süt keçisiYnt: süt keçisi

ben denemek için 1 adet saanen dişisi aldım . günde 2.5 - 3 litre süt veriyor. şu anda gebe. tam olarak saf ırk değil ama yinede güzel sonuçlar vereceğine inanıyorum..
 


Ynt: süt keçisi

Bizim mahallede kamu yönetimi okuyup okulu bitirdikten sonra devam etmeyen bir genç var :) süt keçiciliğinde en karlı hayvan halep keçisi diyor gitmediği yer kalmamaış araştırmış görmüş bahara inşaata başlıyacak istersen telefon numarasını verebilirim :)
 

Ynt: süt keçisi

atabeyli link=topic=51979.msg530312#msg530312 date=1328621521' Alıntı:
ağır abi akşama görüşürüzzzzzz

Görüşelim kardeşimde ben seni tanımıyorum ki sadece sorguğun soruya cvp verdim genç arkadaşın telefonunu istersen özel msj yoluyla yazayım :D
 

Ynt: süt keçisi

uyması ve süt verimiyle halep ve saanen öne cıkıyo sanırım dayımda saanen var güzel süt verimi aldığını söylüyo fiyatları normal keçilere göre tuzlu olsada )))
 

Ynt: süt keçisi

atabeyli kardeşim bulunduğun yer neresi bilmiyorum ama bölge şartlarına uygun ırk seçmeni tavsiye ederim saanen keçisi yaylıma pek elverişli ırk değil soğuda sevmez bulunduğun yer soğuk ve dağlık arazi ise malta keçisi yapabilirsi bazı yerlerde maltız ve halep keçiside derler çok verimlidir genelde ikiz yavru yapar iyi bakımla 3 litre 4 litre süt verir her iklime çabuk uyumsağlar.
 Ynt: süt keçisi

biz 20 tane oglak aldık sanen ırkından seneye görecegiz sonuçalrını ama bana göre inekden daha karlı gelecek gbii biz devamlı ahırda bakıyoruz inşallah iyi olur
 

Benzer Konular


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt