Şeker Pancarı Üreticilerinin Kullandığı Avanslar Affedilecek

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Ahlat Ziraat Odası (AHZO) Başkanı Necat Demirden, geçen yıl yaşanan don nedeniyle, mağdur olan çiftçiler için yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi.
Ahlat Ziraat Odası (AHZO) Başkanı Necat Demirden, geçen yıl yaşanan don nedeniyle, mağdur olan çiftçiler için yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını söyledi.

Demirden, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede 496 şeker pancarı üreticisinin kullandığı avansın affedileceğini bildirdi.

Geçen yıl don nedeniyle doğal afet yaşadığını ve toprak altında kalan ürünlerin çürüdüğünü anımsatan Demirden, şöyle konuştu:

'14 bin dekar alanda yaklaşık olarak 60 bin ton şeker pancarı toprak altında kalarak çürümüştü. Çiftçilerimiz sözleşmeli ekim yaptıklarından dolayı avans almıştı. Çiftçilerin yaşadığı bu sıkıntıların giderilmesi için, oluşturduğumuz heyetle Ankara ' ya gittik. Milletvekillerimiz Vahit Kiler ve Vedat Demiröz ile birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi ve Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü ' nü ziyaret ettik. Buralarda yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlandı. Çiftçilerimizin kullandığı avanslar affedilecek. Çiftçilerimizin elektrik borçları için de yaptığımız görüşmeler olumlu geçti.'

Ayrıca, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifi ' ndeki borçlarının ertelenmesi ve gübre kotasının dolu olması nedeniyle, çiftçilerin bu yıl gübre almada sıkıntı yaşayacağını dile getiren Demirden, bu sorunun çözümü için Tarım Kredi Genel Müdürlüğü ile görüştüklerini ve bu yıla mahsus gübre kotasının açılacağını kaydetti.

Demirden, 'Sorunların aşılması ve bölge çiftçisinin rahat bir nefes alması için, bir ekip halinde özveriyle çalışıyoruz. Çiftçilerin sorunlarının çözümü için çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum' dedi.
 
Katılım
24.11.2009
Mesajlar
11,065
Konum
Ankara

Ynt: Şeker Pancarı Üreticilerinin Kullandığı Avanslar Affedilecek

kimmiş o babayiğit başkan yaa :)
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt