• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Steyr'in çekim gücü

Az önce bu videoya denk geldim abilerim 768 herhalde sesi onu andırıyor naptı etti yoluna devam etti namıssız traktör çok cefakar motor bu steyrler ama dikkatimi birsey çekti o karaduman nedir öyle kaçak mozotmu koyuyor şöför napıyor anlamadım
https://youtu.be/CFtmUnA-LhA

Üretimine ilk başlandığında senkromeçli şanzıman ve hidrolik direksiyonlu olarak üretilseydi çok daha büyük bir pazarı olurdu. KİT kafasıyla bu güzelim traktörlere yazık ettiler. Motoruna, şanzımanına, hidroliğine çekişine diyecek hiç bir şey yok. Biraz daha dikkatli olunsaydı efsane olurdu bu traktörler.

Paylaşım için teşekkürler Alperen. Maşallah Steyr canavar gibi asıldı yüke. Yalnız şoförün de hakkını teslim etmek lazım. Traktörün canını çıkardı ama o yükü çekip çıkarmak ustalık ister gerçekten.

Steyr saglam güzel motor lakin burda ustalıkla çıkmış hem orta çeki hemde hidrolik yapmış bi vites düşük yapsa tam gaz vermeden baysa ara ara durmak zorunda kalmazdı yani o römork zaten ordan çıkardı batmamış bile benim tecrübelerim şunu diyor eğer oynuyorsa çıkar çıkmıyorsa sen çıkaramamışsındır

şu motorun çekişine bakar mısınız arkadaşlar maşallah demekten başka bir gelmiyor aklıma 768 tahminim steyr motorlar özellikle şanzıman konusunda çok iyi ama nedense hak ettiği yerde değil bence. birde ben üniversite deyken okulun uygulama çiftliğinde 8073 kullandım çok defa yakıt çok azdır ve çekisi çok güzeldir o eski model motorlarda bile kuyruk mili çift devirlidir.

768 lerde var mı bilmem ama 8073 deki ağır takviyeye alsa güle oynaya çıkar oradan. Şoför biraz show yapmış. Dilinden anlayan için 8073 harika bir şanzımana sahiptir.

Bence gereksiz hırpaladı bir düşük vitesle o kadar ileri geri yapmadan da çıkardı. Ne yapıp ne edip çıkmak marifet değil tek parça senelerce kullanmak marifet.

Bence sofor gereksiz yere stayiri parcaliyor bir alt vitesle koparta koparta giderdi bunlarin huyuda bu cabuk devirden dusuyor gec toparliyor tamam sanzumani arkasi cok iyi stayirin ama motor o kadarda randumanli degil paylasim icin tesekkurler

Üst Alt