Uzel bayileri tedbir kararı aldı

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Zor günler geçiren Uzel Makina, bayileriyle de mahkemelik oldu.

VÂRİSLER arasında çıkan miras sorunu nedeniyle zor günler geçiren Uzel Makina, bayileriyle de mahkemelik oldu. Bayiler, çeklerinin zamanından önce bozdurulmaya başlanmasıyla harekete geçerek tedbir kararı aldırdı.

Uzel Makina'nın traktörlerini satan bayiler, şirkete verdikleri çeklerin zamanından önce bozdurulduğunu, bu nedenle bazılarının “arkasının yazıldığını” görünce harekete geçti.

Bayiler, “Şirketin bilançosuyla ilgili gazetelerde olumsuz haberler çıkınca alacaklılar bizim çeklere el koydu ve zamanından önce bozdurmak istemişler. Bu nedenle de bazı bayilerin çeklerinin arkası yazıldı” dedi. Şirketlerinin itibarlarının zedelendiğini ve ticari olarak zor durumda kaldıklarını söyleyen bayiler de mahkemeye başvurarak tedbir kararı aldırıp çeklerin nakte çevrilmesi engelledi.

ÜRETİM DURDU İDDİASI

Uzel Makina bayilerinin yaklaşık 2 bin traktör beklediğini ve bu traktörlerin parasının da çekle ödediklerini belirten ve adını vermek istemeyen bir bayi “Fabrikada üretimin durduğu söyleniyor. Paralarını verdik ve traktörleri bekliyoruz ancak şirketten de bir açıklama yapılmıyor” dedi. Bu iddialar üzerine konuşmak istediğimiz Uzel Makina yöneticileri ve başkanı Önder Uzel sorularımıza yanıt vermedi.
 
Katılım
16.04.2008
Mesajlar
180
Konum
KONYA

Ynt: Uzel bayileri tedbir kararı aldı

bu haberi bende okudum durumları pek parlak gözükmüyo zaten onlar bi yolunu bulup kurtulur asıl önemli olan uzelin traktörünü alıp kullanan çiftçilerin zarar görmemesi allah göstermesin servislere yedek parça gelmezse çiftçinin durumu ne olacak
 
Katılım
16.04.2008
Mesajlar
180
Konum
KONYA
Ynt: Uzel bayileri tedbir kararı aldı

hem bir çok bayinin bu yüzden massey ferguson bayiligini bıraktıgı da bir gerçek
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt