PUSUYU RTÜK UYARDI ADALET AKLADI.

Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir

Protestanlar Birliği ' nin Kurtlar Vadisi Pusu aleyhine yaptığı suç duyurusu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 'herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı' belirtilerek reddedildi.ADALET NE DEDİ?1- Dizideki ifadeler ayrımcılık yapma amacını taşımamaktadır.

2- Dizide mevcut politikalara ve olaylara uygulamadaki yanlışlar üzerinden değinilerek, bir değerlendirme yapılmıştır.

3- Tam tersine dizide yasadışı davranışların yanlışlığı üzerinde durulmakta, Hıristiyan dinine mensup kişiler aşağılanmamakta, aksine toplumun bazı kesimlerine olumlu mesajlar verilmeye çalışılmaktadır.

4- Dizinin baş karakteri, istismar edilmek istenen gençleri uyarmakta, hiçbir kimsenin dilinden, dininden, milliyetinden dolayı aşağılanmaması gerektiği konusuna dikkatleri çekmektedir.

5- Misyoner olduğu iddia edilen rahibin gerçek hayattakinin aksine öldürülmekten son anda dizi kahramanı tarafından kurtarıldığı tespit edilmektedir.,

6- Tüm dinlerin mensuplarının diledikleri şekilde ibadetlerini gerçekleştirmelerinin en doğru şey olduğu vurgulanmaktadır.

7- Şikayet dilekçesinde olduğu gibi, söz konusu dizide sarf edilmiş olan konuşmaların belirli bölümünün adeta cımbızla çıkarılarak ele alınması ve sadece bu belirli kelime veya cümleler üzerinde durulması doğru olmadığından, koğuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir.


AYRINTILI BİLGİ İÇN:
http://www.kurtlarvadisi.com/protestan_haber.html
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt