Trakkulüp'te traktörverisi paylaşımı hakkında bir öneri

Değerli arkadaşlar trakklüp'te yapılan traktör data( veri) sı paylaşımları kalıcı olmayabiliyor. Daha önce veri paylaşımı yapılmış bir konu ile ilgili tekrar tekrar soru sorulabiliyor. Şu traktör kaç beygir, torku kaç, silindir hacmi ne vb. gibi. Eğer traktör datalarını toplayabileceğimiz ikinci bir site kurulabilirse eski modeller için en azından faydalı olur. Bu sitede broşür, kullanım ve bakım kitapları hatta tamir kitapları depolanır. Bilgi daha genele hitap eder. Bahsettiğim site tractordata.com gibi bir şey değil kesinlikle! Tamam tarihçeyi güzel özetliyorlar ama detaylı ürün bilgisi yok orda .Tam olarak puddingsworld.com gibi bir şeyden bahsediyorum. Lakin o site şu an yayında değil maalesef ,arşivlerine bakabilirsiniz. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum, kendi data bankamızı oluşturalım derim. Ben elimdeki kitapları peyderpey göndereceğim zaten, benim gibi daha birçok insan olduğunu düşünüyorum.Kullanıcılar veri beslemesi yapar(eski katalogları tarattırır gönderir vs.) site yönetimi inceler, uygun gördüklerini, varsa yasal prosedürleri de aşarak siteye koyar, ne dersiniz? Adı da trakdatakulup olur mesela :)

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10