Tarım Arazilerinin Bölünmemesi İçin Çalışma Başlatıldı

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarım arazilerinin bölünmemesi için yurt geleninde başlatılan çalışma kapsamında Aydın’da da harekete geçildi.

Türkiye ' de tarım alanlarının, mirasçılar arasında pay edilmesi sonucu ortaya çıkan küçük parseller nedeniyle önemli miktardaki ekonomik kayıpların önlenmesi için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca çalışma başlatıldı. Başlatılan projeden doğru sonuçlar alınabilmesi amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uzmanları tarafından 25 soruluk anket hazırlandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın tarım arazilerinin parçalanmasını önlemek, işletme büyüklüklerini muhafaza etmek, tarım arazilerinin daha verimli ve amacına uygun olarak kullanılabilmesi amacıyla köy muhtarları, kooperatif ve birlikler, odalar ve borsalar, vakıf, dernek ve diğer tüm tarım paydaşları ile önder çiftçilerin görüş ve önerilerinin alınması doğrultusunda gerçekleştirdiği anket çalışması Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından il genelinde yürütülüyor. Aydın’daki anket çalışmaları tüm ilçe, belde ve köylerde İl ve İlçe Müdürlükleri bünyesinde görevli teknik elemanlar ve TARGEL personeli tarafından yapılıyor. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Aydın genelindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından doldurulan anket formları Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili birimine gönderilecek.
 
Katılım
06.12.2007
Mesajlar
13,525
Konum
Ankara
Ynt: Tarım Arazilerinin Bölünmemesi İçin Çalışma Başlatıldı

Bizde pek öyle bir sorun yok allahtan,ama çevremizde var bolca.3-5 dönüme ayrılan kardeşlerin tarlasını ayrı ayrı kişilerin ektiği bile oluyor :D çözülürse çok büyük hizmet olur bu durumlar
 
Katılım
15.10.2007
Mesajlar
461
Konum
Bergama/İZMİR

Ynt: Tarım Arazilerinin Bölünmemesi İçin Çalışma Başlatıldı

Benimde sıkıntı yasadıgım konulardan bir tanesi
 
Katılım
01.02.2009
Mesajlar
2,343
Konum
Bafra
Ynt: Tarım Arazilerinin Bölünmemesi İçin Çalışma Başlatıldı

nasıl olacak peki...garibandan alacak zenginemi verecek.....adamın 10 dk yeri var bu adam köyü terkmi edecek...bu adam belkide zevkine köyde yaşayacak..birisinden alıp öbürüne verecek başka nasıl toplulaştıracak...kiralamamı olacak bilemiyorum... daha neler göreceğizzz
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt