• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Tarla Toplulaştırma Sorun

Bizim bölgede de toplulaştırma başlamış, askıya çıkmış. Biri 15, diğeri 7 dönüm birbirine 500 metre uzaklikta iki parça tarlamiz var. 15 dönüm de yan yana, önlü arkalı 4 tapu var, 7 dönümde üç tapu var. Sorun bu iki parça tarla iki köyün arazisinin sınırında yer alıyor ve ikisi ayrı köylerde. Şimdi askıya çıkan liste 15 dönümlük araziyi ve 7 dönümluk parçanın 1,5 dönümlük parçayı kapsıyor. Görevliler de 1,5 dönümü almış 15 dönümün yanına eklemiş. Mantık olarak iyi fakat tarlalar cetvel gibi değil çok tapulu olduğu için, yani tek parça 16,5 dönüm olmuş ama şekli toplulastirma ruhuna uymuyor.
Yetkilinin dediği ayrı köy hudutları olmasa tek parça cetvel gibi yapardık diyor. Diğer köyde toplulaştırma olmayacak mı diye soruma olacak diye yanıt veriyor fakat ayrı köy hudutlarını toplayamiyoruz diyor.
Hepsini birleştirme imkanı var mıdır?

Tapu muhendisleri yada her kimse bu isin ehli, bizim koye bir girselere 1 sene cikamazlar isin icinden.toplam.koy arazisi 1000 1500 donum ancadir.ama isin icinden cikacak bir durum ben goremiyorum..ya kesip atarlar biz boyle yaptik boyle olacak derler milletin cani yanar, yada uzlastirmak icin 1 sene harcarlar..kimi yer heyelanli.kimi yer duz kimi yer kirac verimsiz, kimi yer kayalik kumluk..isimiz zor.

Tapu muhendisleri yada her kimse bu isin ehli, bizim koye bir girselere 1 sene cikamazlar isin icinden.toplam.koy arazisi 1000 1500 donum ancadir.ama isin icinden cikacak bir durum ben goremiyorum..ya kesip atarlar biz boyle yaptik boyle olacak derler milletin cani yanar, yada uzlastirmak icin 1 sene harcarlar..kimi yer heyelanli.kimi yer duz kimi yer kirac verimsiz, kimi yer kayalik kumluk..isimiz zor.
İtiraz edersiniz olduğu gibi kalır sadece yol yapar giderler

İtiraz edersiniz olduğu gibi kalır sadece yol yapar giderler
Muhtemelen oyle olur gibime geliyor..uzaklik veya yakinliktan ziyade heyelan yokus duz kumlu kayali derken o is sikinti arz edecek..kimsede kabul etmez..kimi tarla 5 dekar kimisi 3 kimisi 15..parca pincik..koyde bi bizim tarla var buyuk 34 dekar, onunda 4,,5 dekari her seye kayip merdiven gibi olur bazi yerleri kubbe gibi olur..genel olarak tarla yapimiz oyle..duz yere sahip olanlar kiymetini bilin.

düzenleme ortaklık payı ( DOP) da kesiliyor , bu oran max 100 de 40 tır .tarlanızın tapu alanı daralmış oluyor yol ,kanal vs için .
bu işleri harita kadastro mühendisleri yapar değiştirebilecek tek kişi de odur. sizin bu kişiyle muhatap olmanız gerekir başka biri bu konuda yetkisizdir ne derse boştur.

Üst Alt