ERKUNT KIYMET 90 UFAK Bİ KARE

Ynt: ERKUNT KIYMET 90 UFAK Bİ KARE

demir45 link=topic=52087.msg532264#msg532264 date=1328787556' Alıntı:
Abi her bayi 78e vermeyebilir.Çünkü TD100 liste fiyatı 95 bin TL.Adam 85 de dayatır..Yani bayi insafına kalmış birşey ama bizim istediğimiz fiyatlar için Kıymet 90/e çıkarırlarsa iyi olur... :) :)
ok-*-s çıkarırlar bizde e serisinden alırız napalım nh bayisi bu traktörlerin cıkacagını duydu herald baya cuzi rakamlara köye 5 tane nh girdi bi haftada bim-*s

sekoo19 link=topic=52087.msg532267#msg532267 date=1328787947' Alıntı:
ok-*-s çıkarırlar bizde e serisinden alırız napalım nh bayisi bu traktörlerin cıkacagını duydu herald baya cuzi rakamlara köye 5 tane nh girdi bi haftada bim-*s
valla çok iyi fiyata almışlar sizin köylüler ama suanda ben hiçbir bayinin 78 bine( 4wd kab.kil.shutlle) vereceğini sanmıyorum.bizde ucuz aldık ama fuar ' da bi denk geldi.

erkunt fanatkleri 75 beygiri dozer gibi anlatıyordu bu 90 beygirlik model

images

böyle geliyor gözüme zuha-*-s zuha-*-s sanki3105 den güçlü gibi bir havası var ama td90 ile aynı 8195 den güçsüz.

güçç*-* hayası yeter güçç*-*

qarizmatiqa link=topic=52087.msg532271#msg532271 date=1328788505' Alıntı:

images

böyle geliyor gözüme zuha-*-s zuha-*-s sanki3105 den güçlü gibi bir havası var ama td90 ile aynı 8195 den güçsüz.

Güldürdün olum ya zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
güçç*-* alk-*s

qarizmatiqa link=topic=52087.msg532271#msg532271 date=1328788505' Alıntı:

images

berkay laf kime grin-*-s kıymet90 yeni çıkacak olan td110'u da çeker artık *098*-

hellboy-07 link=topic=52087.msg532266#msg532266 date=1328787879' Alıntı:
ben erkunt ' un serilerini pek anlamam abi galiba en fuul modeliydi ;)
ama suda bi gerçek fifiyat listesi üzerinde en çok indirimi new holland yapıyor. fiyat listesinde 83bin yazan motoru 66bine veriyorlar.ama fiyatlar çok değişkenlik gösteriyor dün eskişehirden arkadaş td65 ' i 70 bine aldım diyor.sivas ' tan arkadaş td90 aldılar 70 bine diyor.bu fiyat politikasını bir türlü anlamadım.erkunt ' ta bu kadar uçurum yok herhalde kimse şikkayetçi değil :)
Erkuntta da var, ama Bayilerin töleransına kalmiş bişi. Bölgeden bölgeye değişiklık göstermesi bütün markalarda olur. 66 Yozgatı bulmuşşun bakıyorumda grin-*-s Sende bağımlılık yaptı bu 66 :D Plakaa da öyle ))) ))) )))

sekoo19 link=topic=52087.msg532258#msg532258 date=1328786976' Alıntı:
doğru söylüsorsun ama bence alınabilecek fiyat olarak 75 80 ideal olur bence td100de sttleda var td 78 bin erkunta iyi bir fiyat vermeliki piyasayı alt üst etsin
Burda TD 100 75 bine alındı td 90 da 70 bine erkuntun bunlardan pahalı olamıyca düşüncesindeyim

wan7ed link=topic=52087.msg532285#msg532285 date=1328790893' Alıntı:
Erkuntta da var, ama Bayilerin töleransına kalmiş bişi. Bölgeden bölgeye değişiklık göstermesi bütün markalarda olur. 66 Yozgatı bulmuşşun bakıyorumda grin-*-s Sende bağımlılık yaptı bu 66 :D Plakaa da öyle ))) ))) )))
;D zuha-*-s doğru söylüyorsun genelde çift rakamları severim.ben plakayı 77 istedim 66 geldi ;D

Arkadaşlar bazıları demişler td100 75 e td 90 70 bine alındı alına bilir ama fiyatları bunlar degil noo*-*- td100 95 bin td90 92 bin erkunt 90 lıgında 90 -95 bin arası olacak ama şu varki a bayisi 95 e verir b bayisi 50 e orası ilgilendirmez fiyatı listede yazan fiyatıdır yok 40 50 e aldık deil liste fiyatıdır noo*-*-

Arkadaşlar elbet hepimiz bir malı alırken ucuz olmasını istiyoruz. Fakat bunuda çok abartmamalıyız. Değerinde bir fiyata almalıyız. Çünkü dinen de böyle emrediliyor. Gelelim benim diyeceklerime. Akif gerçekten doğru söylemiş. Bugüne kadar bize hep teknolojiden uzak motorları satmadılar mı? Örneğin TD serisi. Bugüne kadar bırakın elektronik Hİ-LO seçeneğini, manuel Hİ-LO bile koymadılar. Hep demir levye ile ileri geri seçeneği koydular. Neden shuttle koymadılar. Maliyeti artacak diye mi? Yoksa az kâr edecek diye mi? Avrupa çifçisi bu tarz yenilikleri 20 sene evveli görmüş tanımış. Ya biz? Bence bunun birde milli boyutu var da neyse o konuya hiç girmeyelim. Ben ERKUNTU canı gönülden tebrik ediyorum. Adamlar yapmışsa ve bunu kaliteli olarak yapmışsa zaten o mal kendini sattıracak. Yok TD 100 o paraydı bu paraydı bırakın bu işleri. TD 100 dediğiniz motor TD 95 in yenilenmiş versiyonu. İçinde ne gibi + özellik var söyler misiniz? Tebrikler Erkunt

doganbey1 link=topic=52087.msg532378#msg532378 date=1328797041' Alıntı:
Arkadaşlar elbet hepimiz bir malı alırken ucuz olmasını istiyoruz. Fakat bunuda çok abartmamalıyız. Değerinde bir fiyata almalıyız. Çünkü dinen de böyle emrediliyor. Gelelim benim diyeceklerime. Akif gerçekten doğru söylemiş. Bugüne kadar bize hep teknolojiden uzak motorları satmadılar mı? Örneğin TD serisi. Bugüne kadar bırakın elektronik Hİ-LO seçeneğini, manuel Hİ-LO bile koymadılar. Hep demir levye ile ileri geri seçeneği koydular. Neden shuttle koymadılar. Maliyeti artacak diye mi? Yoksa az kâr edecek diye mi? Avrupa çifçisi bu tarz yenilikleri 20 sene evveli görmüş tanımış. Ya biz? Bence bunun birde milli boyutu var da neyse o konuya hiç girmeyelim. Ben ERKUNTU canı gönülden tebrik ediyorum. Adamlar yapmışsa ve bunu kaliteli olarak yapmışsa zaten o mal kendini sattıracak. Yok TD 100 o paraydı bu paraydı bırakın bu işleri. TD 100 dediğiniz motor TD 95 in yenilenmiş versiyonu. İçinde ne gibi + özellik var söyler misiniz? Tebrikler Erkunt
sonuna kadar haklısın. koç holding diyince duracaksın,düşüneceksin,koşarak uzaklaşacaksın. yıllarca kuş serisi arabalara dünya kadar para ödettiler bize.eğerki avrupa arabalar gelmeseydi biz bugün doğan slxcyhgjfdşsjssf modeline 40 bin tl para verirdik.(doğandan sonra yazdığım harfler serisi ama hi,ç birinin bir anlamaı yok.sadece 12 yerde vidaların boyu 1 mm uzatmışlar onu ifade ediyor.teknoloji zaannettmeyin ;D )
Tebrikler Erkunt
Tebrikler Yiğide hakkını veren doğanbey ok-*-s

gokhanozkan link=topic=52087.msg532387#msg532387 date=1328797593' Alıntı:
sonuna kadar haklısın. koç holding diyince duracaksın,düşüneceksin,koşarak uzaklaşacaksın. yıllarca kuş serisi arabalara dünya kadar para ödettiler bize.eğerki avrupa arabalar gelmeseydi biz bugün doğan slxcyhgjfdşsjssf modeline 40 bin tl para verirdik.(doğandan sonra yazdığım harfler serisi ama hi,ç birinin bir anlamaı yok.sadece 12 yerde vidaların boyu 1 mm uzatmışlar onu ifade ediyor.teknoloji zaannettmeyin ;D )
Tebrikler Erkunt
zuha-*-s

Erkunt un küçücük bi resimciğini gördük bakalım geriside gelirde şimdi bu motorun özellikleri tam olarak nedir tork u motor hacmi vs.. tam olarak öğrenebilirmiyiz ? Bide bu ileri-geri nh td serisindeki gibi solda bi vites mi olacak yoksa TLA serisi gibi direksiyonun yanında shuttle mı olacak ????

anayurtlu link=topic=52087.msg532397#msg532397 date=1328798268' Alıntı:
Erkunt un küçücük bi resimciğini gördük bakalım geriside gelirde şimdi bu motorun özellikleri tam olarak nedir tork u motor hacmi vs.. tam olarak öğrenebilirmiyiz ? Bide bu ileri-geri nh td serisindeki gibi solda bi vites mi olacak yoksa TLA serisi gibi direksiyonun yanında shuttle mı olacak ????
Allah ne verdiyse artık barış :D

anayurtlu 3105d link=topic=52087.msg532399#msg532399 date=1328798388' Alıntı:
Allah ne verdiyse artık barış :D

Shuttle ı Td lerdeki gibi yapacaksa yazık eder la motora adam gibi bişey yapsınlar. pancar sökerken zaten bi elimde kumanda diğeri vites direksiyon kuyruk mili bide vites öyle olursa napıyım onu yav 2 elimiz var sonuçta :) direksiyonun yanında olursa debriyaja basmadan tıkır tıkır rahatça kullanırız

gokhanozkan link=topic=52087.msg532387#msg532387 date=1328797593' Alıntı:
Tebrikler Erkunt
doganbey1 link=topic=52087.msg532378#msg532378 date=1328797041' Alıntı:
Şimdi tam belki dogru diyorsunu KOÇ holding biraz paragöz bişeylere görüntü yapıp piyasaya sürüyor ama yaptıgı ürünlerde yabana atılcak bişey değil warmı kendini taşa toprağa vuran ;)
yada FİAT-Newholland olarak yıllardır motorların anahtar vurmadınız.
ERkuntu Yerli deyip piyasaya sürdüler görünen köy klavuz istemez be kardeşim ne kadar yerli :)
Tümo yerli değilmi? yada NH nin fabrikasında uretilen TT ve TD serisi Türkiyede üretilmiyormu ? fabrikadan bi dünya insan çalışıyor ve Türk vatandaşı Bu çünkü Adamların İthal seri diye çıkardıkları T6000 serisi war onlar ithal buna muadil motorda tabikide Deutz 120 yada SAme 120 dir ama erkuntu TM 120le karşılaştırmanız ne bilemm :D
Çok yakan nhden daha çok yakan Eserisi erkuntu çıktı :D
alınan sıfır motorlar 100 saate gelmeden satıldı..
Yenilik Denilen Yanında süs ama fiyatı 3000 artıran kompresörmü ? yada motora fazladan eklenen Yük-ağırlıkmı ?
tm bende yeni ve türk çiftçisinin işini görecek alet çıkarması isterim ama
ne bir claas yada Rserisi jd gibi kaliteli bi aletin erkunt gibi bi firmanın çıkarıp bize satması yıllar alır gibime geliyor ve şuan bile çıksa 150 bin fiyat istenir çünkü
şuanda Yerli segmenteki tüm motorlara verilen paralar çok fazla ki yakıt bile 4 lira durumdaken çifçtçin para kazanıp bu traktörleri ödemesi zor..

Semih ona bakarsan adamların sattığı Deutz- Steyr- Massey- vs vs markalar. Peki bunlar da hep arıza mı açtılar? Ben paragöz demiyorum ki. İşin içinde başka işler var diyorum. Adamlar 2001 yılında ki 66 serisine bakın. Çok şahane motordur. Fakat birde Avrupada ki 2001 model traktörlere bakın. Ben aradki farkı söylüyorum. Neden bizim gözümüze şimdi o motorları sürüyorlar. Neden bizi geliştirmek için başka motorlar piyasaya sürülmedi. Neden Türkiye kendi uçağını yapacakken Koç gelip onu alt üst etti