'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!

Katılım
27.05.2008
Mesajlar
9,405
Konum
Kırıkkale


Diyanet, ahlaki yozlaşmaya karşı ilginç bir ' ödüllendirme ' mekanizmasını devreye sokuyor. Bundan böyle tıpkı ' yılın annesi ' gibi ' yılın ahlaklı ve dindarı ' seçilecek. Amaç, ahlaki yozlaşmaya ' dur ' demek... İbadetin yanı sıra sosyal sorumluluk ve ahlaki ilkeler örnek vatandaş seçiminde rol oynayacak.

Diyanet ' in Strateji Raporu ' nun ' Ahlaki Yozlaşmaya Karşı Alınacak Tedbirler ' bölümünde tanımlanan girişime Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar açıklık getirdi ve ' Sadece ibadet etmenin dindarlık olmadığı mesajını vermek istiyoruz ' dedi. Özafşar, ' İbadetin yanı sıra ahlakilik, insan, kadın ve hayvan hakları, çevre gibi konulara duyarlılık gibi çağdaş hassasiyetleri ön planda tutan insanlarımızı taltif etmeyi amaçlıyoruz ' diye konuştu.
' Nasıl ki ' Yılın Annesi ' , ' Yılın Sanatçısı ' , belirleniyorsa, biz de ahlaki bakımdan ismi ön plana çıkmış kişileri ödüllendirmek, takdir etmek istiyoruz ' diyen Özafşar, ödülün adının da henüz belirlenmediğini söyledi. ' Mesela ' İyi Vatandaşlık Ödülü ' ya da, ' Sosyal Yararlılık Ödülü ' olabilir ' diyen Özafşar, ' Sosyal sorumluluk sahibi kişi dindar olmazsa yine ödül verecek misiniz? ' sorusuna da ' Gayet tabi. İyi işler yapmışsa, topluma faydası olmuşsa onları da kapsama alabiliriz ' yanıtını verdi.

AĞLATAN ÖDÜLLÜK KADIN

ÖZAFŞAR bir de örnek verdi: ' Bir teyzemiz, tam 100 bin liralık altın bulmuş. Kendisi kirada oturmasına rağmen sahibini bulup altını vermiş. Bu haberi dinlerken mesai arkadaşlarıma ' Neden bu gibi insanlarımızı ödüllendirmeyelim ' dedim. Özafşar ' ın sözünü ettiği, ' altını sahibine iade eden teyzen ' nin geçen ağustosta altınları sahibine teslim eden Fatma Bildirici olduğu ortaya çıktı. (Akşam)
 
Katılım
17.02.2012
Mesajlar
22
Konum
Çorum
Ynt: 'Örnek vatandaş'ı Diyanet seçecek!

Örnek vatandaş yetiştirmek isteyenlerin aklına neden köy enstitüleeri örneği gelmiyor caba ?
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt