YORUMLAR SİZİN ERKUNTUN HAZİN SONUNADA KAPAK OLSUN

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: YORUMLAR SİZİN ERKUNTUN HAZİN SONUNADA KAPAK OLSUN

hocam video on numara olmuş tebrikler bu gün bende gittim bir tane daha almayı düşünüyoruz bakmaya gittim ben de zf 60 lık var ben 70 yada 80 düşünüyorum cararo yu övdüler bu gün ben se pek sevmiyorum açıkcası şimdi sorum şu tarlada mesela arkasında aynı ekipman varken hangisi daha seri

hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim her ikisinide tek çeker almamın sebebleri
tarlalaırmız parçalı 20-30-40-50 dekarlık tarlalar az sayıda genelde 3-20 dekar arası
balyada manevra önemli ikinci balya makinasını alacağım
100 hp üzeri çıkınca erkuntun duruma göre 3. traktörü almayı düşünüyorum erkunt olmazsa eğer kuboto m9540 düşünüyorum tabi 2012 hazişran temmuz ayını bulur

beylerli link=topic=49283.msg485016#msg485016 date=1323376363' Alıntı:
güzel video ve fotoğraflar erkunt benimde hoşuma gidiyor ya,ne kadar erkuntu kötüleselerde türkiyenin en iyi traktörü oldugu kesin bence..

en iyi demeyelim lütfen yanlış yerlere çekiliyor ama zaten neredeyse çiftçilerin %90 dayız nedenmi erkunt döküm sanayi yıllardır var fiatta masseyde ve markasını hatırlayamadığım diğer markalarda blokda vs yerlerinde ERKUNT damgası var

şarkıda çok güzel çalıyor,bizde bu yıl bazı anızları çizelle sürdük size sormak istediğim şeyler var... sürümde bir abim vardı yanımda ısrarla hidroliği sonuna kadar indirtti çizel ufak bişey değil o kolun hepsinin toprağa girmesi korkunç birşeydi ben zaten derin sürüme karşıyım hiç hoşuma gitmedi o sürüm (neyseki tarla bizim değidi kırmadım onu istediği gibi sürdüm) sizce sona kadar batırmak mı iyidir biraz yüzünü patlatmak mı iyidir?

qarizmatiqa link=topic=49283.msg485034#msg485034 date=1323378162' Alıntı:
şarkıda çok güzel çalıyor,bizde bu yıl bazı anızları çizelle sürdük size sormak istediğim şeyler var... sürümde bir abim vardı yanımda ısrarla hidroliği sonuna kadar indirtti çizel ufak bişey değil o kolun hepsinin toprağa girmesi korkunç birşeydi ben zaten derin sürüme karşıyım hiç hoşuma gitmedi o sürüm (neyseki tarla bizim değidi kırmadım onu istediği gibi sürdüm) sizce sona kadar batırmak mı iyidir biraz yüzünü patlatmak mı iyidir?
İlk başta ben de öyle diyordum.çok batırmak istemiyordum.
Bana da bilen kişiler söyle di zaten pulluğun zaman la yaptığı taban sert zemin çok aşağıya iniyormuş.Patlatmayı yüzeyden çektinmi yine o sert taban kalıyormuş patlatmanın görevi zaten dibi patlatacak. onu aşağıda çekmek daha faydalı pulluğun yaptığı sert zemini kırsın ki toprak kabarsın su tutma gücü fazlalaşsın toprak havalansın o zaman verim de de farklılık olacaktır.

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=49283.msg485020#msg485020 date=1323376650' Alıntı:
en iyi demeyelim lütfen yanlış yerlere çekiliyor ama zaten neredeyse çiftçilerin %90 dayız nedenmi erkunt döküm sanayi yıllardır var fiatta masseyde ve markasını hatırlayamadığım diğer markalarda blokda vs yerlerinde ERKUNT damgası var
bide logar kapaklarında...

Ally TOKMAKCI link=topic=49283.msg485042#msg485042 date=1323378485' Alıntı:
İlk başta ben de öyle diyordum.çok batırmak istemiyordum.
Bana da bilen kişiler söyle di zaten pulluğun zaman la yaptığı taban sert zemin çok aşağıya iniyormuş.Patlatmayı yüzeyden çektinmi yine o sert taban kalıyormuş patlatmanın görevi zaten dibi patlatacak. onu aşağıda çekmek daha faydalı pulluğun yaptığı sert zemini kırsın ki toprak kabarsın su tutma gücü fazlalaşsın toprak havalansın o zaman verim de de farklılık olacaktır.

normal pullukla sürümde 25-30 cm sürülür ama çizelle 35-40 cm batırman yeterli diğer türlü tekli tapan dediklerinden çekmen gerekir yani çizeli 50-60 cm batırmak eziyetten başka bişey değil.

şöyle söyleyeyim yıllardır dedem 135 lik ile ekim taptığı yerlerde sürüm yaparken kendi tarlalarımden daha çok yakıt harcadım yani sonuçta dedemin sürdüğü yerlerde 20-25 cmde sert tabaka oluşmuş.

birde şu sorunumuz var eğer çok batırılan yerlerde birde sondajdan ücretli saatli sulanıyorsa tarla normalden 2 kat sürede sulanıyor

Konu yerini artık uslup dışı konuşmalara bırakmıştır ve içeriğinden uzaklaşmıştır

_________________________ KİLİT _______________________________

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...