ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

Ynt: ZETOR PROXİMA 90 (KIZIL MANDA)

hayırlı olsun zetor alışılmışın dışında olan traktörlerden biri.. agırlıkları baya orjinal.. ama kepçe kullanımı için çok uygun mu bilmiyorum manevra kabiliyeti nasıl .. kubota tavsiye ederdim almamış olsaydınız kepçe kullanımında pratik olurdu..

Sağolun...

Kepçe 18 tl civarı..

Zetor olmasa Kubota diyecektik, %100 Japon... Kubotanın bence tek fazlalığı debriyajsız levye. Proxima Power serisinde var bu olay ama tercih etmedik biraz mekanik-manuel taraftarıyımdır, hatta keşke 4x4 ' e geçiş, patinaj kilidi de manuel olsa...

Aslında bu hidrolik levye olayı kepçe için çok uygun, balata için ideal ama biraz dikkat ve bilinçli kullanımla sorun yaşamayız inşallah...

Fakat Zetorun videoları (kepçeli halide var) açıkcası çok etkiledi... fiyatı da Kubodan uyguna denk geldi, aynı fiyat olsalardı gene Zetor derdik gibime geliyor, çok kemikli çok değişik bi traktör... sesi-kabini etkileyici...

İsterse almasın Zetoru görmeyen motorcu kalmasın derim:)

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg716957#msg716957 date=1363030266' Alıntı:
Sağolun...

Kepçe 18 tl civarı..

Zetor olmasa Kubota diyecektik, %100 Japon... Kubotanın bence tek fazlalığı debriyajsız levye.

Fakat Zetorun videoları (kepçeli halide var) açıkcası çok etkiledi... fiyatı da Kubodan uyguna denk geldi, aynı fiyat olsalardı gene Zetor derdik gibime geliyor, çok kemikli çok değişik bi traktör... sesi-kabini etkileyici...

İsterse almasın Zetoru görmeyen motorcu kalmasın derim:)
Kepçe 18 tl çok değilmi ya naptın usta.Bu size olanı mı liste fiyatımı ?

zetor muhakak farklı özellikleri guzelikleri olan bi markadır.. eksikleride vardır tabi her marka gibi.. tarımsal amaçlı kullanım için karşlaştırma yapmıyorum kubota ile çünkü hiç zetor kullanmadım kullananda çevremde görmedim. ama kepçe kullanımında kubota nın daha pratik olacagı görüşündeydim hem hidrolik shutle sorunsuz kullanım sunuyor hemde konik ön aks ile üstün manevra kabiliyeti sunuyor birde hidrolik debisi 64lt/dak. da baya yuksek kepçe kullanımı için iyi olurdu düşüncesindeyim işmakinaları sektöründe japonlar söz sahibi zaten kubota da iş makinası üretiyor traktörün yanında. Fiyat konusunda haklısın pahalı bayagı zaten piyasada hızla yayılmamasının en buyuk sebebide bu yuksek fiyatları. zetor ün tarla videolarını izlemiştim jd ile bayagı etkileyiciydi yüksek torklu traktörler agır işlerde avantajlı ama hafif işlerde yakıtı çok olabilir diye düşünüyorum.. hayırlı olsun tekrar alışılmışın dışında bi tercih yapmanda guzel bu arada farklılık iyidir :) ..

Fiyat-kepçeler konusunda; Sakarya/Özkan makina Fatih-Faruk usta ile ayrıntılı görüşülebilir... 10-20 tl arasında secenekler var...

Bizimki; 1,5 ton ağırlığı 3,5 metreye kaldırıyor, ek olarak forklift çatalı var... 2 metre iş genişliği 0,7 m3 hacmi var...

Kepçe takılacak traktörde pompa debisi-kemikli yapı çok önemli;

Zetor ' da 50 lt debiye ek olarak hidrolik direksiyon için 22 lt...

Ön dingil dümenleme açısı da 55 derece...

Kullanınca bu bilgilerin kağıt üzerinde kalıp kalmadığını yazmaya çalışacağım, yalnız ilk izlenim olarak şunu hemen diyeyim;

Traktör 3,8 ton, kepçe ve arka ağırlıklar 1,3 ton toplam 5 tonu aşan ağırlıkla biraz test sürüşü yaptık 6. vitesle bile kalkıyor, motor çok seri...

UÖZKAN.77 link=topic=63730.msg717817#msg717817 date=1363191037' Alıntı:
Kepçe takılacak traktörde pompa debisi-kemikli yapı çok önemli;

Zetor ' da 50 lt debiye ek olarak hidrolik direksiyon için 22 lt...

Ön dingil dümenleme açısı da 55 derece...

Kullanınca bu bilgilerin kağıt üzerinde kalıp kalmadığını yazmaya çalışacağım, yalnız ilk izlenim olarak şunu hemen diyeyim;

Traktör 3,8 ton, kepçe ve arka ağırlıklar 1,3 ton toplam 5 tonu aşan ağırlıkla biraz test sürüşü yaptık 6. vitesle bile kalkıyor, motor çok seri...
Traktörün hidrolik sisteminimi kullanıyor kepçe yoksa kuyruk miline ayrı bir pompa mı bağlanıyor.? Traktörün hidrolğini yormasın erkenden ?