• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

Sony Ericsson C905 - Megapiksel Canavarı

Katılım
18.12.2007
Mesajlar
4,457
Konum
Eskişehir[glow=red,2,300]Donanım:[/glow]

Güçlü yanları: Sony Ericsson, telefona yığınla özellik entegre ediyor. Üretici birçok yönetimsel, multimedya ve telefon özelliğinin dışında GPS navigasyon, hareket sensoru ve WLAN desteği de eklemeyi unutmamış.

Zayıf yanları: Bu devasa donanım yelpazesinin yanında zayıf yönler bulmak çok zor. Belki en büyük eksiği dokunmatik ekran veya Push-Mail gibi akıllı telefon özellikleri olabilir. C905'in içindeki GPS navigasyon yazılımı test sürümü olarak sunuluyor ve üç ay sonra ancak ücrete tâbi olarak kullanılabiliyor. 930 mAH bataryanın WLAN ve GPS navigasyon gibi enerji düşmanları ile dört saat başa çıkıp çıkamayacağını ise ancak seri ürünü ile yapılacak tam testte görülebilir.[glow=red,2,300]Multimedya:[/glow]

Güçlü yanları: 8 Megapiksellik kamera cep telefonunun arkasında buluna özel bir krom kapak ile korunuyor. Otomatik odaklama ve Xenon flaşın yanında fotoğraf fanları, en güzel anlarını optimum seviyede ölümsüzleştirmek için birçok fonksiyona başvurabiliyor. Örnek vermek gerekirse yüz tanıma, görüntü sabitleyici, birçok çekim modu, sahne ve efekt.

GPS sayesinde resimlerinizi coğrafi veriler ile (Geotagging) etiketleyebiliyorsunuz. BestPic ve Panorama gibi tanıdık özellikler de eksik edilmemiş. Test cihazı ön seriden geldiği için fotoğraf kalitesi adil bir şekilde değerlendirilemiyordu. Çekilen ilk resimler kontrast dengesi ve renk yoğunluğu gibi konularda zayıf olsa da keskinlik değerleri ile puan almayı başardı.

MP3 çalar en yeni Walkman cep telefonlarını aratmıyor ve manüel olarak ayarlanabilen ekolayzır gibi tanıdık bir özellik sunuyor. Ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunu ise tam test gösterecek. Geçmiş deneyimler göz önünde bulundurulduğunda Sony Ericsson'un güncel müzik cep telefonlarının Walkman-oynatıcıları çok iyi bir performans sunar.

Zayıf yanları: Optik zum? Bu fotoğraf uzmanında da yok. C905 video çekimlerinde piksel izleri bırakıyor. Videolar 320 x 240 piksel (QVGA) ile çekiliyor. Çok düşük bir değer, zira video cep telefonları çoktan beridir 640 x 480 piksel (VGA) sunuyor.[glow=red,2,300]Kullanım:[/glow]

Güçlü yanları: 139 gram ağırlığındaki telefonun değerli bir havası var. Ön seri modeli bile çok iyi işlenmişti ve sağlam bir his veriyordu. Arkadaki mat yüzey yağlı parmak izlerine karşı dayanıklı. Kızak rahatlıkla oynatılabiliyor yerine iyi oturuyor. Tamamen düz klavye yeterince büyük ve hem rahat hem de keskin bir şekilde kullanılabiliyor. Menüde kötü sürprizler yok. Mantıklı semboller sayesinde her kullanıcı yolunu bulabiliyor.

Zayıf yanları: Cihaz en kalın noktasında yaklaşık 2 santimetreye ulaşıyor. Birçok telefonun 1 cm sınırının altında bulunduğunu düşünürsek fazla bir değer. Kısayol tuşları sadece ekranın altında değil bilakis kasanın yan taraflarında da var. Bu kadar fazla tuş kullanıcının kafasını karıştırabilir.[glow=red,2,300]Sonuç:[/glow]

Sony Ericsson, C905 ile sadece fotoğraf çekmenin yanında birçok farklı gereksinimi de hitap etmeye çalışmış. Hızlı HSDPA ile sörf, WLAN ve GPS navigasyon şık kızaklıyı Nokia'ya gerçek bir alternatif haline getiriyor. Umuyoruz ki, 890 Dolarlık aşırı yüksek fiyatı pazar başlangıcından sonra hemen düşer.

Alternatifler
C905'in çıkışını beklemek istemeyenlere N82'yi tavsiye ediyoruz. Gerçi burada 5 Megapiksel ile yetinmek zorunda kalacaksınız ama kamera gerçek flaşı ile bakılası resimler sunuyor ve düşük deklanşör gecikmesi ile hızlı bir şekilde resim çekebiliyor. Bunun dışında telefon GPS navigasyon, gelişmiş telefon ve iş odaklı fonksiyonlar sunuyor.

________By.M@LICLI_EMRE______________
(Alıntıdır.)
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt