Türkiye uçak gemisi alıyor?

ABD ' nin Vietnam ve Irak ' taki kanlı yüzünü ortaya çıkartan Pulitzer ödüllü gazeteci Seymour Hersh (78), Türkiye ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

Takvim Gazetesi ' nden Emre Şahin ' in haberine göre, Pulitzer ödüllü gazeteci Hersh, dünyanın 2007 ' den beri yeni bir yörüngeye girdiğini ve Türkiye ' nin bölgede söz sahibi olduğunu söyledi. İşte Hersh ' ün o açıklamaları:

'ABD ve Avrupa ekonomik krizle boğuşurken Arap Bahar ' ı Ortadoğu ' da değişime yol açtı. Türkiye bölgede söz sahibi oldu. ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Fransa ve İtalya, bu konudan çok rahatsız. Önümüzdeki 1 yıl çok kritik. Bu süre, ülkelerin gelecek 30 yılının kaderini çizecek.'

'Bölgesel güç olan Türkiye, küresel güç olmak için askeri alanda çok önemli adımlar attı... Türk ordusu rakamsal olarak dünyanın en büyük 9. ordusu olarak görünse de, aslında ilk 4 ordu içinde. Tek eksiği ise uçak gemisine sahip olmaması. Ancak Türkiye uçak gemisi almak için de harekete geçti. ABD ile F-35 savaş uçakları konusunda uzun süredir yapılan pazarlık da sonuçlandı.'

'F-35 ' ler, uçak gemilerine inip-kalkma testini başarıyla geçti. Türkiye de, alım siparişini verdi. Irak ' taki çözüm Türkiye, İran ve Irak arasındaki görüşmelere bağlı. Barzani ve Talabani, haddini aşmak için birçok yol aradı ama bulamadı. Suriye konusu çok kritik. Esad, görevde kalamayacağını iyi biliyor. Sadece önündeki seçenekleri değerlendiriyor. Ülkeden kaçmayı son seçenek olarak görüyor. Rusya ve İran ' ın desteğinin de koşulsuz sürmeyeceğinin farkında.'

Ynt: Türkiye uçak gemisi alıyor?

Birileri yine para kazanacak ve Türkiye ' yi güçlendirip olası bir bölgesel savaşta eminim ki en ön saflarda yer alacaktır.Yoksa bu kadar teknoloji yi bir ülkeye vermek doğru olmayacaktır...

humanist1231 link=topic=52943.msg548719#msg548719 date=1330334485' Alıntı:
Birileri yine para kazanacak ve Türkiye ' yi güçlendirip olası bir bölgesel savaşta eminim ki en ön saflarda yer alacaktır.Yoksa bu kadar teknoloji yi bir ülkeye vermek doğru olmayacaktır...
bazen gücünü vermek istersin ve verirsin .. bazense vermek zorunda kalırsın .. artık türkiye ' ye çogu ülke gücünü vermek zorunda .. elbet birileri para kazanıcak .. $u an türkiye kendi sava$ ucagını yapmaya calı$iyor yapım a$amasında 15 yıl sonra yerli uçaklar üretime geçecek .. yerli olan ilk helikopterinde prototipi ucuş teslerinden ba$arıyla geçti .. özellikle savunma sanayinin ürettiği kara silahları dünyada önemli bir yere sahip ve bi çok ülkeye bu teknolojiyi satıyoruz .. hep kötü aldıklarımız yayınlandıgı icin medya durmadan karalama kampanyası yürüttüğü için bu haberler örtü altında kalıyor .. türkiye gerçekten çok güçleniyor .. ve tarihimize baktığımızda türkler uzun süre pusmamı$lardır .. her 100 150 senede 1 3 kıtaya hükmetmi$lerdir .. ve bu gelenek çok uzakta değil .. belki biz göremeyiz ama cocuklarımızın göreceği kesin .. 50 yıldır ba$ına sarılan bütün belalardan bi $ekilde sıyrılmı$tır .. asala , sağcı solcu , terör , türk kürt .. sünni alevi .. say say bitmez .. bu kadar belayla mücadele edip hala ve her$eye ragmen bölgede bir güçseniz bu sizin ne kadar büyük ve köklü bir toplum oldugunuzu gösterir .. tamam ele$tirelimde halkımızı itin götüne sokmadan .. humanist bu lafları sana söylemedim .. senin söylediğiinden alıntı yaparak açtım .. sana söylediğimi sanma karde$ ..

yorumuna saygı duyarım ama sorum şu;neden bukadar ve bir anda güçlenmeye başladık.Ne oldu da bu kadar teknoloji bize bir anda verilmeye başladı?Bu seferki bela bence çok vahim geliyor dostum,benim korkum arap baharındaki rolümüzün bir türlü belirlenmeyişi...Hepsi bu...

TURKISH ARMY ( Defence Industry )

İlk Türk Savaş Helikopteri ATAK nefes kesti

bunlar haber yapılmıyor pek fazla o sebepden dolayı türkiye son 10 yılda çok çok çok fazla güçlendi .. ordudaki yargıdaki bürokrasideki tüm pislikler parazitler atılmaya ba$landı devletin ülkenin sırtından indirildi .. ülke silkinip kendine geldi .. anca karde$im 60 yıldır bu ülkenin kanını emdi bazı çevreler ..

dikkat ederseniz bu haberler hükümete yakın kanallarda cıkıyo stv atv vb gibi .. bu tip haberleri diğer kanallarda bulamazsınız .. bu geli$meler akpye oy kazandırdıgından çogu insanın haberi bile yok türkiyenin $u an helikopterinin ve ucagının yapım a$amasında oldugundan ..

helikopter ve uçakların kullanım kodları hala amerika tarafından verilmiyor ki bu yapılacağına inandığınız uçak ve helikopterler için de geçerli...Tıpkı f-16 ların türkiyede montaj yapıldığı gibi f-35 lerde montaj yapılabilecek haberin aslı o..Sadece montaja yeni ürün gelecek.Ayrıca uçak gemisine ben gerek görmüyorum ne yapacağız okyanuslara açılıp amerikayı mı feth edeceğiz veya başka topraklarımı..Kendi yaptığımız icatlara ve projelere geçmiştede önem verilmiştir parazitlerle ilgisi ne anlamadım.Madem parazitler temizlendi, neden ASELSAN daki güvenlik kodunu çözen türk mühendislerini koruyamadık demek ki hala parazitler bitmemiş!!!

humanist1231 link=topic=52943.msg548904#msg548904 date=1330355839' Alıntı:
helikopter ve uçakların kullanım kodları hala amerika tarafından verilmiyor ki bu yapılacağına inandığınız uçak ve helikopterler için de geçerli...Tıpkı f-16 ların türkiyede montaj yapıldığı gibi f-35 lerde montaj yapılabilecek haberin aslı o..Sadece montaja yeni ürün gelecek.Ayrıca uçak gemisine ben gerek görmüyorum ne yapacağız okyanuslara açılıp amerikayı mı feth edeceğiz veya başka topraklarımı..Kendi yaptığımız icatlara ve projelere geçmiştede önem verilmiştir parazitlerle ilgisi ne anlamadım.Madem parazitler temizlendi, neden ASELSAN daki güvenlik kodunu çözen türk mühendislerini koruyamadık demek ki hala parazitler bitmemiş!!!
O aselsan mühendislerimiz türkçe yazılım ürettiler. Ama malesef arka arkaya hepside intihar etti. Uçak gemilerine bende gerek duymuyorum okyanus filan yok. Akdeniz karadeniz var oralarda zaten küçük. Üs sayımızı artırsak iyi olur.

humanist1231 link=topic=52943.msg548905#msg548905 date=1330355892' Alıntı:
neyin skoru bu anlamadım... :S
İki=2 Sıfır=0 İki=2 Üç=3 === 2023 :D

İntihar değil basbayağı cinayet ve güçlü hükümetimiz bunun üstüne gidemiyor işte sana faili meçhul bir ölüm araştırın ve adalet yerini bulsun.Yine söylüyorum uçak gemisi gereksiz ve boşu boşuna bir yatırım!...

humanist1231 link=topic=52943.msg548922#msg548922 date=1330356711' Alıntı:
İntihar değil basbayağı cinayet ve güçlü hükümetimiz bunun üstüne gidemiyor işte sana faili meçhul bir ölüm araştırın ve adalet yerini bulsun.Yine söylüyorum uçak gemisi gereksiz ve boşu boşuna bir yatırım!...
üstüne gidildi neler oldu bak o kadar olaylar.. ergenekon filan

humanist arkada$ sana göre gerek olmayabilir .. ama ülkenin politikası deği$iyor .. dolayısıyla tehdit algılarıda deği$ti .. önceden tek tehdit yunanistan iken $imdi dünya ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor türkiye .. amerikanın gücünün tüm dünyada geçmesinin sebebi tüm dünyayı silahlı gücüyle vurabilme imkanı olmasından geçiyor .. bu imkana sahip olamazsak ortadogudan ileri kimseye sözümüz geçmez .. dünya ülkesi olamayız büyük bi cografyaya hükmedemeyiz .. azıcık kanımız bitlendimi dünyaya hükmetmeye kalkan bi ırkız biz türkler olarak .. tarih varoldugundan beri türkler böyle iyidir kötüdür tartı$ılır ama türklerin doğası böyle..