tümosanın bir newhollandı yolda ezmesi

arkadaşlar ben newholland kullanıcısıyım ama birtane 75 bg tümusan var arkadaşımda bi arkadaştada td75 var ikiside 2013 kab. 4x4 ama tümosan yollarda arkasında iyi yükle aynı tonajda yükle newhollandı eziyor benim tek anlam veremedigim nokta bu newholland ın uçuk fiyatının karşılıgı bumu diyede düşünmüyor değilim :)
ama tebrikte etmesini bilirim bunun sebeplerinden birisi olarakta newholland taki difransiyelin lastiklere güç aktarımı aşamasında kullanılan wede newhollantta bulunup tümosanın o modelinde olmayan cer lere bağlıyorum sizinde keşiflerinizi vede görüşlerinizi bekliyorum

Ynt: tümosanın bir newhollandı yolda ezmesi

Tümosanın kullandığı arka defransiyel NH , nin avrupa modellerinde var, NH , nin yerli modellerindeki tekerlekten cerli sistemi kulanan firma yok gibi , akslar kısa ağır takım ve ekipmanda sorun, Yerli NH , hala niye kullanıyor bu sistemi anlamış değilim.
Tümosanın NH .yi yolda geçmesi motorun çok güzel gaz yemesi bence, 3 adet fıat eskittim bende daha önce, kalite olarak yerli NH, daha iyi olabilir tümosandan, NH, şu defrasiyelleri yenilese.

konyalısın ama kızmak zorundayım bu konu saçma hortlak ezik bir konu hemşerim laf olsun diye bu konuları açmayın artık yok açıldıysada mesaj yazan arkadaşlara sesleniyorum cevaplamayın yab bıkmadınız da :D

Zaten newholland eski tıp şanzıman kullanması tümosan sanzımandan öne çıkiyor fakat ileri dönemde tümosanlar şanzıman dagitıyor. Newholland da tumosanda kullandım ve kullanıyorum. Arka arkaya gelseler tumosan nh alıp götürür. Kontrolsüz güç var tumosanlarda.

tumosanda içten cer var tumosanlarda tork ıyı ve motor bayılmıyor tabı bunda şanzımanında etkısı var.. tumosanlarında sanzıman dagıtmasının sebebı motorunun sanzıma agır gelmesıdır motor o kadar guclu kı ılerlıyen saaatlerde şanzıman bırakmıyor yıyor şanzımanı

rahimavci bu konu emin ol basit değil topragım ben tümosanı kötülemiyorum tebrik ediyorum ama nh nin en büyük açıgı td65 kol gibi yakıyor yolda ben bunu yaşıyorum hep belki ilginç gelebilir ama çiftte 2 litreden 7 litreye kadar yakar 75 de böyle benim anlam veremedigim bu hani benim bunu burada KONUŞMAM bişeyi değiştirmezde maden bu platform tartışlma platformu demedende geçemiyorum hani

Çağrı link=topic=72234.msg836921#msg836921 date=1391010320' Alıntı:
Tümosan kaç vitesli hangi tip bir şanzıman kullanıyor acaba :) özellikle tümosan şanzıman açısından öne çıkıyor diyen arkadaşlar için bir bakın derim.Maksima dahil.

http://www.tumosan.com.tr/tr/index.php/tumosan-traktorler/4-silindirli-traktoerler/8100-serisi-8175-8185-8195

Erkunt neyse de Tümosan daha New Holland ile boy ölçüşecek ne kaliteye,ne de piyasaya sahip.Hiçbişey olmasa bir Tümosana binen,bir de New holland ' a binen kolayca farkı anlar.Keşke daha iyi olsa bizler de bunu isteriz ancak bu düşünce yapısıyla yakın gelecekte imkansız.Bu arada New holland ' ın birçok ufak tefek parçasını Ankarada sanayici üretir,fabrikasında Türkler çalışır,birçok insanın ekmek kapısı.Ayrıca artık montajdan çok birçok parçası da Ankarada fabrikada üretilmekte.İlla yerli değil diye iddia edenler birkez daha düşünsün :)

Fiyat konusuna gelirsek hiç de pahalı değil fiyatları.Pazarlık gücünüze ve bayiye kalmış maalesef her markada bu durum var.
alk-*s

koparanlı 80.4 servet link=topic=72234.msg836927#msg836927 date=1391010735' Alıntı:
Çagrı herkez senin kadar şanslı degil bilader :)
Ahmet masus iletiyi sildim de yine yakalamışın beni :D Çok abartıyorsunuz şans falan hikaye ne olursa olsun denk değiller.Tümosanın ne kadar sağlam olduğunu da hepimiz biliyoruz söylettirmeyin illa :)

tümosan çekiş olarak güzel traktör ve nhden daha performanslı olmasınıda normal karşılıyorum
fakat eksikleri yokmu derseniz var tabiki kaliteli parça kullanmıyor mesela
veya konforu kullanım rahatlıgı nhden geride
ama dedigim gibi tümosan kötü makina degil sadece bazı eksikleri var

cer konusundada bu cer olayı yanlış degilsem sitede çok tartışıldı amanet bir sonuç çıkmadı sanırım
benim fikrim bölgemdeki yani yaşadıgım köy ve köyümün komşu köyleri ve şehride ki sanayideki tamirciler servisler falan azda olsa bilgim dahilinde
ve ben şunu gördüm arkayı en az dagıtan makina bu çer kovanlı fiat marka ve nh marka traktörler

ithal nh t5060 bile 4 defa arkayı dagıtabiliyorsa(lazer tesviyede kullanılıyor) ve sattı sahibi

veya başaklar 3-4 yılda bir arkayı dagıtıyorsa veya tümosanlar aşırı zorlamalarda arkayı dagıtabiliyorsa
fakat bahsettigimiz cerli fiatlar veya yerli montaj nhler çok az yaşıyorsa bu sorunu ve yıllardırda bu sistem kullanılıyorsa bunu kazıklanmak olarak algılamayalım aksine ülkemiz şartlarında bu sistem tutmuş ki tecrübelerle saglamlıgı ıspatlanmış ki kullanılmaya devam ediyor hala

benim fikrim bu yönde
birde orantısız güç olayı da çok etkili arkayı dagıtmada ve yazdıgım makinaların birçogunda var bu
ama bir yerli fiat yada yerli nhde orantısız güç göremezsin
yeri gelir çekmez yeri gelir performansı düşüktür ama orantısız güç yoktur

yakıt konusundada konya tarafında atrllar ne durumda bilmiyorum torak yapısı olarak
fakat benim bölgemde daha nhden az yakan tümosan görmedim tarlada :)

Çagrı kaça almıştın sen td yi :) :) Ben kendi adıma söyleyim tümosan kapya konulck traktor degil heleki klasik kasalar arkadaş yıl olmuş 2014 hala satılyor alarlar ne diye alıyor bunları aklım ermiyor...

Sadece çok çekmekle iş bitmiyo;

*Çok çekerken az yakacak (bu tarafta Tümoda bu olay yok)

*Az yakarken az arıza yapacak, ömürlü olacak (gene buralarda arıza az diyemem)

Tümo genel itibariyle klasikten ziyade 20 yıl geriden geliyo gibi.. %10 pazar payını ki çok iyi bi pay.. düşük fiyat ve Konya merkezli olması sağlıyo..

İnşallah gerçekten ciddi atılım yapar biz de bineriz.. ama şimdilik durum bu..

Compact link=topic=72234.msg836926#msg836926 date=1391010699' Alıntı:
tümosanın nh den veya erkunttan cıgerlı bayılmayan motor oldugunu herkes cok ıyı bılır bunun tartısılması gereksız arkadaslar.
nası yani ciğerli derken hangi özelliği üstün ben bilmiyorum ve bu sitenin yarısı senin tartışılası gereksiz dediğin konuyu tartışıyo bi söylesene o ciğerleri zuha-*-s

akrokral link=topic=72234.msg836967#msg836967 date=1391012513' Alıntı:
nası yani ciğerli derken hangi özelliği üstün ben bilmiyorum ve bu sitenin yarısı senin tartışılası gereksiz dediğin konuyu tartışıyo bi söylesene o ciğerleri zuha-*-s
motor bayılmıyor tumosan ole motor işte senın gıbı ınanmayanlar cıkarsada el opturuyor
http://www.trakkulup.net/videolar-(alintilar)-207/tumosan-new-holland-kapismasi-tumosanci-el-opturuyor-nh-ciye/msg836968/?topicseen#new

Compact link=topic=72234.msg836974#msg836974 date=1391012729' Alıntı:
bayılmayla ne alakası var onun şoförlük ve yol tutuş faktörü var tümocu öbürünün izinden gelmiyo görmüyo musun bu biir. bana üstün özelliklerini say diyorum sen el öptürmekten bahsediyosun bana elini öptüreceğin elini kırar onun bileğine geri sokarım.

akrokral link=topic=72234.msg836986#msg836986 date=1391013368' Alıntı:
bayılmayla ne alakası var onun şoförlük ve yol tutuş faktörü var tümocu öbürünün izinden gelmiyo görmüyo musun bu biir. bana üstün özelliklerini say diyorum sen el öptürmekten bahsediyosun bana elini öptüreceğin elini kırar onun bileğine geri sokarım.
nh cıde gaza bassaydı o zaman o da ıı sofor olsaydı o zaman o da agır olsaydı 10 beygır guclu bırde fazla elını saga sola sokmaya calısma kırılır sonra