Turkcell’in Bağlı Ortaklığı İnteltek Spor Toto İhalesine Katılıyor

Katılım
22.10.2018
Mesajlar
33
Konum
Ankara

Turcell İletişim Hizmetleri AŞ'nin bağlı ortaklığı olan İnteltek Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret AŞ'nin spor toto ihalesine katılmasına karar verildiği duyuruldu.Turcell İletişim Hizmetleri AŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan duyuruda, bağlı ortaklığı İnteltek Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret AŞ‘nin Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından, 27 Kasım’da yapılacak olan ihaleye katılmasına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada; şirketin yönetim kurulunun %55 oranında bağlı ortaklığı bulunan İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret AŞ’nin, söz konusu tarihte düzenlenecek olan Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Yaptırılması İhalesi’ne katılmasına karar verildiği duyuruldu.

Türk Telekom Yönetimi’nde İstifaların Yerine Atamalar Yapıldı


Geçtiğimiz Cuma günü Türk Telekom AŞ tarafından yapılan açıklamada; şirketin Yönetim Kurulu üyelerinden Rami Aslan, Mazen Abou Chakra ve Nasser Sulaiman A Al Nasser’in görevlerinden istifa ettiği bildirildi.

İstifaların ardından boşalan yerlere yeni atamalar yapıldı. Ojer Telekomikasyon’un seçtiği üç üyenin istifası üzerine yerlerine, Hazine ve Maliye Bakanı Yardımcıları Bülent Aksu ve Nureddin Nebati ile Saudi Telecom Company’de görevli olan Faisal Mohammed Aldughaither atandı. Peki Türk Telekom Yönetim Kurulu’na atanan bu üç isim kimdir?

Profesyonel iş hayatına Kuveyt Türk AŞ Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak başlayan Bülent Aksu; petrokimya, enerji, tekstil, finans, muhasebe, vergi ve yönetim alanları olmak üzere birçok sektörde çalıştı. 22 yıllık iş tecrübesi olan Aksu, Türkiye’nin en önemli sanayi yatırımlarından biri olan STAR Rafinerisi’nin 23 yerel ve uluslararası finansal kuruluşla imzalamış olduğu, 18 yıl vade ve 3,3 milyar dolarlık finansman anlaşmasının tamamlanmasına da liderlik etti.

Yönetime atanan isimlerden bir diğeri olan Dr. Nureddin Nebati ise MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde okuyan Nebati, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesi olan Nebati, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, TÜGVA, ÖNDER, UTESAV, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği’ne devam ediyor.

Son olarak Türk Telekom’da istifa edenlerin yerini dolduran bir diğer isim ise Faisal Mohammed I Aldughaither oldu. Farklı ülkelerde 10’dan fazla iş biriminin yönetimi, durum tespit faaliyetleri, start-up işler, satın alma, elden çıkarma, büyük ölçekli dış kaynak sağlama gibi görevlerde bulunan Faisal Mohammed I Aldughaither ayrıca kurumsal stratejik planlama alanında üst düzey yöneticilik görevleri, şirketlerin operasyonel fonksiyonlarının entegrasyonunu gerçekleştirerek, etkin iş süreçleri sağlayarak maliyet tasarrufu konularında da işler yaptı.

Kaynak: https://borsanasiloynanir.co/
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt