mf 265 s

yıl 1994 3 tane traktörümüz var o yıl 1993 te 0km aldığımız 240s 148 ingiliz ve 148 ispanyol yaz mevsiminin kurak geçtiği bir yıl henüz amcamın 60-56 fiatının ve 255 turbosunun arkasına silaj makinasının takılmadığı yıllar ve kapının önünde otururken babam 1 karış surat 240 la pullukları kaldırıp gelmiş dedeme şöyle diyor _baba motor çekmiyor toprak çok kuru patates yerlerini hazırlamak lazım şimdiden diyor _dedem ise ne yapacaz büyük traktörmü alalım diyor ki ben o yıl 16 yaşındayım evet diyorum evet alalım dede alalım diyorum ve 1 saatlik bekleme ve pederle müzakere sonrası aniden kalkıyor yerinden hadi gidelim diyor koca patron önce mf ye desede dedem babam dönüyor fiata 70-56 lift otomatik dedeme bakıyor dedem ona ama ısınmıyor içi bizim ispanyol 148 e iyi para vermiyor adam ingiliz olsun tamam diyor dedem razı olmuyor fiata derken ben okuldan firari arabanın arkasında kedi misali tısır tısır baba baba 285 var bayide diyorum derken bir u dönüşü mf bayisinin nin önünde çil çil yatıyor 285 s tüm endamıyla babam basıyor marşa aman allahım o ne ses öyle diyor dedem bunun lastikler çok büyük bu çok yakar daha ufağı olsun derken içim gidiyor 285 s e ve aradan uzunca bir zaman geçiyor birde bakıyorum masaya çaylar geliyor ben 285 s in koltukta banada şişe cola hayırlı olsun diyorlar bu arada çarşamba günü motoru teslim ederiz ispanyoluda alır gideriz diyorlar ne o dedim içimden çarşambamı ama bugun cuma daha 5 gün var derken geliyoruz eve hayatımın bitmek bilmeyen 500 yıl gibi geçen 5 günü ve aksam saatlerinde bir homurtu evin önünde beyaz bir ısuzu ve içinde benim 265 s geçen babamla oturduk karşısına eski günleri yad ettik şu an 32 yaşındayım o benim 16 yıllık dostum beni hiç üzmedi satsam şimdi 20.000 lira veriyorlar 20.000 lira için dostluğumu bitirmeye değermi soruyorum size dostlarda bu günler için değilmi paylaşayım dedim sizlerle varsa böyle anınız sizde paylaşın bizlerle saygılar