TİKA’dan Kosova’ya büyük tarım projesi

Katılım
23.04.2009
Mesajlar
10,304
Konum
Bilecik

Kosova’da Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) tarafından yaptırılan elma fidanı bahçesinin açılışı yapıldı.

Elma fidanı bahçesinin açılışı, Kosova Tarım Bakanı Blerand Stavileci, Türkiye’nin Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Eğitim Bakan Yardımcısı Nehar Mustafa, Priştine Üniversitesi Rektörü Muje Rugova ve Priştine Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Skender Muji tarafından yapıldı.

Priştine Üniversitesi Rektörü Muje Rugova, bu proje ile Ziraat Fakültesi öğrencileri için bir çalışma alanı yaratıldığını ve aynı zamanda projenin ilerleyen dönemlerde fakülte ve Kosova için önemli bir gelir kaynağı haline geleceğini vurguladı.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan da konuşmasında Türkiye’nin her alanda olduğu gibi tarım alanında da Kosova’nın üretken bir ekonomiye sahip olması gerektiğine inandığını söyledi.

TİKA Kosova Koordinatörü Adem Urfa, bahçeyi gezen yetkililere Kosova’da tarım üretimini teşvik edecek proje hakkında bilgi verdi.

Açılışa katılan yetkililer hep birlikte elma fidanı bahçesini gezerek, bu önemli proje hakkında ayrıntılı bilgi aldı.
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt