Sütaş'ın ilk yurtdışı yatırımı Makedonya’da

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,262
Konum
Bilecik

Süt ve süt ürünlerinde Türkiye’nin önemli markalarındaın Sütaş, yurtdışındaki ilk yatırımını Makedonya ' ya gerçekleştirdi.

Makedonya’nın başkenti Üsküp’te Swedmilk tarafından kurulmuş olan süt ürünleri tesisinin devir alma işlemlerinin tamamlanması üzerine bir açıklama yapan Sütaş Grubu Başkanı Muharrem Yılmaz, 'Doğal lezzet, sınırlarımızı aşıyor. Üsküp’teki tesislerimizden başta Makedonya, Arnavutluk, Kosova olmak üzere Balkan ülkelerine ve Avrupa pazarlarına markamızı ve ürünlerimizi ulaştırmayı amaçlıyoruz.' dedi.

Ürünleri kısa sürede tüketiciye ulaştırmak için hedeflenen pazarların yakınında üretim yapma stratejisinin devam ettiğini belirten Yılmaz, yılda 70 milyon litre süt işleme kapasitesine sahip olan tesislerde ilk olarak yoğurt, ayran ve peynir çeşitlerini üretmeyi planladıklarını ifade etti. Yılmaz, Babymix, Yovita, Büyümix ve Hüptrik gibi markaların da pazara sunulması ile bu kapasitenin yılda 175 milyon litreye ulaşacağını söyledi.

'Ürünlerimizin doğallığının ve kalitesinin güvencesi olan ' Ottan Sofraya ' entegre iş modelini Makedonya’da da uygulayacağız.' diyen Yılmaz, süt ürünleri tesislerinin ardından, süt hayvancılığı çiftlikleri, yem fabrikası, geri kazanım ve enerji üretimine yönelik tesisler ile yatırımlarına devam edeceklerini dile getirdi.

Yılmaz, Sütaş Üsküp Süt Ürünleri Fabrikası’nda, gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra bu yıl sonbahar aylarında üretime başlanacağını sözlerine ekledi.

Ekleme Tarihi
09.06.2012
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt