Sebze Fiyatları El Yakıyor

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,289
Konum
Bilecik

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır’da yaz mevsimine rağmen ucuzlamayan sebze fiyatları vatandaşların tepkisine neden oldu.

Fiyatların çok yüksek olmasından şikayet eden vatandaşlar, çevre illerde aynı ürünün daha ucuz satıldığını ileri sürdü. İsminin açıklanmasını istemeyen emekli bir memur, her yıl bu mevsimlerde fiyatların ucuzladığını ama bu yıl pahalılığın devam ettiğini söyledi. Emekli memur, “Haziran ayında olmamıza rağmen yeşil biberin kilogramı 2 lira, salatalık 1 lira, kabak 1 lira, domates 2 lira, taze fasulye 3 lira, patlıcan 2 liradan satılıyor. Bu fiyata sebze alamıyoruz. Yetkililerden bu sorunu çözmelerini bekliyoruz. Çevre illerde aynı sebzeler daha ucuza satılırken, Diyarbakır’da pahalı olmasının nedenini anlayamadık” dedi.

Bir marketin sebze meyve reyonu şefi olan Yaşar Aslanlı ise fiyatların yüksek olmasının kendilerinden kaynaklanmadığını söyledi. Aslanlı, “Sebze ve meyve halinden pahalı alınan ürünler ucuza satılamıyor. Vatandaşlarımızın bir çoğunun alım gücü olmadığı için zorlanıyor. Sebze fiyatları bir haftaya kadar ucuzlar diye bekliyoruz' şeklinde konuştu.

Ekleme Tarihi
14.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt