• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Tarımsal Yatırım Yapa Bilecek Ortak

Katılım
04.12.2011
Mesajlar
72
Konum
eskişehir

YATIRIM BİLGİSİ VE İŞ ALANI
Bilecik Söğüt Zemzemiye köyüne 200-300 metre uzaklıkta ve Eskişehir Söğüt yolu 26. kilometresine paralel olan 10 dönüm tarlam vardır. Bu tarla üzerinde tarımsal yatırım yapa bilecek güvenilir, hevesli, azimli genc yatırımcı ortak arıyorum. Bu arazinin olduğu yere hayvancılık veya tarla tarımı üzerine bir tesis kurup makineleşme sağlayacak maddi yatırımı yapa bilecek ortak arıyorum.

YAPILACAK İŞİN TANIMI
Hayvancılık Üzerine Yatırım Düşünenler İçin:
Bu arazi üzerine 50-60 büyük başlık bir tesis yapıla bilir. Bu tesisi 10 dönüm kendimize ait olan bu tarla üzerine yapıp çevre arazilerden 500 ile 1000 dönüm arası kiralık ( icar ) tarlalar tutacağız. ( Tarlaların ücretlerini harman sonlarında veya vadeli olarak ödeyeceğiz peşin para olarak değil. Kendim o yörenin insanı olduğum için cevrem geniş) Bu tarlalarda arpa , yonca ve silajlık mısır yetiştirerek kendi kaba yemimizi elde etmiş olacağız. Ayrıca bölge hayvan otlatmaya da uygun olduğundan maliyetlermiz düşük keramız mümkün olduğunca yüksek olacak. Tabi herşey bukadar değil ama işin özü bu.
Tarla Taımı Üzerine Yatırım Düşünenler İçin:
10 dönümlük arazi üzerie kendi evimizi depomuzu garajımızı v.b gibi sistemleri yapacağız. Çevre arazilerden 1000-2000 Dönüm arası kiralık (icar) tarlalar tutacağız ( Tarlaların ücretlerini harman sonlarında veya vadeli olarak ödeyeceğiz peşin para olarak değil. Kendim o yörenin insanı olduğum için cevrem geniş) bu tarlalar buğday , arpa, yonca, mısır ve yulaf yetiştirmeye uygun tarlalar. Bu ürünler gibi ticari amaclı üretim yapıp doğrudan satacağız. Daha ilerleyen zamanda işlerimizi geliştirerek kendi arazilerimizi alıp işlediğimiz alanları büyüte biliriz. Tabi herşey bukadar değil bu işemler daha detaylı konuşulacaktır.

ORTAKLIK ŞARTLARI
Ortaklık kar ve zarar olarak %50 %50 olacaktır. Yatırım için harcanan parayada 10 dönümlük arazi fiyatını cıkardıktan sonra ( ortalama 100.000TL) yarıyarıya borclu olarak ortak olcağım. Yani bütün yatırımı siz yapmış olmayacaksınız. Ben zamanla üzerime düşen borcu ödeyeceğim. Bunun için gerekli olan sözleşmeleri imzalayıp resmi olarak ortak olacağız..

KİŞİSEL TANITIMIM
1993 Eskişehir doğumlu olup genc yaşta biriyim. Bu yaşıma kadar çiftcilikle içli dışlı olarak geldim. 2014 Yılında Yozgat Bozok Üni. M.Y.O tarım makinaları bölümünü bitirdim. Tarım işlerine ve tarım makinelerine çok hevesli birisiyimdir. Bu alanda kendi şahsım olarak aktif çalışa bilirim. Tek isteğim bu hevesi benim kadar olan biri ve bu yatırımlaraı bana sağlaya bilecek bir ortaktan öte bir kardeşlik ilişkisi güde bileceğim yol arkadaşı arıyorum. Diyeceksiniz ki neden kendin yatırım yapmıyorsun. 1.si bukadar yatırımı yapa bilecek şuan maddi imkanım yok ama bu tarım işlerinden iyi anlarım ve büyük oynamak isterim. 2. ise bu işler tek kişiyle ilerleyecek işler değil sırtını dayaya biliceğin insanlara ihtiyacvar.

Böyle işlerle uğraşmak isteyip güvenilir ortak arayanlar ve bu işte cidddi olanlar arasın daha detaylı konuşalım.

İletişim:

Tel : 0542 631 94 31
e-posta : ibrahim_dereli@hotmail.com
 
Katılım
12.01.2010
Mesajlar
3,149
Konum
Bilecik / Eyüp UYSAL
Ynt: Tarımsal Yatırım Yapa Bilecek Ortak

Söğüt değil de gölpazarı olsaydı olabilirdi.hayvancılık yapacaksanız bilecik süt birliği ne çaya beklerim.
 
Katılım
31.03.2010
Mesajlar
1,448
Konum
eskişehir
Ynt: Tarımsal Yatırım Yapa Bilecek Ortak

Sen tarlanın dekarına 20 000 lira değer biçmişsin. Orada tarlanın dekarı 20 000 lira yapmaz. Bahsettiğiniz yatırımı yapmak için en az 2 000 000 lira gerekiyor. Buda ortak başına bir milyon yapar. Ben şahsen bir milyon param olsa ortak yatırım yapmam.
 
Katılım
04.12.2011
Mesajlar
72
Konum
eskişehir
Ynt: Tarımsal Yatırım Yapa Bilecek Ortak

Yorumlarınız için teşekür ederim mutlaka bi çay içmeye uğraarım. Amacım saten bu işleri tam anlamıyla bilen bir ortak değil. bu işlere girmek isteteyipte yeterli bilgisi olmayan ortak arıyorum hem onun kazanması hem benim kazanmam için. 10 dönümlük arazi fiyatına gelince tarla yolun kenarındadır köyde bir kaç kişi dönümünü 25-30 bin tl fiyatlarına sattılar ben daha düşük bi pay biçtim saten yatrım yapcak güvenilir bir arkadaş olsun fiyat hiç önemli değil saygılarımla tekrar teşekür ederim.
 


Üst Alt