Samancılara maliye denetimi

Arkadaşlar trakyada saman işi yapan çiftçilerin depolarına maliye baskın yapıyor diye haberler duyuyorum diğer bölgelerde de aynı uygulama var mı yoksa sadece trakya da mı uygulanıyor.

Olayı 1. Ağızdan duydum illede 20 liraya satacam diye tutturunca alıcıya 18 liraya vermeyince alıcı maliyeye şikayet ediyor depoyu basıp kaç dönüm buğday ve arpası olduğunu soruyorlar tabi doğal olarak dönüm hesabı tutmayınca şuan 15 e satsam bile kardaydım diyor verilen ceza balya başına 5 lira gibi bişey.bundan sonrada diğerlerini basıyorlar.

Ben de ilk duyduğumda çok sinirlendim ama galiba yanlış anladık.

Olayı 1. Ağızdan duydum illede 20 liraya satacam diye tutturunca alıcıya 18 liraya vermeyince alıcı maliyeye şikayet ediyor depoyu basıp kaç dönüm buğday ve arpası olduğunu soruyorlar tabi doğal olarak dönüm hesabı tutmayınca şuan 15 e satsam bile kardaydım diyor verilen ceza balya başına 5 lira gibi bişey.bundan sonrada diğerlerini basıyorlar.
Bu adam üretici değil tüccar sanırım. Yada ikisi birden. Çiftiçden ucuza alıp kendi stokluyor. Bu durumda denetim normaldir. Ama asıl bu adam çiftçinin malını ucuza alırken devlet nerede derseniz o bambaşka mesele. Çünkü devlet o sırada 1500tl olan buğday fiyatını 1350 liraya düşürmekle meşguldü.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt