Rusya 90 milyon ton hububat toplayacak

Skrinnik, yaptığı açıklamada, Rusya ' nın stratejik görevinin bu yıl geçen yıldan 300 bin hektar daha fazla miktara denk gelen 50,8 milyon hektarlık alana ürün ekmek olduğunu belirterek, ' ' Havaların uygun olması halinde Rusya olarak bu yıl en az 90 milyon ton ürün toplayacağımızı tahmin ediyoruz ' ' dedi.

Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı Viktor Zubkov da yaptığı açıklamada, Rusya ' nın geçen yılki ürün hasadının 93,8 milyon tonu geçtiğini söyledi.

Aşırı sıcak hava ve orman yangınları yüzünden tarladaki ürününün yaklaşık 3 ' te birini kaybeden Rusya, 2010 yılında buğday, arpa ve çavdar ihracatını yasaklayarak, söz konusu ürünlerin uluslararası piyasalarda yükselmesine neden olmuştu.

Rusya ' nın iç ihtiyacı karşılamak için 78 milyon tona ihtiyacı bulunuyor.
 


Ynt: Rusya 90 milyon ton hububat toplayacak

Rusya, 2010 yılında buğday, arpa ve çavdar ihracatını yasaklayarak, söz konusu ürünlerin uluslararası piyasalarda yükselmesine neden olmuştu.
demekki
yem ondan pahalı sorunbuymus
 

Ynt: Rusya 90 milyon ton hububat toplayacak

Bizden gitmesinde...Bir kıtlık olsa Dünyada al ustam bu da sana diyen olmaz, kimse kimseye acımaz yemek içmek konusunda...
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt