• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Tarla pülverizatöründeki hava sibobu ne işe yarar

Hayırlı bayramlar değerli çiftci dostlar
Bugün ilaçlama sonrası pompanın altında fark ettim acaba ne işe yaradığını bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ? Hava falan mı vurmamz lazım. Bilgisi olan paylaşırsa çok mutlu olurum IMG_7307.JPG
IMG_7315.JPG

Hayırlı bayramlar değerli çiftci dostlar
Bugün ilaçlama sonrası pompanın altında fark ettim acaba ne işe yaradığını bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ? Hava falan mı vurmamz lazım. Bilgisi olan paylaşırsa çok mutlu olurum Ekli dosyayı görüntüle 38930
Ekli dosyayı görüntüle 38932
Bizimki taral marka bizimkindede var aynı siboptan köşe dönüşlerinde traktörün devrini kestiginiz zaman ilaçlama makinasının basıncının düşmemesi için olduğunu söylemişlerdi

Makinanın daha iyi basınç yapması için zaten çok fazla bir hava basmaya gerek yok hemen şişiyor 2.2 psi hava basıyorum ben ise başlamadan önce kış sezonunda sıcak soğuk farkında dolayı membran da hava eksilebilir buda makinanın iyi basınç yapmasını etkiler

Makinanın daha iyi basınç yapması için zaten çok fazla bir hava basmaya gerek yok hemen şişiyor 2.2 psi hava basıyorum ben ise başlamadan önce kış sezonunda sıcak soğuk farkında dolayı membran da hava eksilebilir buda makinanın iyi basınç yapmasını etkiler
Teşekkür ederim

Havası az olursa ilaç atarken kesik kesik yapar. Ordan anlaşılır havasının eksik olduğu. Öyle bir durumda hava basmanız gerekir. Basınç için gerekli. 2 psi civarında basınca yeterli olur. Aynı mantık su hidroforlarinda da mevcut. O da basınç yapmadığı zaman kesik kesik yapar. Onada hava basılır.

Üst Alt