• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

tarlaya elektrik çekmenin yolları nedir?

herkese selamünaeykum hayırlı ramazanlar öncelikle tarlama kaçak erin kuyu vurdurmayı düşünüyorum bizim buralarda 130m den su çıkıyo nerden baksanız 250 metreye en az 75-80 tabancaya su basmak zorundayım arazi 270 dekar milli pompaların pek randıman vermeyeceğini forumdan öğrendim şimdi en az 8 lik 35 kv lık bir dalgıç pompayı çalıştıracak trifaz elektriğe ihtiyacımız olacak medaş elektrik için kuyu ruhsatı isdiyo kuyu ruhsatı olmadan elektriği nasıl alabilirim teşekkürler.

Oyle sansin malesef yok. Konya bolgesi ruhsat alimina kapali o yuzden yeni tesis cekemezsin. Varsa yakinlarda kuyun oradan yer alti cekerek sulayabilirsin yoksa zaten yapicak bisey yok

herkese selamünaeykum hayırlı ramazanlar öncelikle tarlama kaçak erin kuyu vurdurmayı düşünüyorum bizim buralarda 130m den su çıkıyo nerden baksanız 250 metreye en az 75-80 tabancaya su basmak zorundayım arazi 270 dekar milli pompaların pek randıman vermeyeceğini forumdan öğrendim şimdi en az 8 lik 35 kv lık bir dalgıç pompayı çalıştıracak trifaz elektriğe ihtiyacımız olacak medaş elektrik için kuyu ruhsatı isdiyo kuyu ruhsatı olmadan elektriği nasıl alabilirim teşekkürler.
Milli pompa olmaz yakıttan çıkar 50 tabancaya basar 10 lt yakar

İmar affına başvur tarlaya koy bir konteyner sonra ruhsatı aldın mı çektir elektriğini

Başvururken depo diye sanayi elektriğine başvuracaksın unutma yoksa düşük kW çekerler

Kuyuyu ruhsatlı vurduracaksın ayrıca çıkan suyun tarımsal sulamada kullanılabilmesi için DSİ den rapor alacaksın rapor sulama için kullanılabilir onayı verirse bağlı bulunduğun elektrik kurumuna başvuracaksın .kendin trafo kurduracaksın.bayağı maliyetli bir iş

Kuyuyu ruhsatlı vurduracaksın ayrıca çıkan suyun tarımsal sulamada kullanılabilmesi için DSİ den rapor alacaksın rapor sulama için kullanılabilir onayı verirse bağlı bulunduğun elektrik kurumuna başvuracaksın .kendin trafo kurduracaksın.bayağı maliyetli bir iş
Kuyu ruhsatı yok Konya da kaçak vurulur daha doğrusu evraksız kuyu diyoruz biz bunlara

120-130m den su çıkıyı aşağı yukarı 60m ye kadar su yukarı çıkıyo 80m ye 6 lık veya 8 lik dalgıç attırmayı düşünüyorum birkaç güneş enerjisi kuran şirketle konuştum 45kw lık dalgıç pompa sürücüsü ve 180 275 lik panel kurulum için 150 bin tl teklif verdiler 45kw 50 hp gücünde elektrik üretiyo 250 m lik center pivotu rahat çalıştırır dediler elektrikten cazip geldi bana

120-130m den su çıkıyı aşağı yukarı 60m ye kadar su yukarı çıkıyo 80m ye 6 lık veya 8 lik dalgıç attırmayı düşünüyorum birkaç güneş enerjisi kuran şirketle konuştum 45kw lık dalgıç pompa sürücüsü ve 180 275 lik panel kurulum için 150 bin tl teklif verdiler 45kw 50 hp gücünde elektrik üretiyo 250 m lik center pivotu rahat çalıştırır dediler elektrikten cazip geldi bana
150 bin masrafı elektrik çektirmeye harcasanız zaten normal elektriği çekersiniz su an dolar yüksek olduğu için panel sistemi pahalıya geliyor öyleki panel kurulumu yapan firmalar geçen yıl için 1 mw lık tesisin kendini amorti etmesinin 6 ila 7 olduğunu hesaplamışlar bu arada devlete elektrik satışı 15 cent ancak kurdaki yükseliş sistem maliyetini 4 yıla indirmiş yani panel sistemini geçen sene kurdurmuş olsaydınız normal elektrikten hesapliya gelebilirdi

Kacak kocek islere girip sonra hellinden rizk aramak olmaz kuyuyu biri sikayet eder kum beton dokerler .Normal yollari dene sonra panel mi tedas mi ona kendin karar verirsin

Üst Alt