pamukçu arkadaşlar acil yardım lazım fikir verebilir misiniz. önemli!!!

beş mayısta ekim yaptım tav çok güzeldi sıkıntı yok su tavı zaten yağmur tavı değil. ama 25 dönümlük arazinin 3 dönümü derin kalmış tohum çimlenmiş fideler oluşmuş ama çıkış yok mibzer biraz derine atmış tohumu çıkış olur mu yoksa bozayım mı ne dersiniz

Yağmur yaş olmazsa cıkar ha dyerrlerinden 2 gün sonra olur ve sadece oraya yuzeysel iscilik yapabilirseniz yapin kaymak kıran gibi

inşallah çıkar zaten çimlenme sıkıntısı yok sadece toprağın yüzeyine çıkış olmadı ama çiziler belli oluyor. toprağı kazınca 2-3 cm pamuk fidelerini görüyorum. çıkar değil mi allahın izniyle. kaymak tabakası yok kaymak kıranı çekme mantığını aça bilir misin.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
3825b91453277ff0b0a58822a74e3828.jpg

Bi inceleyin isterseniz bu sekilde daha kolay cikis olabilir.Derin ekimlerde

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Cıkar allahin izniyle kaymak kiran en azindan tohum uzerindeki kaba topragi bi hareket ettirip yuzeye daha kolay çıkmasını sağlayabilir. Kaymak kıran sadece yagmur yağınca kullanilir dye bsey yok ki :)

ektikten sonra iki kat sürgü çekmiştim. bu gün on birinci gün işte havalarda sıcak gidiyor inşallah çıkar bu gün bozmaya karar vermiştim ama bir iki gübn daha bekleyeyim diyorum sence de beklesem bir iki gün olur demi

ektikten sonra iki kat sürgü çekmiştim. bu gün on birinci gün işte havalarda sıcak gidiyor inşallah çıkar bu gün bozmaya karar vermiştim ama bir iki gübn daha bekleyeyim diyorum sence de beklesem bir iki gün olur demi
Bekle bir iki gun daha zaman var daha gec kalmazsin bozsan bile.Maliyetler yuksek ozelliklede tohum fiyatlari . Hem ekim öncesi ekim sonrasi mi sürgü merdane cektiniz

Bekle bir iki gun daha zaman var daha gec kalmazsin bozsan bile.Maliyetler yuksek ozelliklede tohum fiyatlari . Hem ekim öncesi ekim sonrasi mi sürgü merdane cektiniz

evet hem ekim öncesi hem sonrası çektim. çünkü yer çok kaba duruyordu oturgun değildi sürgü ile biraz otursun dedim. problem olan yer kumsal. kara yerler de sıkıntı yok çok şükür.

Yeri derin mi iscilik yaptiniz neden kaba oldu biz ekim yatagi hazirlarken elimizden geldigince yuzeysel yapariz isciligi. Kara yer yok bende butun yerlerim kumsal. Kumsal yerde zaten tav yüzünde olur bahar isciligini yuzeysel yapinca hic skinti olmuyor

Yeri derin mi iscilik yaptiniz neden kaba oldu biz ekim yatagi hazirlarken elimizden geldigince yuzeysel yapariz isciligi. Kara yer yok bende butun yerlerim kumsal. Kumsal yerde zaten tav yüzünde olur bahar isciligini yuzeysel yapinca hic skinti olmuyor

teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için bir iki gün daha bekleyeceğim inşallah. yeri güzün pullukla sürdüm sonra bahar da yedili merdaneli çizelle sürdüm. sonra sulamadan önce birde yaylı çapa deriz biz yaylı kültivatör çektim. sonra mandal yapıp su verdim. tavlandığında bi kat ızgara yaptım hidrolikte. sonra gübre ilaç ikinci ızgara yaptım. sonra iki kat sürgü. yaş yere bi kat sürgü çektim. ertesi gün tav yüzüne gelmişti dediğin gibi ekim yaptım arkasından ekim makinesi tarladan çıkmadan sürgüye başladım bir gün sonra tekrar toz sürgü yaptım yaptığım işler sıra ile bunlar işte

teşekkür ederim verdiğiniz fikirler için bir iki gün daha bekleyeceğim inşallah. yeri güzün pullukla sürdüm sonra bahar da yedili merdaneli çizelle sürdüm. sonra sulamadan önce birde yaylı çapa deriz biz yaylı kültivatör çektim. sonra mandal yapıp su verdim. tavlandığında bi kat ızgara yaptım hidrolikte. sonra gübre ilaç ikinci ızgara yaptım. sonra iki kat sürgü. yaş yere bi kat sürgü çektim. ertesi gün tav yüzüne gelmişti dediğin gibi ekim yaptım arkasından ekim makinesi tarladan çıkmadan sürgüye başladım bir gün sonra tekrar toz sürgü yaptım yaptığım işler sıra ile bunlar işte
Bizdede islem sirasi soyle pamuk hasat sonrasi çaliyi kesip derin fantom yada 11 li mersaneli patlayma cektik suyu bastik tarlaya kis boyunca mart ayina kadar suyu hic eksik etmedik. Baharin yerler tava gelince 1 kat yuka duzen tiller ardindan ilac gubre hemen arkasindan 2 kat aysan sonra 1 kat surgu merdane ve ekime hazir. Önumuzdeki sezon surgu merdane kullanmayip tirmik cekip onun uzerine ekmeyi planliyorum tirmik uzerine ekenlerde cok memnun.

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA