli üyeleri olan gençler ve çocuklar için, okulların tatil olduğu, sıcak yaz ayları bilgisayar oyunlarının en çok oynandığı dönem niteliğinde.

Çocukların ve gençlerin en çok rağbet ettiği oyun türü, aksiyon. Bu tür oyunlar arasında en çok ilgi göreni, üç Türk kardeşin Almanya’da kurduğu firmanın oyunu olan, aylarca merakla beklenen ve bugüne kadar çıkmış oyunlar arasında en gerçekçi grafiklere sahip olduğu belirtilen 'Crysis'.

Onu, 'Call of Duty 4: Modern Warfare', 'Lego Star Wars II', 'Assassin’s Creed', 'Half Life 2: The Orange Box' gibi oyunlar takip ediyor.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın da etkisiyle, rağbet gören oyunlar arasında 'FIFA 08', 'Football Manager 2008', 'Pro Evolution Soccer 2008' gibi futbol oyunları yer alıyor. Bu oyunlarda, tüm dünyadan takımlarla ve şu anda bu takımların kadrosunda oynayan oyuncularla, gerçeğinden farksız grafikler eşliğinde karşılaşmalar yapmak mümkün.

Futbol menajerliği türü oyunlar ise oyuncuya transferlerle kendi takımını kurup, taktikler geliştirerek şampiyon yapma şansı veriyor.HER DÖNEMİN VAZGEÇİLMEZİ YARIŞ OYUNLARI

Oto yarışları, her dönem olduğu gibi günümüzde de, yaşattığı 'hız' duygusuyla adrenalini artırması nedeniyle oyuncuların rağbet ettiği oyun türü.

Bu oyunlar arasında, 10 yıldır varlığını sürdüren ve en çok bilinen oto yarışı olan 'Need for Speed' serisinden 'Need for Speed: Carbon' ve 'Need for Speed: Most Wanted', gerçekçi grafikleri ve sürüş stiliyle oyuncuların yeni göz bebeği 'Race Driver: GRID' ve 'Test Drive Unlimited' ile ücretsiz olarak dağıtılan 'Trackmania Nations' yer alıyor.

Para ve hammadde gibi kaynakları toplayıp, bunlarla bir şehir ve ordu kurduktan sonra düşmana saldırmayı konu edinen 'strateji' türü oyunlar da ilgi görmeye devam ediyor.

Bu tür oyunlar arasında, 'Age of Empires' serisi, 'Total War', 'Command & Conquer' serisi, 'Medieval II: Total War Kingdoms' ve 'Company of Heroes' gibi oyunlar bulunuyor.

Kendine ait özel bir kategori yaratan ve rakibi bulunmayan 'The Sims' serisi ise özellikle kadın oyuncuların ilgisini çekmekte. Bir evde yaşayan insanların hayatını yönetmeyi konu alan oyun, sürekli çıkan ek paketleriyle güncelliğini her dönem koruyor.OYUN BONUSLARI PARAYA DÖNÜŞEBİLİYOR

Bilgisayar oyunlarını daha eğlenceli kılan ise bütün dünyadan oyuncularla internet ortamında bir arada oynamayı sağlayan 'çok oyunculu' bölümler. Hatta bu şekilde oynanan oyunlar sayesinde, ticaret dahi yapılıyor.
Oyuncular, oyunlarda kazandıkları 'bonus' özellikleri satışa çıkarıp, binlerce dolara kadar çıkan fiyatlarla diğer oyunculara satıyorlar.

 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt