Mf 135'e Turbo takılır mı?

Ynt: Mf 135'e Turbo takılır mı?

' ' mf 135 T ' ' olur.mf 135 ler zaten hafif olduğu için patinaja kaçıyor.daha çok patinaj yapar.burada patinajı engellemek için arka lastiğe su dolduranlar oldu.bu seferde ayna-mahruti dişlisi kırılıyor.onu yapacağına disk frenli (büyük g.t)bir 240 ala ona taktır.daha güzel verim alırsın.

' ' mf 135 T ' ' olur.mf 135 ler zaten hafif olduğu için patinaja kaçıyor.daha çok patinaj yapar.burada patinajı engellemek için arka lastiğe su dolduranlar oldu.bu seferde ayna-mahruti dişlisi kırılıyor.onu yapacağına disk frenli (büyük g.t)bir 240 ala ona taktır.daha güzel verim alırsın.

cevap anlaşılır değil.
Daha teknik mantıklı cevap verebilecek var mı?

Bazı ustalara sordum. Motor kaldırmaz gibi... klasik, temeli olmayan cevaplar verdiler.
Videolarda yurt dışında takanlar var.

turbo takılır fakat ayar işi hassasiyet ister sanzuman ve defransiyel töleransını bilmek lazım bence fazladan güc elde etmek istiyorsan hava emiş borurularını metalden yap ve hava girişini genişletmeye bak esnek malzeme kullanma ve enjektör ve pompa regületör ayarınıda yaptırırsan hissedilir bir güç atışı olur bunu ben sahsen uyguladım

Mf 135 lige turbo takilir turbo takilmayacak motor yok zaten ? Fakat isin geri kalan kısmi onemli 135 ceerli difransiyal degil ayna mahrutiyi kirar surekli turbosuz kiriyor zaten turboyla surekli kirar.gereksiz olur sen bir tane 152 lik mf bul ona turbo at traktor nasil cekiyormus gör mflerde 255 den assagisi ayna mahruti kirar. 255 vr ustu asla kirmaz

• Beğen
Tepkiler: kerimkurt
Düşük basınçlı 1.5 atm. bir turbo takılabilir. Motorların kompresyon( sıkıştırma ) oranları 16-18;1 oranında genelde değişmemiş, fakat yanma odası şekilleri farklıdır.Biraz daha profesyonel motorların sıkıştırma oranları yükseltilmiş durumdadır.
Yüksek rakımlı yerde düşük basınçlı turbo takılmasını uygun buluyorum.Eski motorların motor esneklikleri az olduğu için arka tekere su koyduğumuzda ayna mahruti zorluyor, yumuşak gaz vererek kullanılırsa fazla sıkıntı yapmaz.
Eski MF traktörlerin ayna mahruti kalıpları genelde büyüktür.Patinaj eğilimi de bulunduğu için ayna mahrutiden sıkıntı çıkarmaz, zor durumlarda arka aks kesme durumu (%1) görülebiliyor.Bunun için yedek parça satanlar arka aks bulundurur.
Vites karıştırma durumu olursa şanzıman yağ kapağı açılarak bir levye ile düzeltirsiniz.

Mf 135 lige turbo takilir turbo takilmayacak motor yok zaten ? Fakat isin geri kalan kısmi onemli 135 ceerli difransiyal degil ayna mahrutiyi kirar surekli turbosuz kiriyor zaten turboyla surekli kirar.gereksiz olur sen bir tane 152 lik mf bul ona turbo at traktor nasil cekiyormus gör mflerde 255 den assagisi ayna mahruti kirar. 255 vr ustu asla kirmaz

Ayna mahruti kırar demişsin... zorlamazsan neden kırılsın?
Egsoz sesi değişir. Biraz daha ekonomik hale gelir...
mazotu koklar edebiyatını bırakmak lazım. 6 lira olan mazot içilmişolur.