Traktörde italyanmı mı Alman mı Amerikan mı Japonmu Yoksa Yerli mi[emoji16]

Uretici firmalar bnce cifçiye kulak vermiyor sadece kar etmeyi hedefliyorlar bnce once kalite deseler Zaten muşteri aramiyacaklar bizim yerli uretici nasil kolay yoldan para kazanirim hesabi yapiyor servisler desen ona keza hemen kullanici hatasi diyor onun icin yerli dedimi herkes bir dusunuyor ama sonucu yine maddiyat belirliyor

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Uretici firmalar bnce cifçiye kulak vermiyor sadece kar etmeyi hedefliyorlar bnce once kalite deseler Zaten muşteri aramiyacaklar bizim yerli uretici nasil kolay yoldan para kazanirim hesabi yapiyor servisler desen ona keza hemen kullanici hatasi diyor onun icin yerli dedimi herkes bir dusunuyor ama sonucu yine maddiyat belirliyor
Avrupa 85 hp bir traktör 35000 avro, yerli 85 hp traktör 20-25000 avro, alım gücümüz yeterli olmadığı için yerliye biraz yönelim var, servis durumu da etkiliyor.Bunun içinde traktör alımlarında park vitesine taktık.
Çeki demiri yüksek makine bize daha hoş görünüyor, arazilerin organik madde miktarları düşük, kurak zamanda tarla kayış gibi olur.
HD (Heavy Duty, ağır hizmet) seri makineler firmalar tarafından yeterli tanıtımı yapılmamış, çeki demiri bilgileri yok, kuyruk mili bilgileri yok, ekipmanı traktöre uydurmakta bir maharet istiyor.

Her ithal traktör iyi traktör değil Hindistan da Meksika da kanada da birleştirilenler düşük kalitede özelliği az olan traktörler .alman Amerikan İngiliz traktörler ömürlük fiyat olarak pahalı fakat güçlü dayanıklı arıza oranı az .yerlileri kötülemiyorum fakat alman traktörünü kullanan başka almaz.

Kullanicida onemli sen kralini getirsen ozen yoksa perisan olur zaten yerli marka 1-2 tane kaldi alman uretim sdf alipta cok rahatsiz olanda var bizzat fotolarla destekleyebilegim bi durum sezon ortasinda bozulup 3 ay parca bekleyen 150 hp traktör o cifcinun senesini yer onemli olan servis agi yedek parcaya ulasilabilirlik sorun giderme suresi bozulmaz die bi sey dunyada yok hele hele emisyon sahtekari ulkeleri ovmeye hic gerek.yok

Herkes kendi çapına göre traktör seçmeli.Çapını da alacak kişinin maddi gücü,işlediği toprağın miktarı-niteliği-düzlüğü,traktörü hangi amaçla kullacağı,traktörü kimin kullanacağı belirler.Bunlara göre uygun seçim yapıp alman,amerikan,yerli,japon ne alırsan: yeter ki ,gücünün üstünde iş yükleme,bakımlarını zamanında yap,hoyrat kullanma en kötüsü 20 sene hizmet eder.Hayallerin sınırı yok ve bedavadır ama basiretli kişi gerçeklere göre hareket eder.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

Bu konu gereksiz bence neden derseniz kötü traktör yok genel olarak ben 2011 den beridir td kullanıyorum baskı balata bile degistirmedim anahtar değen yeri yok ufak tefek değişen contaları falan saymazsak kullanmaya bağlı tamamen 70-80 hp traktöre 5 li - 6lı pulluk takıp tiktok videosu cekmeyi biraktigi zaman millet biraz daha isin teknigine yoneldigi zaman hic bir sorun kalmayacak kullanma klavuzunu okuyan 1 Allahin kulu yok 2 tane hidrolik kolun ne ise yaradığını bilen yok köy kahvesine gidiyorsun halen eskinin klişe muhabbetleri dönüyor ahmetin 70lik erkunt mehmetin 100lük td yi köpek gibi sürümüş bilmem ne kimse demiyor ki yav bu katalogdaki tork ne acaba soran yok hidrolik kapasitesine bakan yok aynı şekil uzunluğuna enine bakan yok adam takmış koca pulluğu yav bunun önü kalkıyor yaptır sanayide bi uzatma 5 sene sonra ön difransiyel kabak gibi yarıldığı zaman döküm koptuğu zaman yav bu motor da amma adiymis bunlar hep boş muhabbetler arkadaşlar vallaha , elinizin altında internet var araştırın bakın sorun sizin işinize ne yarar 80 hp den inip 150 hp motora geçtiniz zaman bi motor parası da ekipmana vermeniz gerekir ekipman alırken ilerde motor büyütecekseniz ona göre iş genişliği arttırılabilir malzemeler alın alacağınız motoru senede ne kadar calistiracaksiniz bunun hesabını yapın yada size ne lazım manevramı lazım çok çeşitli aralıklarda vites seçeneğimi lazım yapacağınız işlere yönelik yoksa şu motor sağlam diye bisey denilemez hepsi kul yapısı sonuçta ön dingili dağılan deutz da var ortadan ikiye ayrılan fendt de var ,tarlada daha yanıp kül olanları söylemiyorum bile bütçene göre bak etrafında hangisinin parçası servisi daha ulaşılabilir ise ona yönel biz 2011 de t80i aldık 2 tane bi bize bide eniştem gile köyde toplam 4-5 tane 4x4 traktör vardı bizden sonra millet bir almaya başladı islamiyetten daha hızlı yayıldı alsın herkes alsın en iyisine binsin ama bu olay sidik yarışına dondu sonra adamın 100 dönüm tarlası ya var ya yok 8073 steyr yanına erkunt haşmet 110crd alıyor diğeri gidiyor onda var bende yok diye tarla satıp motor alanlar var geçen gördüm adamın 50 donum yeri yok şapkalı td 75 almış geçen sene bu sene bi geldim sapkaliyi vermiş kabinli sıfır td75 almış yazık parana be kardeşim sana tt65 de yeter işini görür fazlasıyla ne bu hırs diyecek çok şey varda ne bileyim yazasım gelmiyor valla..

Yerliyse erkuntun luks serisinden sasmayacaksin ithallerde ise deutz 5g serisi gercekten fiyatina gore bulunmaz nimet piyasa bu durumdayken ithal traktorun ve boyle bir modelin 250000 tl den olmasi cok iyi paran coksa massey 5700s alabilirsin bildiginiz gibi agco motor var ha oyle cok konfora ihtiyacim yok eski tip yigit bir motor olsun diyorsanda hars 299s yada 399s lerin 2. Elini alabilirsin kullananlar memnun ariza 0

Bu konu gereksiz bence neden derseniz kötü traktör yok genel olarak ben 2011 den beridir td kullanıyorum baskı balata bile degistirmedim anahtar değen yeri yok ufak tefek değişen contaları falan saymazsak kullanmaya bağlı tamamen 70-80 hp traktöre 5 li - 6lı pulluk takıp tiktok videosu cekmeyi biraktigi zaman millet biraz daha isin teknigine yoneldigi zaman hic bir sorun kalmayacak kullanma klavuzunu okuyan 1 Allahin kulu yok 2 tane hidrolik kolun ne ise yaradığını bilen yok köy kahvesine gidiyorsun halen eskinin klişe muhabbetleri dönüyor ahmetin 70lik erkunt mehmetin 100lük td yi köpek gibi sürümüş bilmem ne kimse demiyor ki yav bu katalogdaki tork ne acaba soran yok hidrolik kapasitesine bakan yok aynı şekil uzunluğuna enine bakan yok adam takmış koca pulluğu yav bunun önü kalkıyor yaptır sanayide bi uzatma 5 sene sonra ön difransiyel kabak gibi yarıldığı zaman döküm koptuğu zaman yav bu motor da amma adiymis bunlar hep boş muhabbetler arkadaşlar vallaha , elinizin altında internet var araştırın bakın sorun sizin işinize ne yarar 80 hp den inip 150 hp motora geçtiniz zaman bi motor parası da ekipmana vermeniz gerekir ekipman alırken ilerde motor büyütecekseniz ona göre iş genişliği arttırılabilir malzemeler alın alacağınız motoru senede ne kadar calistiracaksiniz bunun hesabını yapın yada size ne lazım manevramı lazım çok çeşitli aralıklarda vites seçeneğimi lazım yapacağınız işlere yönelik yoksa şu motor sağlam diye bisey denilemez hepsi kul yapısı sonuçta ön dingili dağılan deutz da var ortadan ikiye ayrılan fendt de var ,tarlada daha yanıp kül olanları söylemiyorum bile bütçene göre bak etrafında hangisinin parçası servisi daha ulaşılabilir ise ona yönel biz 2011 de t80i aldık 2 tane bi bize bide eniştem gile köyde toplam 4-5 tane 4x4 traktör vardı bizden sonra millet bir almaya başladı islamiyetten daha hızlı yayıldı alsın herkes alsın en iyisine binsin ama bu olay sidik yarışına dondu sonra adamın 100 dönüm tarlası ya var ya yok 8073 steyr yanına erkunt haşmet 110crd alıyor diğeri gidiyor onda var bende yok diye tarla satıp motor alanlar var geçen gördüm adamın 50 donum yeri yok şapkalı td 75 almış geçen sene bu sene bi geldim sapkaliyi vermiş kabinli sıfır td75 almış yazık parana be kardeşim sana tt65 de yeter işini görür fazlasıyla ne bu hırs diyecek çok şey varda ne bileyim yazasım gelmiyor valla..
Görüşlerinize katılıyorum.
İşin temeli yeni aracın ürünün el kitabını anlayarak birkaç kez okunmalı.
40 yıllık traktörcü hidrolik kollarının kullanılmasını bilmiyor.Ters kullanıyor...Daha neler var yazmayayim

Ben konuya şöyle bakma taraftarıyım ençok ihracat yaptığımız ülkeler amerika ve italya ağırlık 30hp ürünler! Almanyaya yok denecek kadar az! Buda teknoloji olarak tartışmasız üstünlük göstermekte! Tabi servis ağı ve yedek parça ulaşımı confor şartlarını artırmakta bunuda ek gösterge olarak izlenmeli...

En iyisini mi soruyoruz yoksa en kullanılabilirimi?
En iyisiyse alman john deere bence her yeri ayrı kalite fakat kullanmak için yerli derim yedek parça maliyeti ve her an bulunabilirliği bunun yanında günümüzde ki kurla avrupa hiç mantıklı değil çiftçiliği hobi olarak yapıyor olsam gelirlerim farklı olsa para kazanma değilde namım yürüsün desem hiç düşünmem bi r serisi alırdım.o yüzden tümosanla devam [emoji4]

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
Kara araçlarında Almanlar üstündür. Mercedes, Bmv, Audi, VW gibi otomobillerin pazarlardaki liderlik ve kaliteleri nden de belli oluyor zaten. Traktörlerindeki teknoloji ve kalite olarak da Fent her zaman bir numaradır.

• Beğen
Tepkiler: wallace22