SULAMA BORUSU YAPIŞTIRICI !

Arkadaşlar pilsanı kelepçeli sulama borularını kullanıyorum üzerlerinde zamanla 2-10 cnm kadar cizikten dolayı yarıklar oluştu bu yarıkları neyle kapata bilirim neyle yapışır

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
1,5 litrelik fruko gazoz pet şişeyi al iki başını da kes boru şekline getir. Bunu delik su borusunun üzerine geçir deliği üstten tamamen kapatsın. Sonra pet şişeye hafif hafif alev göster. Şişe alev gördükçe boruyu sıkacaktır. İyice sıkınca soğumaya bırak. On numara oluyo hiç su kaçırmıyo. Ben bu yıl bisürü yaptım ama tarlada borular gidersem foto çeker atarım

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

1,5 litrelik fruko gazoz pet şişeyi al iki başını da kes boru şekline getir. Bunu delik su borusunun üzerine geçir deliği üstten tamamen kapatsın. Sonra pet şişeye hafif hafif alev göster. Şişe alev gördükçe boruyu sıkacaktır. İyice sıkınca soğumaya bırak. On numara oluyo hiç su kaçırmıyo. Ben bu yıl bisürü yaptım ama tarlada borular gidersem foto çeker atarım

tangit iyidi ama buda değişik bir çözüm bir gün deneyeceğim

Demin bi tane boru tamirledim fotoğraf çektim göstermek için fakat yükleyemiyom hata veriyo

20170729_170804.jpg20170729_171018.jpg20170729_171433.jpg20170729_171903.jpg20170729_172300.jpg

Güzel fikir. Pratik zeka ürünü. Bedava bir yöntem. Kabloları tamir etmekte kullanılan makaronlar da aynı mantıkla çalışıyor ancak fiyatları bu çözüme göre yüksek. Astarı yüzünü geçebilir. Elzem durumlarda kullanılabilir. Daralan makaron diye internette aratın bulursunuz.
Bizim burda yoğun şekilde kullanılıyor hatta körtapa unutuldu 😀son tabancanın ucu böyle kapanıyor veya damlama borularının sonu... kesip çıkarabiliyorsun istediğinde

Arkadaşlar selamun aleyküm hepinize bu konu daha önce acilmis olduğu için yeni konu açmadan buraya yazmak istedim
Daha önce boru tamirindeki yaratıcı zekaya hayran kaldım :)
Benim sormak istediğim fotoğraftaki siyah esnek boruların başlıkları zamanla koptuğu için yada hasar gördüğü için değiştirme ihtiyacı gördük fakat yapıştırıcı konusunda tangit olmuyor deniz köpüğü dedikleri bi yapıştırıcı da kullandık ama en fazla 2 ay dayandı kalıcı bir çözümü varmi yada aranızda ne gibi çare buldunuz bunlara
IMG-20200321-WA0033.jpeg
IMG-20200321-WA0034.jpeg

Arkadaşlar selamun aleyküm hepinize bu konu daha önce acilmis olduğu için yeni konu açmadan buraya yazmak istedim
Daha önce boru tamirindeki yaratıcı zekaya hayran kaldım :)
Benim sormak istediğim fotoğraftaki siyah esnek boruların başlıkları zamanla koptuğu için yada hasar gördüğü için değiştirme ihtiyacı gördük fakat yapıştırıcı konusunda tangit olmuyor deniz köpüğü dedikleri bi yapıştırıcı da kullandık ama en fazla 2 ay dayandı kalıcı bir çözümü varmi yada aranızda ne gibi çare buldunuz bunlara Ekli dosyayı görüntüle 47331Ekli dosyayı görüntüle 47332
Yine tangit v.s gibi yapıştırıcı ile yapıştırın karşılıklı 4 noktadan sıcak akıllı vida atın. Tanzikten atma olmuyor. Vidayı ısıtın yoksa su kaçrıyor vida yerinden köye gidersem foto atarım.

Teşekkür ederim abi ama bunu yaptım boru esnek olduğu için zamanla atıyor üstelik en olmadık zamanda bi ara kangal borular var et kalınlığı fazla onlarin esnemesi daha az diye başlığı ona takip boruyu ısırarak buna taktik yine randıman vermedi

Teşekkür ederim abi ama bunu yaptım boru esnek olduğu için zamanla atıyor üstelik en olmadık zamanda bi ara kangal borular var et kalınlığı fazla onlarin esnemesi daha az diye başlığı ona takip boruyu ısırarak buna taktik yine randıman vermedi
Boru tamir edenlere makinada başlık taktırcan bizim koyde birinde makina var yıllardır o takıyor fabrikada takılmış gibi saglam oluyor basınc fazla ise vidayı sıyıriyor

Su alıcısının ucunda klepe bulunur.Ara vana gibi klepeli aparat yapılır.Yanına T ve kör tapa takılır.
Rampa yukarı çıkışlarda 200 metre arayla klepe ve T aparat takılır.
Su pompası durdurulduğunda basınç pompaya basmaz.
T lerin tapaları açılarak hattın suyu boşaltılır.
Su pompasının salmastrası (keçesi) korunmuş olur.