ÖZKA LASTİK PARÇALANIYOR!!!

Biçerdöverimde kullandığım KNK50 18.4-30 kodlu ürünün tırnak kısımlarında anormal düzeyde kesik ve yırtılmalar başladı, eğer lastikleri kendim bayiden alıp taktırmamış olsam şoförümün "abi bu lastikler kesinlikle kaplama" demesine inanacağım... 4 senelik lastik (4 yıl X 25 gün = Toplamda 100 gün çalışma) eğer bu hale geliyorsa emin olun ciddi bir sorun var demektir. Sonuçta belli bir eder karşılığında alıp, para veriyoruz, bedava değil...

Özkayı onlarca kez aradım ve mail attım ama tenezzül edip 1 cevap bile yazmadılar...

20160724_183840.jpg

20160724_183851.jpg

20160724_183902.jpg

20160724_183929.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aspir
Bizim makinadada onlerde Özka var.3 yıl oldu takalı.oda eski lastiğin biri tarlada yarılmıştı.lastikçilerdede biçer için sadece birinde ozka vardı onu taktık sonra aynı olsun diğer eşinide aldık.bizde herhangi yarık yıpranma olmadı henüz.makina garajda duruyor güneş yağmur etkenleride fark edebilir eğer dışarda duruyorsa

• Beğen
Tepkiler: parsibey
Bizim makinadada onlerde Özka var.3 yıl oldu takalı.oda eski lastiğin biri tarlada yarılmıştı.lastikçilerdede biçer için sadece birinde ozka vardı onu taktık sonra aynı olsun diğer eşinide aldık.bizde herhangi yarık yıpranma olmadı henüz.makina garajda duruyor güneş yağmur etkenleride fark edebilir eğer dışarda duruyorsa

Makina sadece sezonda 30 gün güneş görüyor, kalan zamanda garajda, ayrıca resmen kaplama gibi katı kalkıyor, güneş etkilemiş olsa hemen hemen yılın 8 ayı güneş altında kalan römorkların lastiklerinin her yıl parçalanması gerek

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Maalesef anladigim kadari ile belli bir kalite standardi yok ,simdiye kadar 1 yil bazen 6 ay arayla almis oldugumuz petlas ve özka lastiklrinde muazzam fark gördüm kimi 5 yil gitti kimi bir yil olmadan sizin lastikler gibi sirtlardan acildi, en acisi iki markaninda sikayet sonucu gelen experti tüm sucu hep bizde buldu yani kullanici hatasi dedi cikti, en iyisi biraz fazla verip iyi markalar almak ama ciftcinin hali ortada bazen Özkayla Petlasi alacak parayi zor deklestiriyoruz

• Beğen
Özkanın nedense böyle alışkanlığı var herhalde.Bende yem karma makinasında vardı.Bir yıllık lastikti gece yarısı durduğu yerde gümledi.Bayiye gittim,lastiği fabrikaya gönderdiler.Rapor sonucunda kullanım hatası oldugunu,garanti dışı oldugunu söylediler ve işin içinden sıyrıldılar.

• Beğen
Makinanın lastiklerinin hepsi özka. bu yarılmalar büyük lastiğin sadece birinde var diğer eşi çok sağlam. İkisi birlikte takıldı, aynı bayiden alındı... Şimdi bu kullanıcı hatası ise makine diğer lastiğin üzerine basmıyor mu, bu lastiğin üzerinde mi sekiyor? Saçmalamanın en güzel örneği bu özkanın yaptığı. Sonrada bayi ziyaretlerinde çiftçiye milliyetçilik naraları atıp yerli malı kullanın diyorlar. Zaten yerliden yediğimiz kazığı ithalden yemedik!

Benimde römorkta var özka dublex yanlar çok yarıldı römork 3.5 ton ama bazen 4 5 ton atıyoruz 3 sene oldu orjinali böyle sene değiştirmeyi düşünüyorum marka önerebilecek varmı petlas niyetindeyim.
Petlas'ta aynı römorka 4 tane sıfır aldım yıl dolmadan yanaklar hep çatladı. İmkan varsa Lassa Pirelli al.

• Beğen
Petlas'ta aynı römorka 4 tane sıfır aldım yıl dolmadan yanaklar hep çatladı. İmkan varsa Lassa Pirelli al.
Eyvallah Abi bende araştıriyorum römork için önleri değiştirdim traktörün bu sene ramazan bayramında orjinal lassaydı gene lassa aldımda içleri değiştiremedim bi türlü denk gitmedi sene hem arkalar hemde römorkun lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum lassa zaten favori ama pirelli yandan darbe aldımı çabuk yırtılıyor.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Eyvallah Abi bende araştıriyorum römork için önleri değiştirdim traktörün bu sene ramazan bayramında orjinal lassaydı gene lassa aldımda içleri değiştiremedim bi türlü denk gitmedi sene hem arkalar hemde römorkun lastiklerini değiştirmeyi düşünüyorum lassa zaten favori ama pirelli yandan darbe aldımı çabuk yırtılıyor.

Petlas takıldı 1 kış geçti lastikler çatladı. Bu sene aldığım römorkta 2 tane sıfır takılı kışın belli olur onlarda. Aklımdaki 4 tane Lassa alıp römorktakileri mibzere takmak. Eski mibzerde Lassa vardı yıllarca kullandım ve öyle sattım.

• Beğen
Evet özka kalitesiz ama unutmamalıyızki diğer markalara bakılarak oldukça uygun fiyatlı nekadar ekmek okadar köfte bekletiler fazla olmamalı özkadan :)
[MENTION=3725]parsibey[/MENTION] hocam sizin otaraflara 8050 claysonumuzdan çıkma sıfıra yakın lastik satmıştık o aklıma geldi
Eski Biçerimizde 8050 de kullandık özka yıllık 20 gün civarı çalışırdı kendi yerimizde işimiz bitince temizleyip yağlayıp hemen garaja sokarız klasiktir bu işlem
hiç sorun yaşamamıştık özkadan. Hatta 2 yıl önce fiat 70-56 çifçeker in ön lastiklerinide özka aldık şuan kullanmaktayız

fiyatları tam bilimiyorum fakat özkadan 2 lastik alırken diğer markaların 1 lastiğinin fiyatını azcık geçiyodur dediğim gibi çok bişey beklememk lazım :)

Evet özka kalitesiz ama unutmamalıyızki diğer markalara bakılarak oldukça uygun fiyatlı nekadar ekmek okadar köfte bekletiler fazla olmamalı özkadan :)
[MENTION=3725]parsibey[/MENTION] hocam sizin otaraflara 8050 claysonumuzdan çıkma sıfıra yakın lastik satmıştık o aklıma geldi
Eski Biçerimizde 8050 de kullandık özka yıllık 20 gün civarı çalışırdı kendi yerimizde işimiz bitince temizleyip yağlayıp hemen garaja sokarız klasiktir bu işlem
hiç sorun yaşamamıştık özkadan. Hatta 2 yıl önce fiat 70-56 çifçeker in ön lastiklerinide özka aldık şuan kullanmaktayız

fiyatları tam bilimiyorum fakat özkadan 2 lastik alırken diğer markaların 1 lastiğinin fiyatını azcık geçiyodur dediğim gibi çok bişey beklememk lazım :)
Çok halısınız ama özka da yarı fiyatı değil diğer markaların. Hem yerli malı gümrük olmadığından ithale göre uygun olması gerekmiyor mu. Fiyat düşüklüklü sadece karı düşürmeli kaliteyi değil. 8050 de güzel makina bu arada ;-)

• Beğen
Tepkiler: GörkemÇetin
Aynı sorun komşumzda var fabrika yı aradık daha geri dönmediler dedi aynı kaplama gibi tekerin yanağından kat görünüyor

Fabrikayı aradım onlarca kez ve mail attım verilen cevap "fabrika müdürü daha kararını vermedi" sanki adama evlilik teklif ettik. Eğer bu parçalanma 4 yıl içinde 1er aydan 4 ay kullanımda NORMALDİR diyorlarsa, birdahaki sefere çin malı lastik alacam, hem özkadan daha ucuz olur hemde 100 gün çalışmada dağılmaz!!!