• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

SULAMA BORUSU YAPIŞTIRICI !

Arkadaşlar pilsanı kelepçeli sulama borularını kullanıyorum üzerlerinde zamanla 2-10 cnm kadar cizikten dolayı yarıklar oluştu bu yarıkları neyle kapata bilirim neyle yapışır

Plastik tamirinde yapıştırıcılar çok randıman vermez, yüksek watt havya ile üzerine ek parça kaynaşması daha sağlam oluyor. İki malzemenin eriyip kaynaşması şart.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

1,5 litrelik fruko gazoz pet şişeyi al iki başını da kes boru şekline getir. Bunu delik su borusunun üzerine geçir deliği üstten tamamen kapatsın. Sonra pet şişeye hafif hafif alev göster. Şişe alev gördükçe boruyu sıkacaktır. İyice sıkınca soğumaya bırak. On numara oluyo hiç su kaçırmıyo. Ben bu yıl bisürü yaptım ama tarlada borular gidersem foto çeker atarım

1,5 litrelik fruko gazoz pet şişeyi al iki başını da kes boru şekline getir. Bunu delik su borusunun üzerine geçir deliği üstten tamamen kapatsın. Sonra pet şişeye hafif hafif alev göster. Şişe alev gördükçe boruyu sıkacaktır. İyice sıkınca soğumaya bırak. On numara oluyo hiç su kaçırmıyo. Ben bu yıl bisürü yaptım ama tarlada borular gidersem foto çeker atarım

tangit iyidi ama buda değişik bir çözüm bir gün deneyeceğim

Güzel fikir. Pratik zeka ürünü. Bedava bir yöntem. Kabloları tamir etmekte kullanılan makaronlar da aynı mantıkla çalışıyor ancak fiyatları bu çözüme göre yüksek. Astarı yüzünü geçebilir. Elzem durumlarda kullanılabilir. Daralan makaron diye internette aratın bulursunuz.
Bizim burda yoğun şekilde kullanılıyor hatta körtapa unutuldu 😀son tabancanın ucu böyle kapanıyor veya damlama borularının sonu... kesip çıkarabiliyorsun istediğinde

Üst Alt