MF 240s damper valfi

Arkadaşlar bu MF 240s lerin 2000 ve öncesi damper valf çoğaltıcı için hasasiyet koluna bağlı olmayan yağ çıkışı alabileceğimiz bı yeri var mı ? Hassasiyet kollarından bağımsız bir şekilde çalışacak yani .

• Beğen
Tepkiler: ilyas35
Tam bağımsız için 265te öndeki yağ pompasını yeni phantomların tandem pompası ile değiştirip yapan oldu aynısından 240 deneyeceklerdi tandem pompa marş motorundan sığmıyor diye olmadı biliyorum traktörde hidrolik direksiyon yoksa olur ama hidrolik direksiyon varsa iş biraz zorlar eski büyük traktörlerde285 ford 5000 6600 filan kepçe için filan öne krank miline pompa takılıyor ama 240ta dingil geliyor gibi dediğim gibi traktörde hidrolik direksiyon yoksa işiniz biraz kolay ama hertürlü 10bini gözden çıkarmak lazım

• Beğen
Tepkiler: hsn1225
Bağımsız çıkış için en düşük maliyetli olan şuan üzerindeki özmönoğlu tipi valf takmak. Pullukla sürüm yaparken orta kolu sürekli uzatıp kısaltma ihtiyacınız olmuyorsa işinizi görür diye düşünüyorum. Onun haricinde 240 lara olur mu bilmiyorum ama içerisindeki pompanın üzerine power pompası, ona da normal valflerden takarsanız bağımsız çıkış olur. Bir başka yöntemde şu var. 240 3 silindir olduğu için motor bloğu kısadır ve ön tarafa büyük tandem pompa sığmayabilir. CC' leri düşük tandem pompa koyabilirsiniz. Şanzımandan yağ çıkışı almak için diferansiyel kovanında altta kapak yoksa kovanı deldirmek gerekir. Bu yöntem diğerlerine göre hem maliyetli hem de işçilik olarak zahmetlidir.

• Beğen
Tepkiler: hsn1225

İstediğiniz sistemi mf265s e takılmış halde gördüm isterseniz fotoğraflarını da çekip atabilirim bulunduğum yere yakın. Montajı yapan kişiyle de uzunca konuyu konuştuk. Kovanın altından çıkış aldığında verimli olmadığını bunun yerine traktörün sağ tarafına yağ kazanı yaptırdığını şu an da gayet verimli çalıştığını söyledi. Kendim de inceledim gerçekten söylediği gibi. Ardından tamircimle konuştuk kısa tandem pompa var piyasada. 1 ay önce baktığımızda 13500 pompa, yaklaşık 5000 tl gibi 2 kollu 4 çıkışlı hidrolik valf fiyatıydı. İşçilik, hortumlar, yağ kazanı vs minimum 20.000 gibi bir fiyatı var yani.