Ziraat bankası gebe düve kredisi

Arkadaslar bugun ziraat bankasına uğradım kredi bilgisi almak için geçen yılki şartlar suan hala mevcut
İpotek + 2 kefil
50 bin liraya kadar kullanılacak kredide özkaynak istemiyor
50bin ve üzeri kredide %25 özkaynak istiyorlar
Hayvan bası 10bin ₺ gebe düve ise
9bin tll inek ise
Nasıl olucak anlamadım suan piyasada en ucuz simmental gebe düve 13bin ₺ ama bankanın verdiği miktar 10bin ayrıca özkaynak
Çok saçma bakan açıklama yapmıstı herkes yararlanabilsin diye şartlar hafifletilecekti

Arkadaslar bugun ziraat bankasına uğradım kredi bilgisi almak için geçen yılki şartlar suan hala mevcut
İpotek + 2 kefil
50 bin liraya kadar kullanılacak kredide özkaynak istemiyor
50bin ve üzeri kredide %25 özkaynak istiyorlar
Hayvan bası 10bin ₺ gebe düve ise
9bin tll inek ise
Nasıl olucak anlamadım suan piyasada en ucuz simmental gebe düve 13bin ₺ ama bankanın verdiği miktar 10bin ayrıca özkaynak
Çok saçma bakan açıklama yapmıstı herkes yararlanabilsin diye şartlar hafifletilecekti
Ülkemizde tarımla ilgili hangi şey olması gerektiği gibi de bu olsun be abi. Takıldığın şeye bak 😃

13 bine gebe düve almak yerine boğa altı düve alıp kendin tohumlayabilirsin. 6-7 bin civarına bulursun. Ben geçen yıl böyle yaptım merada güttürdüm şimdi doğumlar bitmek üzere

6-7 bine düve bulamassın şu an 9 dan başlıyor o kredi mavi sertifika istiyor bence yaygın hayvansal üretim kredisi çekip kendin belgesiz dişi hayvan alabilirsin. ödeme şartları farklı ama.

arkadaşlar ben kullandım bu krediyi kapasite raporuna göre hayvan veriyorlar. Tercihimi Holsteindan yana yaptım 7-8 aylık gebe düveleri 8bin liradan aldım malum simental bu piyasada zor alınacak hayvan ve holsteinden 50kg fazla karkas et yapacak ve sütü holsteindan daha iz diye diye tercihimi ondan yana kullanmak mantıksız geldi.

arkadaşlar ben kullandım bu krediyi kapasite raporuna göre hayvan veriyorlar. Tercihimi Holsteindan yana yaptım 7-8 aylık gebe düveleri 8bin liradan aldım malum simental bu piyasada zor alınacak hayvan ve holsteinden 50kg fazla karkas et yapacak ve sütü holsteindan daha iz diye diye tercihimi ondan yana kullanmak mantıksız geldi.

Holstein 15 Litre fazladan süt verse.300 Gün sağım x 1,53 TL'den 6500-7000 civarı fark atar senelik hayvan başı.
Karkas randımanı, döl tutma problemi,yavrusunun daha fazla para etmesi ve daha dayanıklı, dirençli olması gibi farkları göze alırsak sanki simental o aradaki farkı kapatır gibime geliyor.

Peki holstain ları nereden nezaman aldınız yardımcı olurmusunuz bende yarısı simental yarısını holstain düşünüyorum

Edirne'den civardan topladık 5 tanede çiftlikten aldık. Burada bu işi yapan bir abimiz yardımcı oldu. Türkiyenin her yerine hayvan yolluyor kendisi irtibata geçebilirsiniz özelden

Holstein de kararsızım hala ama simmentallerde çok pahalı aradım bi kaçyeri 13.500 ile 16.000 bin arası cok asırı derecede uçmus bu nedir ya özel sektör de kısıtlama falanmı var acaba fiyatlar böyle giderse zor alınır yada en iyisi kendi bölgemizden toplama yerli simental bulmak

Holstein de kararsızım hala ama simmentallerde çok pahalı aradım bi kaçyeri 13.500 ile 16.000 bin arası cok asırı derecede uçmus bu nedir ya özel sektör de kısıtlama falanmı var acaba fiyatlar böyle giderse zor alınır yada en iyisi kendi bölgemizden toplama yerli simental bulmak

kısıtlama falan yok ülkemizin ekonomisi alt üst olmuş durumda bu zamanda döviz ile iş yapmak insanı batırır. Yerli hayvana yönelmek daha mantıklı akbaş bakabilirsin. Bende 1 tane akbaş var simental tohumlama yapılmış olarak aldım dişi simental buzağı aldım sütü 22-23lt arası holstein gibi kendini salmıyor doğumdan sonra simentali aratmıyor.

Süt içinde et içinde simental alın derim çünki simentalin sütü çok yağlı yoğurdu tatlı kaymağı tereyağı çok güzel oluyor.Gelelim buzağısına erkek olursa 15 ay gibi iyi bir bakım olursa On bin lira banko parası yapar güzel iyi bir simental inek den çok verimli süt ve buzağı alınır.Şunu unutmayın kaliteli hayvan her zaman parasını fazla fazla çıkarır.Saygılar.

Süt içinde et içinde simental alın derim çünki simentalin sütü çok yağlı yoğurdu tatlı kaymağı tereyağı çok güzel oluyor.Gelelim buzağısına erkek olursa 15 ay gibi iyi bir bakım olursa On bin lira banko parası yapar güzel iyi bir simental inek den çok verimli süt ve buzağı alınır.Şunu unutmayın kaliteli hayvan her zaman parasını fazla fazla çıkarır.Saygılar.

sen sütün lezzetine bakıcaksan eğer piyasaya satman lazım 3-5kg. Fakat günde 350-400 kg süt yapıyorsan bunu piyasa satma gibi bir şansımız maalesef ki yok. O yüzden daha fazla verim daha fazla kazanç. Holstein danasını baktığında simentalden en fazla 50kg karkas eksik olur zaten günde 7-8kg fazla süt alsan 300günden hesaplarsan ortalama olarak 2200kg yapar buda 3200 TL yapıyor. 50kg karkas et 28-30 arası kesim olsa en fazla yapacağı 1.5bin lira hadi bilemedin 2bin yapsın. Alırken aradaki fark 5-6bin lira ve kazanç ortalama olarak aynı bu yüzden tercih ederken tekrar tekrar düşünmek lazım. Ha dersen ki simental daha dayanıklı evet dayanıklı elimde 2 adet simental var gerçekten veteriner yüzü görmedi ama diğer hayvanlarımda çok çok nadir görüyor yeterki güzel bak.