YouTube bir süre daha kapalı kalcak bu gidişle

Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

arkadaşlar bu gıdısle you tube bır sure daha kapalı kalacak
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, dünyaca ünlü video paylaşım sitesi YouTube yönelik yasağı değerlendirerek, siteyi kapatmadan önce defalarca uyardıklarını söyledi.
23 Mayıs 2008 Cuma 10:54
Yıldırım, tüm uyarılara rağmen sitenin kendilerine kafa tuttuğunu aktararak, “Türk kanunlarına göre çalışmayız' dediler. Tüm ülkelerde kanunlara uyuyor, bize eyvallahı yok. Biz de gerekeni yaptık. Olay yasaklama değil” dedi. Yıldırım, İstanbul'da bir grup gazeteci ile gerçekleştirdiği sohbet toplantısında, YouTube sitesine yönelik yasağı değerlendirdi.

Yıldırım, siteye yönelik yasağın saptırıldığını kaydeden Yıldırım, İnternet Güvenlik Başkanlığı'na bu site hakkında 6 bin şikayet geldiğini söyledi. Yıldırım, sitenin kapatılma sürecini şöyle anlattı: “Bu şikayetlerden 334 tanesi kapatmayla sonuçlanmış. Kapatmaların yüzde 95'i de Atatürk'e hakaret. Bunların hepsi mahkeme kararıyla alınmış. YouTube'a başvurularak, Atatürk'e hakarete yönelik kayıtların düzeltilmesi istendi. Ses yok,bir daha söyleniyor yine ses yok, bir daha, yine ses yok. Güvenlik belgesi alman lazım deniyor. Yok diyor. 'Biz Türk kanunlarına göre çalışmayız' diyor.

BİZE GELİNCE EYVALLAH YOK

Bu memlekette yayın yapıp bu memlekette para kazanacaksın, sonra biz senin kanunlarına göre çalışmıyoruz, bizi ilgilendiriyor diyor. Dünyanın neresinde görülmüş. Belçika, Viyana, İspanya'da kurallara uyuyor. Bize gelince eyvallahı yok. Böyle bir şey olamaz.”

YouTube'a 23 Temmuz'a kadar süre

Mayıs ayı başından beri kapalı olan video paylaşım sitesi YouTube'a Telekomünikasyon Kurumu, 23 Temmuz'a kadar süre tanıdı. Kurum yetkilileri, YouTube'un yeniden faaliyete geçmesi için güvenlik belgesi gerektiğini söylediler. Eğer bu belge verilmezse YouTube kapalı kalmaya devam edecek.
 
Katılım
19.12.2007
Mesajlar
1,180
Ynt: YouTube bir süre daha kapalı kalcak bu gidişle

[move]peki bu sefer neden kapanmış arkadaşalar bileniz warsa lütfenn yazsın teşekkürler[/move]
 
Katılım
28.12.2007
Mesajlar
21,905
Konum
Isparta

Ynt: YouTube bir süre daha kapalı kalcak bu gidişle

yazıyı okusaydın ögrenırıdınn kayan yazı seni sardı bu gidişle
 
Katılım
19.12.2007
Mesajlar
1,180
Ynt: YouTube bir süre daha kapalı kalcak bu gidişle

[move]ewet gali hep böle yazacam yazıları cok hoşuma gitti cok uzun yaw okuyamam böle şeyleri sıkılıyom yani :)[/move]
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt