• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Salma Tavukçuluk İle İlgili Faydalı Bir Video

Katılım
18.03.2013
Mesajlar
1,144
Konum
Ankara

Bu programda verilen bilgiler çok samimi ve faydalı geldi. Paylaşmak istedim.

https://www.youtube.com/watch?v=DTPNO144Xag

İşin maliyetinden veya kazancından öte gerçekten faydalı bilgiler de verilmiş. Doğal ilaç, doğal yem gibi... Hayat dersi de verilmiş.

Sizin de böyle beğendiğiniz videolar varsa paylaşabilirsiniz...
 
Katılım
03.05.2009
Mesajlar
3,157
Konum
Manisa
Ynt: Salma Tavukçuluk İle İlgili Faydalı Bir Video

Yakın zamanlarda çokça bu türden videolar görüyorum. Bu işten para kazanmak ne şartlarda mümkündür. Sayı kaç olmalıdır. sermaye olarak ne gerekir. Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar varsa çok iyi olur. Çevremde 8-10 dekar arazisi olupta bomboş duran ve ne yapacaklarını bilmeyen bir çok insan var.
 
Katılım
18.03.2013
Mesajlar
1,144
Konum
Ankara

Ynt: Salma Tavukçuluk İle İlgili Faydalı Bir Video

Abi işin özü sevgi ve özveri. Sadece parası için girilen işler pek başarılı olmuyor. Tavuğu sevmek ve iyi tanımak lazım. Ben sadece eşe dosta yetecek kadar 50-100 tavuk beslemeyi düşünüyorum. Ama para kazanılmak isteniyorsa azdan başlayıp, düzen oturunca en az 1000 tavuğa ulaşmak lazım. Bu sayıya ulaşma sürecinde de yavaş yavaş pazar oluşturulur. İnsanlar organik ürün arayışında. Pazar bence sorun değil. Ama ben olsam riski dağıtırdım ve arıcılık gibi diğer hayvancılık tipleri ile desteklerdim. Mesela 1000 tavuk yerine 500 tavuk alıp yanında da dana besisi yapardım, arıcılık yapardım, 100 tane et için tavuk beslerdim gibi... İlla birinde uzmanlaşıp sektörün büyüğü olacağız diye kural yok. 'Az miktarda çok çeşit' olursa pazarlamak da o kadar kolay olur, ayrıca riski dağıtmış oluruz. Yani portföy kurmuş oluruz.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt