Yapımı devam eden garaj ve ev inşaatımız..

Yorumlarınızı bekliyorum.İnşaat işinden iyi anlayanlar eksiklerimizi söyleyebilir ve olması gerekenler için bir fikir verebilir.

Resimler ve ekler

• 20160821_102347.jpg
    20160821_102347.jpg
    6.9 MB · Görüntüleme: 361
  • 20160908_163248.jpg
    20160908_163248.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 332
  • IMG-20161103-WA0000.jpg
    IMG-20161103-WA0000.jpg
    471.5 KB · Görüntüleme: 262
  • IMG-20161103-WA0002.jpg
    IMG-20161103-WA0002.jpg
    464.4 KB · Görüntüleme: 273
  • IMG-20161103-WA0001.jpg
    IMG-20161103-WA0001.jpg
    503.4 KB · Görüntüleme: 242
  • IMG-20161103-WA0003.jpg
    IMG-20161103-WA0003.jpg
    446.8 KB · Görüntüleme: 246
Gayet güzel olmuş, aile konforu da önemli. İnşaat bitmiş gibi. Cati icin çivi delikli kiremitler civi ile cakilip rüzgardan etkilenmiyor. Yan duvarlar ytong tugla, yalitimi fena degil. Evin içi ile ilgili tavsiyem tabanı mutfak banyo hariç fayans kullanma, koridor dahil kalin köpüklü parke ile döşe, betonarme evler çok soğuk oluyor.

Pompa olmadan insan gücüyle nasıl yapılıyordu eskiden acaba.Teşekkür ederim güzel yorumun için abi

Maşallah Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Eskiden yardımlaşma çoktu evi çatı yaparken damın üstündeki toprağı atarken erinmeden nasıl doldurmuşlar diye düşündüm şimdi her türlü kolaylık olmasına rağmen zorsunuyok.

Maşallah Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin. Eskiden yardımlaşma çoktu evi çatı yaparken damın üstündeki toprağı atarken erinmeden nasıl doldurmuşlar diye düşündüm şimdi her türlü kolaylık olmasına rağmen zorsunuyok.
Allah herkese nasip etsin
İnşaatın yerinde eski yapılar vardı yaklaşık 70 yıllık. Eskiler sırlarında taşımış yapmışlar yapıyı. Yıkmak çok zoruma gitmişti.

Gayet güzel olmuş, aile konforu da önemli. İnşaat bitmiş gibi. Cati icin çivi delikli kiremitler civi ile cakilip rüzgardan etkilenmiyor. Yan duvarlar ytong tugla, yalitimi fena degil. Evin içi ile ilgili tavsiyem tabanı mutfak banyo hariç fayans kullanma, koridor dahil kalin köpüklü parke ile döşe, betonarme evler çok soğuk oluyor.

Sağol abi.Kiremitlerimiz vardı onu kullandık.Bir yerinde hava almayacak şekilde her tarafını kapattık sorun olmaz sanırım.Mutfakta bile parke kullanmayı düşünüyordum belki fayans olabilir.

Saðol abi.Kiremitlerimiz vardý onu kullandýk.Bir yerinde hava almayacak þekilde her tarafýný kapattýk sorun olmaz sanýrým.Mutfakta bile parke kullanmayý düþünüyordum belki fayans olabilir.
Fayansla hic ugrasmayin psrkenin altina 1 cm yalitim levhasi koyun isi yalitimina gercekten cok etkisi oluyor gule gule oturun...

Hayırlı olsun içine girmek nasip olur inşallah.Garaj biraz daha yüksek olsaydı römork damperi için daha iyi olurdu.Bu aşamaya kadar ne kadar masraf yaptınız acaba?

Maşallah. Mevlam güzel günlerde oturmak nasip etsin.
Maliyeti hakkındada bilgi yazabilirmisiniz , inşaat malzemesi işcilik vs hakkında

Sağolasın abi. 18 bin liralık hazır beton atıldı. 25 bin liralık inşaat malzemesi tuttu herşey dahil. 30 binlara ustalara verdik işçilik amele çatı sıva dahil.7 8 bin liralık kereste aldık.Evin sadece camları, kalorifer sistemi ve su,elektrik hattı çekildi. Yaklaşık 11 binlirada onlar tuttu.Sadece buraya kadar 95 binlira falan tuttu. Dış cephe, iç boya vs parke mutfak banyo dolabı,iç kapılar ve garaj kapıları yapılacak ,balkonun üstü kapalı ve etrafı camla açılır kapanır şekilde olacak. Bunlarla birlikte yaklaşık 140 binlirayı bulmasını tahmin ediyorum.