• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Ürünlerin para ederek satilabilmesi

Çiftçinin ürününü degerlendirebilmesi için çiftçi kalkınma birliklerini kurmakta fayda var.icabinda bu birlikler araç gereç ekipman harici diğer gübre ilaç gibi konularda da yüklü alımları ile de destek verebilir.ornegin 1 çiftçi atiyorum 3 ton gübre 300 litre ilaca ihtiyacı var gidip ziraai mal satan yerden perakende alıyor oysa birlik devadeye girerse bir ilin ihtiyacını düşünün 100000 ton gübre alımının pazarlığını yapacak ve aldığı gubreyi talepler doğrultusunda çiftçilere dağıtacak.3 ton nerde 100000 ton nerde elbette daha ucuza alacak sizlerin cebinden daha az gübre ilaç masrafı çıkacak benden söylemesi ben ne çiftçiyi sadece ezilenlerin yanındayım.eyerki fikirlerimden bir menfaat umduğunu düşünüyorsanız Allah beni tarifi mümkün olmayan sıkıntılara soksun.Ben fikrimi paylaştım kafanıza yataeda buyrun uygulayin. Sevgiler saygilar

o birliklerden bizim bölgede defalarca denendi.
çiftçiyi pazar olarak gören bir kurum haline dönüşüyor.

Işte bu birlikler menfaat kar amacı gitmemeli ülke sozkonu su sizler sizlerin aileleri sözkonusu.birlik şeffaf olacak bu gün milyonlarca dönüm arazi hacizde hoop oradan yabancının eline mi geçsin sağlam adam başına birliğin koyarak çiftçi kardeşlerle denetlenecek

Üst Alt