• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Sizce korona virusu yada benzeri durumlar tarımı nasil etkiler

Virüsün yayılımını önlemek için seyahat kısıtlaması, hijyen şartlarının nispeten kısıtlı olduğu çadır gibi ortamlarda yaşamaya kısıtlama getirilirse özellikle mevsimlik tarım işçisi çalıştırma konusunda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Virüsün tarıma olan etkisi, mekanize tarım yapanlarda (ekim ve hasatta) daha az görülecektir diye düşünüyorum. İthalata kısıtlama gelebileceği gibi diğer ülkeler de ihracatımızı kısıtlayabilir.

Virüs korkusu Allah korkusunu gecti
Rabbim sonumuzu hayir etsin
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbaş, Camii ve mescitlerde cemaat ile namaz kılınmasına ara verildiğini duyurdu.

Ben tarım ürünlerinde bir italat kısıtlamasını öngörmüyorum, çünkü ital ürünler zaten yeterli uretim olmadıgi icin dişardan geliyor... fakat hukumet derseki şu ital ürunlerin yerli uretimine destek verecem italati kisitlayacam, o haldede erken davranmasi lazimdi sezon acildi.artik urunlerde degisme olmaz.( Hukumet bunu diyecek olsa 17 senedir derdi buda ayri mesele)
Fakat ital edebilecek ürün ve fiyatlar etkilenecek bence, arzda sorun olur, raflardaki sarimsak bile çinden geliyor. Basit bir kolonya bile italatsiz olmuyor.
Bu arz soruda ulkemiz ciftcisine yarar mi hic zannetmiyorum. Bunu nerden çıkardim, bunu bir iktidar millet vekilinin "tarim bakanliginda italat lobisi var kiramiyoruz "demesinden çıkardım ...

Cami imamı anons etti salgın bitene kadar camiler de namaz kılın mayacakmış

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Coronavirüs konulu ek bir genelge daha gönderdi.
Genelge ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.
Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor.
Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda; Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulacak.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt