Buğdaya atılabilecek ot ilacı karışımlarımı yorumlar mısınız?

Buğday tarlama atılabileceğim birkaç ot ilacı kombinasyonu düşündüm, bunlardan hangileri iyi sonuç verir, etkisiz karışım var mı, zarar verebilecek gibi karışım var mı aralarında, tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilirse tek tek çok memnun olurum.
1.Cutteng(veya Mustang) + Axial (Bu karışımın buğdayı sarartabileceğini duydum)
2.Axial + Lancelot
3.Sadece Terrax
4.Cowboy(veya Terdok) + Lancelot
5.Cowboy(veya Terdok) + Cutteng(veya Mustang)

Son düzenleme:
Ben Heryıl Cutteng + Terdok kullanıyorum.Axial çok güzel etkili ama buğdayı strese sokuyor.Hava koşulları uygun gitmez ise gece gündüz sıcaklık farkı veya ilk bahar geç donları vs de sarartma yapabiliyor.Herbisit ilaçları illaki buğdayı çarpıyor.Hava durumunu iyi takip etmek lazım ilaç atmını takip eden bir hafta havanın aşırı soğumaması lazım.gece-gündüz sıcaklık farkıda 12 dereceyi geçmemeli.Çoklu ilaç karışımları da ekini bozuyor.Masraf edilip bir sürü şey katılıyor üstüne yarar beklerken zararı oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Biosattva
Buğday tarlama atılabileceğim birkaç ot ilacı kombinasyonu düşündüm, bunlardan hangileri iyi sonuç verir, etkisiz karışım var mı, zarar verebilecek gibi karışım var mı aralarında, tecrübeli arkadaşlar yorumlayabilirse tek tek çok memnun olurum.
1.Cutteng(veya Mustang) + Axial (Bu karışımın buğdayı sarartabileceğini duydum)
2.Axial + Lancelot
3.Sadece Terrax
4.Cowboy(veya Terdok) + Lancelot
5.Cowboy(veya Terdok) + Cutteng(veya Mustang)
Cutteng axial karışımı depoda karışım beklediği zaman sarartiyor yumuşak buğdaylari

• Beğen
Tepkiler: Biosattva
Ben Heryıl Cutteng + Terdok kullanıyorum.Axial çok güzel etkili ama buğdayı strese sokuyor.Hava koşulları uygun gitmez ise gece gündüz sıcaklık farkı veya ilk bahar geç donları vs de sarartma yapabiliyor.Herbisit ilaçları illaki buğdayı çarpıyor.Hava durumunu iyi takip etmek lazım ilaç atmını takip eden bir hafta havanın aşırı soğumaması lazım.gece-gündüz sıcaklık farkıda 12 dereceyi geçmemeli.Çoklu ilaç karışımları da ekini bozuyor.Masraf edilip bir sürü şey katılıyor üstüne yarar beklerken zararı oluyor.
Ot ilacina ikinci bir ot ilacı karıştırmayın, tek ot ilacı kullanın, tarlaninzdaki ot çeşidine göre tek ilaç yeter, ot ilacı ilacı ile yaprak gübresi amino asit, iz element kullanabilirsiniz kaliteli, ot ilacını ise marka olarak ben en son mustang kullandım kaliteli buğdayı pek yormuyor ama pahalı bu sene cutteng aldım

Ot ilacina ikinci bir ot ilacı karıştırmayın, tek ot ilacı kullanın, tarlaninzdaki ot çeşidine göre tek ilaç yeter, ot ilacı ilacı ile yaprak gübresi amino asit, iz element kullanabilirsiniz kaliteli, ot ilacını ise marka olarak ben en son mustang kullandım kaliteli buğdayı pek yormuyor ama pahalı bu sene cutteng aldım
cutteng geniş yaprak terdok dar yapraklı otlar için herbisit çeşiti.Ayrı ayrı atmak zaman ve yakıtdan zarar ettiriyor.Hemen hemen aynı dönemde kökboğaz ilaçlaması da yaptığım için benim için baya bir külfet oluyor.Birde pas ilaçlaması yapıyoruz zaten 3 kez min.giriyorum tarlaya.Uygun havada girdikden sonra cutteng-mustang pek farketmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Memnunmusun cutteng axial karışımından? resital duo ile cutteng arasında kaldım genişte

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN