• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

SEYİT 8x8/20x20 Askeri Kamyon/ISUZU&Tatra

Katılım
02.12.2012
Mesajlar
13,461
Konum
Bayburt

“SEYİT” TSK’NIN YÜKÜNÜ TAŞIMAYA ADAY.

Kamyon, kamyonet, midibüs, otobüs ve pikap gibi ticari araçlar üreten ve satışını yapan Anadolu Isuzu, 8×8 yük araçlarıyla Çanakkale Zaferi’nin kahramanlarından Seyit Onbaşı’nın adını yaşatacak.

Isuzu savunma sanayisine yönelik 8×8’den 20×20’ye kadar özel lojistik kamyonların Türk mühendisler tarafından geliştirilmesi ve üretimi konusunda geçen yıl Çekya’da yerleşik Tatra grubu ile iş birliğine gitti.

Savunma sanayisine yönelik çalışmalar kapsamında ortaya çıkan 8×8 kamyon tasarımı için sırtında taşıdığı top mermisiyle akıllara kazınan Çanakkale Zaferi kahramanlarından Seyit Onbaşı’nın adı seçildi. Tasarım, “Seyit” ismiyle tescillendi.

Yeni ürün grubuna ilişkin şasi altyapısının Tatra’dan tedarik edilmesi, şasi ve araç üstyapısının şirket bünyesinde üretilmesi ve üretilen araçların Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) her türlü lojistik ihtiyacını karşılayacak şekilde kullanılması hedefleniyor.

seyit.jpg
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt